Wyznawcy Kościoła Latającego Potwora Spaghetti najwyraźniej poczuli się poszkodowani decyzją Sądu Najwyższego, który odrzucając apelację posłów Twojego Ruchu, uznał, że krzyż w Sejmie może wisieć. Z tego względu złożyli wczoraj do marszałek Ewy Kopacz oraz wszystkich klubów parlamentarnych apelację, aby w Sejmie powiesić święty znak pastafarian – durszlak.

Treść złożonej w środę apelacji pastafarianie umieścili na stronie internetowej Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Możemy w niej przeczytać: „Wierzymy, że rola Parlamentu polega na strzeżeniu praw wszystkich obywateli, a nie tylko większości. W imię troski Państwa o mniejszości apelujemy zatem, aby święty symbol naszej wiary - Durszlak - został zawieszony przez służby sejmowe w widocznym miejscu w sali obrad Sejmu”.

Pastafarianie dodają, że w pewnym sensie ucieszył ich wyrok Sądu Najwyższego, bo stanowi, że „symbole jednych religii nie mogą samym faktem istnienia w przestrzeni publicznej obrażać wyznawców innych religii, a Sejm może być miejscem ich ekspozycji”.

„Dzięki wyrokowi jesteśmy spokojni, że również nasza prośba jest umocowana w prawie, a członkowie innych związków wyznaniowych podążą naszym śladem i za jakiś czas ściany Sejmu staną się ekumenicznym symbolem tolerancji religijnej Rzeczypospolitej Polskiej” – piszą wyznawcy Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, kończąc swój list okrzykiem „RAmen”.

Całość listu pastafarian TUTAJ

MBW/Kosciol-spaghetti.pl