08.04.20, 09:45Patryk Jaki, eurposeł PiS/YT/TVP Info

TYLKO U NAS! Patryk Jaki: Czasy kryzysu weryfikują dokonania III RP. Nie jest to czas na eksperymenty

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Panie Pośle, jak by Pan skomentował dzisiejszą dymisję pana ministra Jarosława Gowina? Jak to wygląda w kontekście wyborów prezydenckich i usilnych prób ich przekładania przez opozycję, ale też w szerszej perspektywie?

Patryk Jaki, europoseł PiS: Polska obecnie znajduje się w sytuacji bardzo poważnego kryzysu, który przecież nie jest winą ani obecnego rządu, ani Polaków. Ten kryzys przyszedł z zewnątrz. Nie wyobrażam sobie, żeby wszyscy mający wiosłować w łodzi, którą jest Polska, nagle zaczynali między sobą się kłócić lub z tej łodzi wychodzić. Jest nie do pojęcia, żeby przy tak wielkich sztormach, które nas dopiero czekają, okręt płynął bez kapitana, czyli prezydenta. Dlatego tak bardzo ważne jest to, żeby po pierwsze nie naśladować tego, co robi pan Gowin. Istotne jest w tej obecnej sytuacji to, żebyśmy się koncentrowali na interesie Polski, a nie na jakichś rozgrywkach, o czym piszą media. Bo dzisiaj Polska wymaga jednomyślności.

Po drugie to, że kończy się kadencja prezydenta Rzeczypospolitej, nie jest niczyim kaprysem, na co wskazują działania i wypowiedzi niektórych polityków, ale taka sytuacja jest stanem faktycznym. Ta kadencja kończy się w sierpniu i do tego czasu wybory trzeba przeprowadzić, ponieważ formalnie Polska pozostałaby bez prezydenta, co jest nie do pomyślenia zwłaszcza w tak trudnych czasach.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa pokazała właśnie, jak bardzo ważne są państwa narodowe i instytucje państwowe w tych krajach. Gdyby takich sprawnych instytucji nie było w naszym kraju, to byłoby u nas bardzo ciężko nad tą sytuacją zapanować, jak to się stało we Włoszech czy w Hiszpanii. Mogło by być nawet gorzej. I dlatego ciągłość działania państwa w takich sytuacjach ma niezwykle ważne znaczenie.

W kontekście państw narodowych wypowiadał się Pan ostatnio o w sumie chyba dziwnym wyroku TSUE, który mówi, że Polska, Czechy i Węgry złamały prawo Unii Europejskiej nie godząc się na przyjmowanie imigrantów.

To jest kolejny przykład oderwania niektórych osób i instytucji od rzeczywistości, ponieważ ma to miejsce w czasie, kiedy Europa walczy o przetrwanie i życie ludzi, kiedy czeka nas potężny kryzys gospodarczy i każdego dnia firmy walczą o to, żeby utrzymać się na rynku. W tym czasie instytucje europejskie zajmują się kwestią migracyjną nakazując Polsce działania wbrew traktatom. Ja tylko przypomnę, że żadna umowa międzynarodowa nie wiąże Polski do przyjmowania migrantów. Dlatego właśnie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który powinien stać na straży praworządności sam tę praworządność łamie wydając tego typu orzeczenia - i to nie bardzo wiadomo, na jakich podstawach. Ten przykład pokazuje, jak bardzo elity europejskie są często oderwane od realnej rzeczywistości.

A jak Pan ocenia działalność opozycji w Polsce w tym całym szerokim kontekście?

No tu należałoby odróżnić Konfederację od partii III RP. Generalnie jednak widzę tu bardzo dużo nieodpowiedzialności oraz tego, że opozycja chce wykorzystać ten kryzys do własnych celów. Ktoś tak po prostu chce przełożyć wybory o rok, żeby one odbywały się prawdopodobnie w czasie kryzysu nie mając żadnych gwarancji, że za rok sytuacja związana z koronawirusem będzie lepsza. Co więcej wiele analiz pokazuje, że może być nawet dużo gorsza. Ktoś w takiej właśnie sytuacji chce przekładać wybory tylko dlatego, że liczy, że sytuacja gospodarcza będzie dużo słabsza i będzie mógł na tym odnieść korzyści polityczne. Chcę podkreślić, że nie ma tu absolutnie żadnego myślenia państwowego. Według koncepcji opozycji mielibyśmy przedłużoną o rok kadencję prezydenta, która mogłaby być przez opozycję podważana, co powodowałoby zamęt i chaos. Natomiast nam w sytuacji kryzysu potrzebne jest zachowanie ciągłości państwa, czego gwarancją jest prezydent Rzeczypospolitej.

Pan minister Ziobro powiedział, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej w żadnym wypadku nie rozwiązuje problemu, ponieważ to rozwiązanie mogłoby byś dobre i skuteczne na kilka miesięcy z uwagi na to, że kary, które musiałaby Polska płacić firmom zagranicznym mogłyby zrujnować nasz budżet, a jak już Pan wspomniał, niektóre analizy pokazują, że pandemia koronawirusa może trwać nawet do przyszłego roku do wiosny albo i dłużej.

Ten kryzys pokazał właśnie i jak sądzę coraz więcej Polaków to widzi, jak wiele błędów popełnionych zostało w III Rzeczypospolitej.

Które bowiem firmy obecnie podczas kryzysu najwięcej zarabiają? Otóż są to wszystkie zagraniczne Lidle, Biedronki, Auchany i tak dalej. Te firmy właśnie wywożą pieniądze za granicę. Przecież one zastąpiły kiedyś polskie sklepy, które u nas miały się całkiem nieźle. Myślę, że to powinno zachęcać do refleksji nas wszystkich. Wielu analityków pisze, że przetrwają te państwa, które będą w stanie wszystko produkować samodzielnie albo będą miały zdolności do tymczasowego przejmowania firm, aby je ratować. Polska natomiast dzięki panom Lewandowskiemu, Balcerowiczowi i innym „mądralom” dużo swojego majątku sprzedała za bezcen. Oni z kolei twierdzą, że to była bardzo dobra decyzja. Czasy kryzysu właśnie bardzo dobrze to wszystko weryfikują.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki jest Pana pogląd na mariaż Platformy Obywatelskiej z Konfederacją?

Oczywiście Konfederacja to jest zupełnie inna partia niż Platforma. Widać, że Konfederacja często się gubi, ale też nie jest jednolita w środku. Na pewno jest tam wielu wartościowych ludzi i reprezentuje wielu prawicowych wyborców, których chcemy przekonać do tego, że czas kryzysu to nie jest czas na eksperymenty. Trzeba się skoncentrować na ratowaniu Polski, a nie zdobywaniu punków wyborczych dla siebie.

No tak. Z jednej strony są posłowie Konfederacji, którzy nie są jednolici, ale czymś innym są ich wyborcy, wśród których jest sporo bardzo wartościowych osób.

W tym względzie zgadzam się z Panem.

Komentarze

Walter2020.04.9 19:25
Jeśli Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda doprowadzą do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych innego dnia niż 10 maja, to wszystkie zebrane podpisy będą nieważne. Na listach z podpisami jest wpisana data 10 maja. Wiele międzynarodowych organizacji będzie poinformowanych o masowych fałszerstwach wyborów, gdyż takie wybory można bardzo łatwo sfałszować. W Bawarii wybory korespondencyjne jako uzupełniające funkcjonują od 1957 r. i obywatele znają bardzo dobrze system wyborczy. Podczas ostatniego głosowania doszło tam jednak do ogromnego wzrostu zakażeń koronawirusem. Jarosław Kaczyński chce kolanem przepchnąć drugą kadencję Andrzeja Dudy, w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Trybunał Konstytucyjny uznał, że nie można pół roku przed wyborami znacząco zmieniać kodeks wyborczy. Tak więc wprowadzenie wyborów korespondencyjnych było niekonstytucyjne. Rządzący mogliby przesunąć termin wyborów prezydenckich wprowadzając stan klęski żywiołowej, ale nie chcą tego uczynić. Twierdzenia, że oznaczałoby to wypłatę ogromnych odszkodowań są nieprawdziwe. Odszkodowania należą się bez wprowadzania tego stanu, a decyzje wydaje wojewoda. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i przesunięcie wyborów o pół roku, oznaczałoby przeprowadzenie ich w czasie największej recesji gospodarczej, co mogłoby oznaczać przegranie wyborów przez Andrzeja Dudę. Tak więc można, to nazwać "po trupach do władzy".
ABC2020.04.10 7:55
....jak zwykle manipulujesz faktami.Nic ci to nie da.
anonim2020.04.9 15:24
Znowu wyciągneli cygana z worka. Hahahahahahahaha
nie bądź kolejnym frajerem2020.04.9 14:41
"Vivian" you stupid homo jew cunt! Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". OCZYSZCZĄ CI KONTA! JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.9 13:30
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! --  https://inwestcrypto.com.pl -- Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wpłacić pierwszy mały depozyt 1000zł A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! W ciągu dnia można otrzymać zwrot!
Opozycja to V Kolumna i sprzedajna Targowica2020.04.9 12:34
Piłsudski powiedział: "W czasie kryzysu strzeżcie się obcej agentury." Miał zupełną rację, wszyscy obserwujemy jaki jest teraz nawał komentarzy wrzucanych przez rosyjskich i niemieckich trolli. Dodatkowo "farbowani prawicowcy" w stylu Bosaka, Winnickiego, bądź też rosyjskie śmierdzące onuce w stylu Brauna czy J.K. Mikke próbują zdestabilizować państwo polskie. Cały kraj jest poddany naciskom śmierdzącego rosyjskiego wschodu i faszystowsko-komunistycznych Niemiec. Cała śmierdząca targowicą opozycja to nic innego jak V Kolumna dążąca do destabilizacji państwa i przejęcia władzy.
...2020.04.9 12:30
Panie byleJaki, gdyby nie poprzednie rządy to mielibyście wielkie goowno do rozdawania a nie 500+.
anonim2020.04.9 22:40
Minister Rostowski powiedział: na pincet plus pinindzy niema i nie będzie.
ABC2020.04.10 7:59
.....ty naprawdę w to wierzysz ? to dla czego na nic nie było pieniędzy ?.........każdy to widzi ,opozycję szlag trafia ,że rząd sobie radzi.Nie są w stanie zastąpić PISu, bo będzie powrót do tego co było.
W tym linku jest cała prawda o Bosaku2020.04.9 12:24
https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww&t=1s
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.9 10:09
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - ww.zwiaz24.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
ja2020.04.9 7:40
Dlatego dzisiaj pragnę wam przekazać lekarstwo, abyście nie bali się żadnej epidemii, a we wszystkim zaufali Bogu. Przygotujcie następujący napój: suszone owoce głogu zalejcie szklanką gorącej wody. Dodajcie szczyptę imbiru oraz łyżeczkę miodu lipowego. Do tego dodajcie łyżeczkę soku z cytryny oraz łyżeczkę mocnego naparu z lipy. Podgrzejcie, ale tak, aby się cały napój nie zagotował i ciepłe pijcie rano i wieczorem. To was uchroni przed wszelkimi bakteriami.
Totustuus2020.04.8 22:41
Zeby zachorowan na "Korona Wirusa" bylo mniej, postanowiono doprowadzic do gospodarczej zapasci kraju a w kolejnym etapie do jego bankructwa..Nie wiem co jest gorsze Korona wirus czy zycie polakòw w skrajnej nędzy i ubustwie. Gdy Korona wir. juz sobie pòjdzie a moze jedak sobie nie pòjdzie - to co wtedy.. Choroby wirusowe w swojej naturze juz tak maja ze gdy raz sie pojawia to sa z nami do konca swiata a nawet 14 dni dluzej...Czy ktos pomyslal o ludziach ktòrzy przez bledne paniczne decyzje wladcòw tego swiata w tym Polski zostana bez pracy, wyrzuceni na bruk czy pobakrutuja? Jesli polska gospodarka nie ruszy od zaraz z kopyta to w kròtkim czasie nastapi efekt "domina" i beda ofiary,tyle tylko ze nie koronawirusa ale ludzkiej glupoty..
Ana2020.04.8 22:53
Jak chcesz to umieraj sobie w bogactwie i zasypany pieniędzmi ja wolę żyć w biedzie ale żyć nie umierać teraz gospodarka to rzecz drugorzędna liczy się życie ludzkie
Wierzący2020.04.8 22:55
Spadaj żydowski kapitalisto
ABC2020.04.10 8:01
To nareszcie weźmiesz się do roboty i będziesz normalnie pracował.
Konrad Józef Turzyński2020.04.8 22:40
Dokonania III RP czyli czegoś, co nie istnieje! Nie było dotychczas dnia, od którego można by liczyć początek III RP, bowiem ani pod względem finansowym (długi zagraniczne), ani pod względem prawnym (ustawa zasadnicza) nie nastąpiło zerwanie ciągłości z Polską Ludową.
szczesc Boze2020.04.8 20:35
Bylejaki jakby inaczej w Wielkim zTygodniu z wielkim kontenerem gnojowki tak po katolicku
nie bądź kolejnym frajerem2020.04.8 19:27
Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". OCZYSZCZĄ CI KONTA! JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE.
JAKI CYGAN PRAWDĘ CI POWIE?2020.04.8 19:27
NO JAKI?
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.8 18:53
Zarabiaj w domu Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień  przez internet na stronie    --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie! Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!
Daria2020.04.8 17:18
W 4 lata wszystko przejedli, głosy kupowali, propagandę finansowali, na maski nie starczyło a ten gnojek mówi że wina Tuska ? Won !
Na chwale ojczyzny czytaj sk syna2020.04.8 13:55
A kto rozpiprzyl 5 mld zł które PO miało jako rezerwę budżetowa
Suweren2020.04.8 14:05
Panie/Pani, tu trzeba pytać kto rozpizgał całe finanse publiczne! Poszło na kiełbachę wyborczą i koniec końców PiS wypełnił słowa Rostowskiego: "Pieniędzye nie ma i nie będzie. Nie ma. I nie będzie." Skończyło się rumakowanie.
ladychapel2020.04.8 13:45
Krytykuje WOŚP, choć korzysta z niej jego syn. Patryk Jaki: Szpital miałby ten sprzęt i bez Owsiaka
.....2020.04.9 5:40
A skad ty to wiesz ze korzysta ? Byles materacem ...
Suweren2020.04.8 13:45
A to PiS nie zbudował jednak potęgi? Jak to? Tyle lat i ciągle nie wstaliśmy z kolan? I kiedy wreszcie będzie można powiedzieć, że coś jest winą PiS? Za 20 czy 30 lat? Nudzi mnie już to szczekanie: a za Platformy to, a za Platformy tamto, a w III RP to robili z gów*a pomidorową. Wieczne przerzucanie się i unikanie odpowiedzialności. Jeśli nie umiecie jej wziąć na siebie, to spie**zajcie, dziady.
.....2020.04.9 5:38
Suweren a ty pewnie z tych co duzo gadaja anic nie robia ..co ty zrobiles aby bylo lepiej w kraju ....napisales negatywny komentarz ???
Suweren2020.04.9 9:24
Zdziwiłbyś się. Ale nie będę się przechwalał.
anonim2020.04.9 22:35
Ty jesteś na kolanach? na kolanach to byliśmy jak minister Sienkiewicz powiedział prawdę o rządach PO: Polska to h.. d.. i kamieni kupa.
Newsroom2020.04.8 13:42
Proponuje redakcji by komentarze które mają najwięcej plusów były najwyżej w zależności od ilości zielonych łapek na plus ! Bo jak do tej pory, dominują antypolskie trolle - to nie jest zgodne z Polską racją stanu ! Warto to przemysleć !
nie bądź kolejnym frajerem2020.04.8 13:40
Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". OCZYSZCZĄ CI KONTA! JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE.
Izydor2020.04.8 13:38
Patryk przypomina mi przedszkolaka o którym wszyscy wiedzą że nie jest najostrzejszym nożem w szufladzie Ale rodzice ciągle mu powtarzają jaki jest mądry I wyjątkowy, przedszkole chwali I Pani daje naklejki z uśmiechniętą buźką. Potem przychodzi szkoła I zaczynają się schody. Biedny Pati nic nie rozumie.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.8 12:49
Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień  przez internet na stronie    --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie! Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!
Jenny2020.04.8 12:44
Dr Patryk Jaki(skonczyl szkole macierewicza)wybitny naukowiec
Jaki Linux?2020.04.8 12:18
Jaki ja, jaki ja Jaki jestem ja Każdy mnie pyta
Nina2020.04.8 11:44
Mierna propaganda... Obecna władza to nic tylko okradanie Polaków i demolowanie kraju na każdym polu... tylko koryto i nepotyzm jest dla nich ważny.
ZAKLAMANE ZMIJOWE PLENIE2020.04.8 12:17
ICKA NADAJESZ BUCKO Z KIBUCU I NIE WIESZ ZE W POLSCE JUZ OD 5 LAT NIE RZADZI PARTIA OSZUSTOW, KTORA OKRADLA BUDZET POLSKI NA OKOLO 300 MILIARDOW ZLOTYCH.
Polak2020.04.8 20:28
Te miliardy, jak już przyznał Ziobro, ukradli pisowscy kolesie po 2016.
krakus2020.04.8 11:38
PiS ma gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... udowodnili to wilokrotnie.
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2020.04.8 12:13
PIS ICEK TERAZ ZAJMUJE SIE POLAKAMI BO WY UBYWAYELE SWOJE JUZ WZIELISCIE PRZEZ 8 LAT BANJDYCKICH RZADOW.
Bewq2020.04.8 11:36
Byle(Jaki) znowu kłamie...
bulek lewa noga kiszczaka2020.04.8 12:11
Josek najbardziej prawdomowni to koszerne gnidy.
anonim2020.04.8 17:24
Cygan ma w genach, że musi kłamać.
ja2020.04.8 11:31
rzeczone dokonania PiS już drugą kadencję starannie rujnuje trwoniąc kasę na prawo i lewo - głównie na posadki i przekupienie społeczeństwa... Teraz brakuje na wszystko (poza propagandą i ochrona swoich).
gnida koszerna2020.04.8 12:09
icek jak zabraknie ci kasy to wpieprzaj szczaw i mirabelki
MaxFiend2020.04.8 10:46
"Nie jest to czas na eksperymenty" - to czym jest głosowanie korespondencyjne? :-D
J.P2020.04.8 10:52
Przerwaniem kwarantanny. Dajmy szanse wirusowi. Wirus dla całej rodziny!
Realista2020.04.8 10:46
Niewiarygodne, że ludzie głosują na takich typów jak Jaki. Równie niewiarygodne, że kupują jego propagandowe brednie. Kryzys i koronawirus mówią teraz jedno wielkie sprawdzam rządom PIS z przystawkami. Jak na razie PIS i rząd fatalnie na tym wychodzą. Jedna z najsłabszych tarcz antykryzysowych w Europie. Spóźniona. Obwarowana mnóstwem biurokratycznych ograniczeń i haczyków. Służba zdrowia nieprzygotowana. Rząd wprost mówi, że nie ma pieniędzy na dodatkowe odszkodowania dla firm. To ma być kraj przygotowany na kryzys? Na kryzys który następuje po kilku latach rządów prawicy i najlepszej w naszej historii koniunkturze gospodarczej? Tak naprawdę teraz rząd i tak zaklina rzeczywistość żeby doczołgac się do tej parodii wyborów prezydenckich. Prawdziwa katastrofa nastąpi później. Ale PIS z krewnymi i znajomymi, mimo kryzysu, będzie miał zapewnionych kolejnych kilka tłustych lat. W trakcie każdego kryzysu lepiej sobie radzą duże firmy, które mają większe zasoby gotówki i większe możliwości oszczędzania bez zamknięcia biznesu. Na całym świecie teraz lepiej sobie radzą wielkie międzynarodowe firmy. No ale biorąc pod uwagę jakość wykształcenia Jakiego nie ma co za dużo od niego oczekiwać.
Paweł2020.04.8 12:07
Napisz nam zatem jak radzą sobie Włosi, Hiszpanie, Francuzi i gospodarczo i wymiarze służby zdrowia - tylko tak konkretnie bez sloganów. Na marginesie jakie jest Twoje wykształcenie - chętnie porównany z Panem Jakim.
Art2020.04.8 15:34
A Ty kpisz czy o drogę pytasz? Jeśli jeszcze nie wiesz ile kasy przeznaczają te państwa na pomoc bezpośrednią i pośrednia dla swoich firm i obywateli tzn ze nie masz pojęcia co się dzieje w Europie. Znasz jakieś języki? Poczytaj prasę zagraniczna to się dowiesz. Na tym tle ta polska pomoc to śmiech. Ale przez łzy, bo rząd nieudaczników doprowadzi do katastrofy gospodarczej i oberwiemy wszyscy. A z tym wykształceniem, daj spokój. Ten człowiek nie ma pojęcia ani o prawie ani o czymkolwiek.
Paweł2020.04.8 16:46
To powiedz mi kolego ileż tych pieniędzy dają, ponieważ nie wiem? Pisać i czytać mnie nauczono - rozczaruje Cię nawet ze zrozumieniem. Nie muszę wierzyć we wszystko co napisane, nawet w obcym języku, który o dziwo zdarza mi się rozumieć.Od paru lat słyszę budżet padnie, "piniedzy nie ma i nie będzie", jesteśmy bankrutami itd., itp. To powiedz teraz oświecony ekonomisto - jakie były wyniki makroekonomiczne na koniec 2019 roku.Może przekonaj mnie jakimiś statystykami, prognozami. Jesteś kolejnym, który serwuje mi swoje subiektywne odczucia i złość, że może być ktoś myślący inaczej. Co do wykształcenia - łatwo zaglądać w papiery innych tylko po to by poczuć się lepiej - nieprawdaż.
Realista2020.04.8 23:09
Ale chyba wierzysz przedstawicielom koalicji rządowej? Oni teraz zdecydowanie twierdzą, że nie możemy wprowadzać stanu klęski żywiołowej, ponieważ Polski nie stać na odszkodowania jakie by z tego wynikały. Ja oczywiście idealistycznie zakładam, że tak poważni politycy (a) nie okłamują społeczeństwa, (b) znają prawo, które obowiązuje w kraju, którym rządzą. Jeśli chodzi chodzi o odszkodowania związane z ograniczeniami wolności i praw, wprowadzanych przez państwo, to wymiernym efektem wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest przyspieszenie wypłaty małej części tych odszkodowań. Straty, ale nie utracone korzyści, są pokrywane w ciągu 4 miesięcy. Tyle, że w praktyce to mały procent tego co ludzie teraz tracą. Najbardziej bolesna jest utrata zarobku. I tu uwaga. Tego również będzie można dochodzić, tyle że przed sądami. Nawet bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego. Tyle że na to dopiero będzie stać tylko wielkie firmy, które będa mogły sobie pozwolić na długoletnie spory z polskim państwem. Jeśli więc przedstawiciele koalicji rządowej twierdzą, że naszego panstwa nie stać na wypłacanie w krótkim czasie tych relatywnie niedużych odszkodowań, to pokazuje, że jest dramatycznie jeśli chodzi o kasę w budżecie. Jak powiedział nasz aktualny rządowy komisarz wyborczy: "Możliwości budżetu są nieograniczone w ramach środków, którymi dysponujemy" Zobaczymy ile jest tych środków;)
Stały czytelnik2020.04.8 17:57
No ja nie znam języków. Czy możesz mnie oświecić? Jakie rozwiązania wprowadziły u siebie - ale konkretnie - państwa, które polecasz naśladować?
Urszula2020.04.8 17:25
A jakie wykształcenie ma Jaki? Nie kieruj sie tym dr bo to co on skończył to skończyłby każdy półdebil. Zrobił doktorat, no ale spróbowaliby mu nie pozwolić na zrobienie. Siedział w tych władzach opolskich i rządził jak chciał. A pisał on choć tę pracę doktorską?
Pawe\305\2022020.04.8 17:40
I co z tego wywodu ma wynikać? Chcesz prześledzić wykształcenie pozostałej części "posłańców" - chętnie tylko czemu ma to służyć?
ABC2020.04.10 7:36
Taaak Patryk Jaki nie pisał pracy doktorskiej, Wałęsa mu napisał...........Żenada
Realista2020.04.8 18:48
Jeśli masz jakieś wątpliwości co do skali pomocy to wszystko masz w sieci. Dla mnie to oczywiste, że Polska na razie wypada tu mizernie. Zobaczymy jak będzie wyglądała ta dodatkowa pomoc, którą zadeklarował rząd. Ta pierwsza pomoc w medialnych zapowiedziałch wyglądała świetnie, rzeczywistość to był zimny prysznic. Nie wiem też czy w praktyce masz do czynienia z tą naszą tarczą antykryzysową. Weź np dofinansowanie do wynagrodzeń, które pewnie jest najpowszechniejszym środkiem pomocowym dla przedsiębiorców. Sposób w jaki to zapisano w ustawie i w jaki się to wprowadza to kpina. Przepisy są nieprecyzyjne. Niedostosowane do realiów biznesowych. WUPy same nie wiedzą jak to będzie działać w praktyce. A jak to w Polsce wszystko pod sankcją odpowiedzialności karnej za podanie nieprawdziwych informacji, z ryzykiem kontroli i zwrotu kasy za kilka lat. Służba zdrowia? Mamy jeden z najwyższych w Europie odsetków zakażonych pracowników służby zdrowia. I to przy tak spłaszczonej krzywej zachorowań. Bo brak środków ochrony, brak procedur, brak przygotowania. Mimo że czas na przygotowanie był. Do nas wirus dotarł relatywnie późno. Odwrócę pytanie. Wybraź sobie jak by wyglądała nasza służba zdrowia gdyby liczba zachorowań skoczyła i proporcjonalnie była taka jak we Włoszech czy Hiszpanii. Odpowiem, już byśmy pewnie nie mieli służby zdrowia. Mam nadzieję, że to nas nie będzie czekać po wyborach czy po znoszeniu ograniczeń. Co do wykształcenia Jakiego to jestem skłonny przyjąć, że jest ekspertem w zakresie więziennictwa. Aczkolwiek Najwyższa Izba Kontroli miała tu chyba szereg zastrzeżeń. A jesli chodzi o doktorat Jakiego to sam sobie poczytaj w sieci:) Fajne, że chłopak chciał się kształcić, ale mógł to zrobić trochę poważniej. No i niestety Jaki aspiruje do wypowiadania się na tematy wykraczające poza służbę więzięnną. Dla mnie to typowy przykład politycznego karierowicza, zresztą był już też przecież nawet w PO. Mówi to co ludzie chcą usłyszeć nawet jeśli to jest pozbawione sensu i szkodliwe. Oczywiście można powiedzieć, że mu się opłaciło. Mimo, że jest takim piewcą państw narodowych, to bajeczna jak na polskie warunki pensja, wpływa co miesiąc na jego konto dzięki UE;) Jak będę się ubiegał o publiczne posady nie omieszkam się wyspowiadać z mojego wykształcenia i doświadczenia zawodowego.
anonim2020.04.8 23:02
Nie widziałem w życiu cygana, który chciałby się uczyć.
anonim2020.04.9 21:22
Mizernie to tu wypada Realista.
judasze niebieskoczerwonobrunatni2020.04.8 12:08
dla was icek najbardziej wiarygodny to tow gawlowski i pinior
.....2020.04.9 5:32
No widac ze trolle brejzowe pracuja pelna para aby nadawac na rzad ....a P.Jakiemu nie dorastasz do piet !
anonim2020.04.9 15:34
Ni Jakiego znam jeszcze z Opola, więc nie pieprz.
ORMO_czuwa2020.04.8 10:33
Obywatelu!Nie wychodź z domu. Stój na baczność, gdy w TVP pokazują Papcia Jarka. Zainstaluj sobie wszystkie możliwe śledzące Cię aplikacje w telefonie (jeżeli potrafisz - w razie czego poproś jeżdżących ze szczekaczką). Obserwuj kościoły i donoś na policję i do Sanepidu, jeżeli doliczysz się szóstej osoby wchodzącej. Obserwuj sąsiadów - jak któryś wrócił z zakupami i znowu wychodzi - wzywaj terytorialsów. Oglądaj Szkołę TVP - rozwijaj swoje umiejętności matematyczne. Wyjdź na miasto z kamerą rejestrując osoby idące 199 cm od siebie, czynną myjnię ręczną, wymieniających opony na letnie. Działaj! Nie zostawiaj tych spraw na potem!Bądź czujny!
ruda2020.04.10 0:35
no to czuwaj i morda w kubel
mordechaj2020.04.8 10:27
Czas kryzysu SZCZEGÓLNIE zweryfikuje PiS, Kaczyńskiego, Morawieckiego i Dudę. Nie uda im się uciec od odpowiedzialności, nawet jakby bardzo chcieli.
Joanna2020.04.8 11:28
Zweryfikuje wszystkich, również opozycję. Czy potrafią zrobić coś dobrego, czy nic, czy tylko kłody rzucać pod nogi w tak trudnym dla wszystkich Polaków czasie. I tak samo nie uda im się uciec od odpowiedzialności. Wyborcy zawsze będą patrzeć na nich przez ten pryzmat.
judasze niebieskoczerwonobrunatni2020.04.8 12:05
zydku wnuczku ubeka twoich przodkow czeka odpowiedzialnosc przed bogiem
2020.04.8 12:15
Spier­dalaj, trolu.
ZAKLAMANE ZMIJOWE PLENIE2020.04.8 12:21
ICEK CHAMSTWO I KLAMSTWO TO MOZE GLOWNE WASZE CECHY NARODOWE?
T.2020.04.8 10:21
Człowieku... nawet światowe gospodarki drżą w posadach i boją się recesji, a Ty biadolisz że to wszystko wina SLD i PO.... A odnośnie tarczy antykryzysowej, to czy w końcu twórcy wiedza co to dochód i przychód?
judasze niebieskoczerwonobrunatni2020.04.8 12:03
icek sld i po to samo zlo
anonim2020.04.8 10:12
I nie chcemy Gowina na prezydenta, ani na premiera.
M.a2020.04.8 10:03
Panie Boże dziękuję Ci że dałeś nam Rząd Dobrej Zmiany na te trudne czasy.
J.P2020.04.8 10:08
:D
ateusz2020.04.8 10:10
Dojnej*
Saki Faki2020.04.8 10:11
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Stani2020.04.8 10:19
Pojechałeś z tym sarkazmem
ladychapel2020.04.8 13:14
Rządowy projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ma dać specjalne uprawnienia premierowi, dzięki którym zwalnianie urzędników będzie formalnie łatwiejsze - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Jak podaje "DGP", w uzasadnieniu do projektu czytamy, że "zasada sprawiedliwości społecznej wymaga, aby całe społeczeństwo, w tym także rządowi urzędnicy, uczestniczyli w kosztach kryzysu". Co to oznacza w praktyce? Ci, którzy mogą odejść na emeryturę, mogą być zwalniani. Ci, którym kończą się umowy, muszą się liczyć z brakiem ich przedłużenia. - Rząd postanowił ścigać się z przedsiębiorcami na to, kto więcej ludzi zwolni. Jeśli takie rozwiązania wejdą w życie, to będzie to miało straszne skutki - komentuje w rozmowie z dziennikiem prof. Jolanta Itrich-Drabarek, były członek Rady Służby Cywilnej z Uniwersytetu Warszawskiego.
Uhuru2020.04.8 14:36
Ma Baker »M.a« poleciałeś/aś ostro :-D
ateusz2020.04.8 10:01
PiS teraz: prowadzenie klęski żywiołowej oznacza odszkodowania dla firm PiS w 2006: "Zaznaczyć należy, iż ogłoszenie stanu klęski żywiołowej nie stanowi samoistnej czy nawet dodatkowej przesłanki do otrzymania nadzwyczajnej pomocy finansowej z budżetu państwa przez rolników lub inne poszkodowane podmioty" (Paweł Soloch, wtedy wiceminister MSWiA, dziś szef BBN). I co prawaczki? Jak wam się podobają te Himalaje hipokryzji?
TW-Bolek sikał do kropielnicy (a mógł nasrać!)2020.04.8 10:08
Lewaczku, wróć do swych starych nicków, były bardziej ŚMISZNE.
ateusz2020.04.8 10:11
Rozumiem, że komentarz merytoryczny jest poniżej Twoich możliwości intelektualnych. Współczuję.
Urszula2020.04.8 17:21
PiS-dom pozostają tylko wyzwiska. Na merytoryczne odpowiedzi sa zbyt głupi.
wr2020.04.9 12:27
[email protected]@@@deuszu zacznij myśleć, a nie tylko słuchasz swoich mocodawców.
Paweł2020.04.8 10:28
Kolego, bądź bardziej precyzyjny - to jest odpowiedź na interpelację posła Wilka. Jeśli doczytasz dalej zorientujesz się, że podstawa prawna tej wypowiedzi to Ustawa z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej, określająca skalę pomocy udzielanej osobom dotkniętym klęską żywiołową - i tego własnie dotyczyło zapytanie kierowane do MSWiA. Więc Himalaje ale wyjętych z kontekstu twierdzeń to zdobywasz raczej Ty.
ateusz2020.04.8 10:30
Chcesz mi teraz wmówić, ż PiS nie jest w stanie zmienić ustawy o stanie klęski żywiołowej, jeśli coś jest z nią nie tak? :D Stan faktyczny jest taki, że na terenie Polski panuje klęska żywiołowa. PiS nie ogłasza jej tylko z jednego powodu - boją się, że po przełożeniu wyborów mogą nie być w stanie wepchnąć budynia na drugą kadencję.
Paweł2020.04.8 10:42
Po pierwsze odpowiedziałem na Twój nierzetelny komentarz, którym próbowałeś wprowadzić czytających w błąd - temat dotyczy ustawy z 2002 roku - czytaj ze zrozumieniem. Co do klęski żywiołowej proponuję zgłębić wykładnie tego terminu i doczytać o konsekwencjach wprowadzenia, czasu obowiązywania i konsekwencji finansowych Państwa. Póki co ów stan faktyczny to Twoja subiektywna ocena. Nie bardzo rozumiem czemu ma służyć zmiana ustawy. Zapytam Ciebie w takim układzie o zmianę Konstytucji - dlaczego opozycja nie chce jej dokonać?
Hmm2020.04.8 11:33
Zmiana konstytucji? Bo z oszustami nie wchodzi się w żadne układy. PiS to oszuści. Co zrobili z ostatnim głosowaniem? .. No właśnie. Z takimi to nawet do zdjęcia się nie staje.
Paweł2020.04.8 11:58
A potrafisz napisać coś merytorycznego. Takie slogany słyszę na co dzień. Rozumiem, że wyznajesz prawo Kalego - jak Kali kraść to ok, ale jak Kalemu ukraść to już oszustwo. No właśnie co zrobili z Tym głosowaniem - napisz, chętnie przyjmę dawkę wiedzy.
Hmm2020.04.8 12:56
Wyłącz TVP. Jak to co zrobili. Powtórzyli bo przegrali. To ma być demokracja? To jest oszustwo.
Paweł2020.04.8 13:15
Faktycznie merytoryka poraża, a raczej przeraża. Często masz skłonności do naginania faktów. Miało być obiektywnie a nie subiektywnie.
Hmm2020.04.8 13:39
Tia... Panie psorze. Nikt nam nie wmówi cze czarne jest czarne... Prawda? Pzdr :)
Polak2020.04.8 9:51
Patryczek próbuje mydlić oczy i udawać że to nie jest tak że pisowska mafia rozkradła co się dało i w kryzysie wychodzi pisowskie państwo z mokrej dykty.
TW-Bolek sikał do kropielnicy (a mógł nasrać!)2020.04.8 10:07
Takli z ciebie Polak, jak ze mnie Eskimos...
Suweren2020.04.8 13:40
No tak, przecie Polak to tylko ten, który popiera PiS lub (a najlepiej i) słucha Radia Maryja od świtu do zmierzchu, a potem siedzi na forach idecyduje kto Polak a kto nie. Idź Pan kury szczać prowadzać.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.04.9 21:51
To nie jam. To on ja go znam. To ten ze wsi obok co chcial mniec lepij niz ja.
Paweł2020.04.8 10:10
Dzień Dobry A możesz podać jakieś przykłady rozkradania przez ową mafię? Chętnie porównamy to z właściwą Tobie opcją - tymi wartościowymi ludźmi, których opinie słyszeliśmy choćby na taśmach prawdy.
Polak2020.04.8 16:30
Ot masz choćby Ziobrę który w marcu 2019 roku przyznał że karuzele VATowskie zaczęły być organizowane dopiero w 2016 przez członków PiS, i że z tej tylko działalności pisowskiej mafii państwo w okresie 2016-2018 straciło ponad 450 mld złotych. A jak tego ci mało, w drugiej połowie marca (tak, w środku epidemii) najważniejszą sprawą dla tego (nie)rządu był zakup 210 limuzyn za nieco ponad 130 mld złotych, oraz wynajem dodatkowych 70 samochodów za prawie pół miliona miesięcznie. Oczywiście jak zwykle bez przetargu, w ten sposób kolesie z PiS mogą przytulić większą kasę.
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2020.04.8 12:00
ICEK TY TAKI POLAK JAK JA ZYDEK
LOT DO DOMU2020.04.8 16:06
ale przynajmniej twoi rodzice byli rodzeństwem
Polak2020.04.8 20:27
PiS to tylko Federacja Rosyjska.
jan2020.04.8 14:06
co ty brałeś dzisiaj? A może wietrz częściej meszkanie bi masz objawy zaczadzenia.
Goń bolszewika2020.04.8 16:51
Nie komentujcie idioty...
Polak2020.04.8 20:27
Zwłaszcza idiotów takich jak Jaki trzeba komentować, żeby nawet ciemne masy widziały jak pisowska mafia pluje Polakom w twarz.
W tym linku jest cała prawda o Bosaku2020.04.9 12:26
Ciemniaku zobacz jak twojego guru zdemaskowano !!! https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww&t=1s
Polak2020.04.9 13:38
Co ma piernik do wiatraka? Jaki mówi tu o kolejnej kompromitacji pisowskiej mafii, nie o PO.