23.12.17, 18:21zdj. screen Youtube/Kancelaria Premiera

Piękne życzenia premiera Morawieckiego! 'Jest w moim kraju zwyczaj...'

W swoich świątecznych życzeniach premier Mateusz Morawiecki pamiętał również o naszych rodakach mieszkających za granicą. 

"Drodzy państwo, rodacy, dziś pragnę wszystkim w Ojczyźnie oraz Polakom rozsianym po całym świecie złożyć z serca najcieplejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Te święta to wyjątkowy czas, czas ciepła, radości i nadziei. Czas budowania tego, co najważniejsze - życzliwości, bliskości, szacunku. To także czas dobra, które dajemy, które ofiarujemy drugiemu człowiekowi, oby ten czas trwał w nas stale. Niech przy wigilijnym i świątecznym stole opłatek nas ze sobą rzeczywiście połączy"- powiedział szef rządu w specjalnym filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. 

Morawiecki podkreślił na początku, że święta, które już za chwilę będziemy obchodzić, są wyjątkowym czasem "ciepła, radości i nadziei, czas budowania tego, co najważniejsze, życzliwości, bliskości, szacunku". Polityk życzył Polakom również „spełnionej nadziei na lepsze jutro”.

Premier Morawiecki zacytował również słowa Cypriana Kamila Norwida:

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie". Dlaczego wybrał akurat ten fragment? Prezes Rady Ministrów powiedział, że te słowa towarzyszą mu już od siódmego roku życia. 

"Pragnę wszystkim Polakom złożyć z serca płynące życzenia, żebyśmy wzmacniali więzi rodzinne i przyjacielskie, między rodzicami i dziećmi, razem z babciami i z dziadkami, z siostrami, braćmi i innymi bliskimi"- mówił premier. Dzieciom życzył, aby żadnego z nich nie zawiódł Święty Mikołaj, dorosłym- spełnionej nadziei na lepsze jutro. 

yenn/PAP, Fronda.pl