21.06.16, 07:00Agata Duda (fot. youtube)

Piękne życzenia Pierwszej Damy! Wasza praca to codzienny trud pomocy drugiemu człowiekowi

Pierwsza Dama złożyła życzenia uczestnikom uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, które miały miejsce w dniu wczorajszym.

OTO ONE:

 
 
Szanowni Państwo,        
 

Obchodzimy dziś wyjątkowe święto, Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki  i Położnej. W tym uroczystym dniu chciałabym, z całego serca, wszystkim Paniom złożyć najserdeczniejsze życzenia.

 

Wasza praca to codzienny trud pomocy drugiemu człowiekowi. Nie jest to praca łatwa i nie każdy może ją wykonywać. Opieka nad cierpiącym człowiekiem, który bywa bezradny, pogrążony w bólu a często również smutku, wymaga powołania. Każda z Was, drogie Panie, to powołanie do cierpliwości i służenia drugiemu człowiekowi posiada. Chciałabym Wam gorąco podziękować za każdy dzień tej niezwykle ważnej dla całego społeczeństwa służby. Za wasz niestrudzony wysiłek na rzecz pacjentów, należy się Wam nie tylko podziw i słowa podziękowania, ale również szacunek i prawo do godnego życia.

 

Pozdrawiam wszystkie Panie bardzo serdecznie i życzę, by dzisiejsze spotkanie było świętem radosnym, ale też pełnym refleksji nad kondycją środowiska, zarówno jego osiągnięciami, jak i palącymi potrzebami.

za: prezydent.pl