Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek poinformowała przed chwilą, że poseł Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka PiS. Polityk ma zostać również odsunięty od prac w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych.

Mazurek poinformowała na Twitterze o decyzjach kierownictwa partii w sprawie posła Pięty. 

Przypomnijmy, że wspomniane decyzje mają związek z artykułem, który ukazał się na łamach "Faktu" w ubiegłym tygodniu. Do tabloidu zgłosiła się kobieta, której w tekście nadano pseudonim "Joanna". Jak się okazało, była to Izabela Pek, była modelka. Media ujawniły, że wcześniej "kręciła" się również koło innych polityków związanych z obozem rządzącym. Kobieta sugerowała, że miała romans z posłem Stanisławem Piętą, który wykorzystał ją, obiecywał ślub i wspólną rodzinę, mimo iż ma żonę i dziecko. Ostatecznie zerwał znajomość z Pek, jednak miał jej proponować również lukratywną posadę w Orlenie. Spółka zdementowała informacje o tym, jakoby kobieta miała być tam zatrudniona.

Sam Pięta udzielił w sobotę wywiadu portalowi Niezależna.pl. W rozmowie przekonuje, że padł ofiarą nagonki, która miała związek z jego działalnością polityczną. Nie wszyscy jednak przyjęli do wiadomości tłumaczenia polityka. Nawet wśród sympatyków PiS-u padały głosy oburzenia i żądania usunięcia polityka z partii rządzącej. Tym bardziej, że poseł Stanisław Pięta zasiadał w sejmowej komisji śledczej ds Amber Gold, jak również w komisji ds. służb specjalnych.

 

ajk/Twitter, Fronda.pl