14.06.16, 07:00(fot. flickr Piotr Drabik, CC BY 2.0)

Pawłowicz: Komisja Wenecka?-Nękanie Polski przez Unię Islamską

Wczoraj Komisja Wenecka opublikowała opinię dotyczącą nowelizacji ustawy o policji. Organ doradczy Rady Europy stwierdził m.in., że ustawa daje służbom zbyt duże uprawnienia dotyczące inwigilacji i zalecił jej korektę. Do opinii Komisji Weneckiej na swoim facebookowym profilu odniosła się posłanka Prawa i Sprawiedliwości, prof. Krystyna Pawłowicz.

Komisja Wenecka w opublikowanej wczoraj opinii, dotyczącej polskiej ustawy o policji, stwierdziła m.in., że niektóre dane internetowe i telekomunikacyjne są tak wrażliwe, że ich pozyskiwanie powinno wymagać zgody sądu, a służby powinny być kontrolowane przez "niezależny organ". "Proceduralna ochrona i warunki wyznaczone w ustawie o policji, dotyczące prowadzenia tajnej inwigilacji, są wciąż niewystarczające, by zapobiegać nadużyciom i nieusprawiedliwionej ingerencji w prywatność" – orzekli eksperci organu doradczego Rady Europy.

"Komisja Wenecka znowu nas zaczepia"

Do tego wydarzenia odniosła się na swoim profilu na Facebooku posłanka Prawa i Sprawiedliwości, prof. Krystyna Pawłowicz.

Komisja Wenecka znowu nas zaczepia.
Także kolejny etap nękania Polski przez Unię Islamską i Mehmeta Ali Abu Timmermansa, zwanego Holendrem.
Nie znają historii? – skomentowała.

za: telewizjarepublika.pl