01.03.20, 09:00

Piątka PiS zrealizowana na 100 dni rządu premiera Morawieckiego

1. Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi 7 października 2019 roku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej przedstawili 5 zamierzeń, które mały być określone ustawowo w pierwszych 100 dniach rządu oczywiście jeżeli wyborcy 13 października dadzą naszej partii większość parlamentarną. 

Tak się stało, Zjednoczona Prawica zdobyła 234 mandaty i w konsekwencji większość bezwzględną w Sejmie ,w konsekwencji został stworzony rząd premiera Mateusza Morawieckiego.

W tych dniach mija 100 dni od jego zaprzysiężenia i wczoraj w Kancelarii Premiera , szef rządu i towarzyszący mu ministrowie posumowali ten okres, prezentując przede wszystkim poziom zaawansowania realizacji tzw. piątki PiS.

Przypomnijmy, że wspomniana piątka PiS to: mały ZUS dla małych firm, 13 i 14 emeryturę , pakiet kontrolnych badań profilaktycznych dla każdego 40 latka, program budowy 100 obwodnic wokół mniejszych miast, wreszcie plan na rzecz wyrównania dopłat rolniczych.

2. Ustawa o tzw. małym ZUS dla przedsiębiorców została przyjęta jeszcze w 2019 roku, do 2 marca ( do najbliższego poniedziałku), mogą się zgłaszać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, aby zostać objętym „małym ZUS”, a już do tej pory w tym systemie funkcjonuje ponad 240 tysięcy takich podmiotów.

Około 160 tysięcy to przedsiębiorcy, którzy zgłosili się do tego systemu na początku 2019 roku, wtedy można było być objętym „małym ZUS” jeżeli kwota przychodów w roku poprzednim nie przekraczała 30-krotności najniższego wynagrodzenia, czyli kwoty 67,5 tysiąca złotych.

Od lutego tego roku kwotę tych przychodów prawie podwojono, wynosi ona teraz 120 tysięcy zł (chodzi o przychody przedsiębiorcy z roku poprzedniego), co spowodowało zgłoszenie się do objęcia „małym ZUS” kolejnych 80 tysięcy przedsiębiorców.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej szacuje, że w tym roku „małym ZUS” może zostać objętych nawet 320 tysięcy przedsiębiorców, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

3. Przypomnijmy także, że rząd Zjednoczonej Prawicy zdecydował się na początku tego roku skierować do Sejmu projekt ustawy, który przesądza, że tzw. 13. świadczenie emerytalne wypłacone w 2019 roku jako jednorazowe, zamienia na świadczenie stałe, które ma być wypłacane od tego roku już na stałe (w poprzednim tygodniu prezydent ustawę podpisał) i w kwietniu to świadczenie zostanie wypłacone wszystkim emerytom i rencistom.

Źródłem wypłaty tego świadczenia ma być tzw. Fundusz Solidarnościowy stworzony jakiś czas temu z wpłat pochodzących z budżetu państwa i tzw. podatku solidarnościowego wpłacanego przez osoby zarabiające powyżej 1 miliona złotych rocznie

Jak uzasadniał w Sejmie premier Morawiecki wypłata 13. emerytury na stałe jest zapewnieniem dla tego środowiska udziału w podziale owoców obecnego wzrostu gospodarczego, a także zapłatą za lata wyrzeczeń jakie ponosiło obecne środowisko emeryckie w okresie ostatnich 30 lat transformacji gospodarczej.

W poprzednim tygodniu rząd przyjął projekt ustawy o 14 emeryturze ( w wysokości minimalnego świadczenia, która będzie dotyczyć wszystkich emerytów i rencistów mających świadczenia do wysokości 2,9 tys. zł ( powyżej tego poziomu będzie zmniejszana wg. zasady złotówka za złotówkę),będzie ona wypłacana na jesieni 2021 roku i i wg szacunków otrzyma ją około 90% wszystkich emerytów i rencistów.

4. Ostatnio także rząd przyjął wykaz 100 obwodnic małych i średnich miast, które będą realizowane przez najbliższe 10 lat, a także pakiet bezpłatnych badań profilaktycznych, które obejmą wszystkich Polaków pomiędzy 40, a 65 roku życia, będzie on dotyczył przynajmniej 11 mln osób.    

Najtrudniejsze w realizacji będzie piąte zobowiązanie w postaci wyrównania dopłat bezpośrednich, a to jest powiązane z przyszłym wieloletnim unijnym budżetem na lata 2021-2027.

Negocjacje w tej sprawie w UE trwają i najprawdopodobniej zakończą się dopiero jesienią przyszłego roku podczas prezydencji niemieckiej, a wielkim wyzwaniem w tych negocjacjach będzie możliwie jak najmniejsza redukcja wydatków na rolnictwo, wynikająca z wyjścia z UE jednego z największych tzw. płatników netto tj. W. Brytanii.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości już teraz bez rozstrzygnięcia negocjacji budżetowych w UE zobowiązuje się , że wyrówna do płaty bezpośrednie do obecnej tzw. średniej unijnej czyli kwoty ok.260 euro na hektar, a więc kwoty około 1,2 tys. zł na hektar.

Nawet gdyby w negocjacjach budżetowych w UE rząd nie osiągnął pełnego sukcesu takie wyrównanie będzie możliwe, bo już teraz wiadomo ,że kraje członkowskie będą miały dużą elastyczność w przesuwaniu środków pomiędzy I i II filarem i w konsekwencji możliwość uzupełnienia środków w II filarze z budżetu krajowego.

5. Wszystkie więc zamierzenia z tzw. piątki PiS są już oprzyrządowane ustawowo i jak widać z powyższego opisu w trakcie realizacji.

W ciągu ostatnich 4 lat Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło rzecz w polityce bezcenną, wiarygodność, realizując w pełni program wyborczy przedstawiony w kampanii 2015 roku, teraz tę wiarygodność potwierdza, realizując w ciągu 100 dni kolejne 5 zamierzeń, ogłoszonych pod koniec kampanii wyborczej w październiku 2019 roku.


Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.1 15:17
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze
Sex portal2020.03.1 14:53
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.eu ======= Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
moderator2020.03.1 13:35
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
Piotr Nowak2020.03.1 13:34
Polska odważna, konsekwencja, sprawność, wiarygodność PIS ! Budowa silnej i ambitnej gospodarki i program dobrobytu dla Polaków. 100 dni rządu M. Morawieckiego od wyborów jesiennych 2019. Piątka dla tej kadencji: 1. 13-ta i 14-ta emerytura, 2. 100 obwodnic dla miast, 3. Równe dopłaty dla rolników, 4. Ochrona zdrowie i profilaktyka, 5. Polityka klimatyczna – czysta energia, tani prąd, czaste powietrze Na kolejne wybory pójdę z pewnością, ponieważ dla obecnie rządzących alternatywy nie ma, a powrotu tego co było nie chcę, bo nie chcę by było jak było.
anonim2020.03.1 12:33
Ubóstwo rośnie! Za rządów PiS w latach 2015-2019 liczba osób, które otrzymywały emeryturę z ZUS niższą od minimalnej w danym roku zwiększyła się aż o 184,7 tys. osób” – ujawniła Alicja Defratyka. źródło: [email protected]
anonim2020.03.1 12:31
M.K TV ( SPADEK CEN SPOLEK O 70 MLD! + ROCZNICA SCIEMY SMOLENSKIEJ ) youtube.com/watch?v=bKzRivLA91I
Oglada - Psy 3 w imie zasad (2020) 2020.03.1 12:21
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
KATON STARSZY2020.03.1 12:09
Panie Kużmiuk,wyjaśnij Pan ludziom w jaki sposób przebiegały rokowania Pawlaka w sprawie cen gazu iropy z rosjanami,czyli z gazpromem.Poseł Maliszewski PSL-u, rozpowiada że to wina PIS-U,a konkretnie posła Jasińskiego.
Pis to gó-w-no2020.03.1 10:52
Piątka pis to Polskie auta elektryczne lepsze od Tesli, Otwarcie Polskich stoczni, Budowa więcej statków od Koreańczyków, Przegonić Niemiecką gospodarkę i zniesienie niepotrzebnych wyborów do parlamentu by PiS mogło rządzić wiecznie
gumowa kaczka2020.03.1 10:47
?? o ile, panie ważny pisowcu ,wzrośnie stopa oprocentowania oszczędności Polaków po wzroście inflacji spowodowanej rozdawnictwem? Dlaczego mamy tracić swoje zarobione (nie podarowane)pieniądze????????????? Nie każdy od razu przepija i przepala zarobki
Rozbawiony2020.03.1 10:40
Kuzmiuk zaczynał pisać panegiryki dla Gierka i dalej jest na tym poziomie
anonim2020.03.1 11:09
A ty piszesz dla euro donosicieli
Wielka Polska Katolicka!2020.03.1 10:17
Tymczsem niedługo gdzieś w Polsce: Letni, niedzielny poranek.Starsza kobieta idzie do kościoła. Mija ją 12letni chłopak w koszulce w kolorach tęczy. Na ten widok kobieta wyciąga różaniec i okłada chłopaka nim krzycząc: - ty zboczeńcu, nie będziesz nam seksualizował dzieci!!! Ty pedale, ty pedofilu!!! Chłopiec zasłaniając się rękami przed ciosami różańca prosi: - niech pani przestanie, nic pani nie zrobiłem, co pani robi??? Kobieta jednak dalej naparza nastolatka różańcem wykrzykując katolickie pozdrowienia. W końcu 12latek nie wytrzymuje, wyrywa kobiecie różaniec i ciska nim siną w dal. Na co staruszka krzyczy: - ratunku, obraza uczuć religijnych, ratunku!!! Na co reagują przechodzący nieopodal dwaj tatusiowie będący na spacerze z dziećmi. Szybko podbiegają, przewracają chłopca i go kopią. Podjeżdża policja, poprawiają pałami, zakuwają i do radiowozu chłopaka. Po kilku dniach rodzice nastolatka dostają pismo: "Za obrazę uczuć religijnych sąd skazał zaocznie państwa syna na pobyt w zamkniętym domu wychowawczym i nakazuje wypłacić poszkodowanej kobiecie 10.000 złotych i 20.000 na miejscową parafię. Wyrok jest prawomocny. Z Panem Bogiem." Jednocześnie dwaj odważni tatusiowie dostają list gratulacyjny od miejscowego proboszcza za odwagę w obronie Wiary Katolickiej i postawę edukacyjną wobec swoich dzieci. Wielka Polskaa Katolicka! Niech się ziści! Tak nam dopomóż Bóg!! Amen.
Elektor2020.03.1 10:16
Czym tak naprawdę są te pisowskie obietnice? Wydawaniem naszych pieniędzy. Skala grabieży jest niespotykana, nawet platfusy tak nas nie okradali. Pisowcy to złodzieje! W maju Duda won!
anonim2020.03.1 11:13
Właśnie, nie okradali nas tak, tylko jeszcze bardziej. choć raz dobrze napisałeś.
Elektor2020.03.1 14:50
I będziesz się licytował kto większy złodziej? Ja uważam że PiS. Ale nie to jest najważniejsze. Obie te partie to pasożyty. W maju Duda won!
środkowy palec2020.03.1 10:11
radość Polaków; a członkom PO zgryzota, wielka smuta
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.1 10:07
Jeszcze poprzednich obietnic nie zrealizowali a już się za nowe biorą! - W 2019 roku, to jest moje zobowiązanie, które też przed państwem tutaj niejako składam, w budowie będzie 100 tysięcy mieszkań - mówił premier Mateusz Morawiecki w kwietniu 2018 roku. - Rozliczycie mnie państwo, popatrzycie na dzisiejszą datę i za rok w kwietniu zobaczymy, czy chociaż 40, 50, 60 tysięcy mieszkań z tego programu Mieszkanie plus zostanie wybudowanych - dodał szef rządu kilka dni później. Tymczasem według informacji zamieszczonych na stronie PFR Nieruchomości, w ramach programu Mieszkanie Plus wybudowanych do tej pory zostało 867 mieszkań, 1811 jest w budowie, a 18 tys. w trakcie projektowania.
wizja progresywnej Polski totalsów2020.03.1 9:50
- Stefek Niesiołowski: Chodż "świę[email protected]@o" Anastazja; - Komorowski: Chodż Shogunie Bul Lewatywa, - Zona Kosiniaka; Chodż tygrysie, małpoludzie Kamyszku- stoję otworem
jozef2020.03.1 9:22
Te sto obwodnic to przy tych rządach to jakieś 100 lat.
anonim2020.03.1 11:07
Józek, od 89-ego roku SLD, PSL, PO. W porównaniu do obecnego rządu nie zrobiły nic, sprzedawały Polskę kawałek PO kawałku. Kontrakty na autostrady rozpadały się w drobny mak. Teraz nie mogą nic zrobić tylko szkodzą, donosiciele. To służalcza mentalność PPR i PRL. Otwórz oczy, zacznij pomagać Polsce.
satyr2020.03.1 11:29
Ile za PIS powstało kilometrów autostrad??? ZERO, nic, wszystko co powstało zostało rozpoczęte jeszcze za rządów poprzedniej władzy, więc bądź tak dobry, stul ryj i idź się dokształcić.
abc2020.03.2 13:27
PO tak budowało te autostrady ,że nasi podwykonawcy zostali bez kasy. Te autostrady są najdroższe w Europie ,tak rządzono tymi unijnymi pieniędzmi.
jozef2020.03.1 11:34
Ile Morawiecki zbudował mostów, bo też miało być 100. Pomyśl trollu zanim coś napiszesz. PO tak kradło że wybudowali autostrady, a PiS nie kradnie i zamyka szpitale.
jozef2020.03.1 11:35
Polsce można pomóc tylko w jeden sposób - odsuwając PiS od władzy.
POKOjeb2020.03.1 9:12
Piadka to morze i tak ale o jaka skale hodzi?
ROMA=AMOR2020.03.1 9:05
Kuźmiuk były ZSL-owiec. Zawsze jak się denerwuje to śmiesznie sapie:))