14.08.14, 06:15PiS chce ukarać senatora Libickiego (fot. archiwum)

PiS chce ukarać senatora Libickiego

„Jestem zszokowana i oburzona. Po raz pierwszy w życiu spotkałam się z tak ostentacyjnym szyderstwem ze strony funkcjonariusza publicznego, uderzającym przede wszystkim w osoby, którym należy się ze strony Państwa szczególna pomoc i opieka. Po prostu brak słów” – mówi według portalu niezależna.pl poseł PiS Anna Zalewska. „Czy senator Rzeczpospolitej Polskiej może publicznie, ostentacyjnie manifestować, że nie należy pomagać najbardziej potrzebującym? Czy można chwalić się tym, że odbiera się im szansę na leczenie? Na przykładzie pana senatora Libickiego widać, że można, a nawet, że stanowi to powód do zadowolenia. Gdzie jest granica znieczulicy i cynizmu?” – pyta polityk PiS.

Warto przypomnieć, że 10 sierpnia ukazał się na blogu senatora Libickiego wpis pt. „To ja zabrałem darmowe leki emerytom”. Polityk skomentował odrzucenie projektu nowelizującego ustawę o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Projekt ten senator nazwał „populistycznym” i „demagogicznym”. Tymczasem projekt odrzucony przez PO zakładał, że inwalidzi wojenni, osoby represjonowane, renciści i emeryci po 75 roku życia, których świadczenia nie przekraczają 845 zł miesięcznie, otrzymywaliby leki za darmo.

„Nie zamierzam tak zostawić tej sprawy. Wspólnie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości podejmiemy działania zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec senatora Libickiego. Jego publiczna wypowiedź przekroczyła pewne granice, które dotąd wydawały się nieprzekraczalne. Czas powstrzymać cyniczne zuchwalstwo. Wierzę, że osąd wyborców wobec pana Libickiego będzie surowy” – napisała w komunikacie przesłanym portalowi niezalezna.pl poseł PiS Anna Zalewska.

bjad/niezalezna.pl

Komentarze

anonim2014.08.14 6:29
Stwierdzenie senatora Libickiego jest tym bardziej szokujące, że wypowiada je człowiek, który sam jest osoba niepełnosprawną, jeździ na wózku, a dodatkowo w wyborach startował z hasłami pomocy osobom potrzebującym. Cynizm? Hipokryzja? Sam nie wiej jak to nazwać. Można jedynie stwierdzić, że postawa adekwatna dla członka partii z ramienia której startował - Partii Obłudników.
anonim2014.08.14 6:55
Faktycznie - to członek z ramienia...
anonim2014.08.14 8:22
Ale o co chodzi? Żadne dobra nie powinny być darmowe ( z wyjątkiem powietrza itp. ) bez względu na grupę wiekową. To system jest winien że ludzi nie stać różne dobra ani z własnej pracy ani z późniejszej emerytury a nie senator Libicki. Rozdawanie przez państwo różnych dóbr za darmo tylko pogorszy ten patologiczny system. I jakim cudem można z tego wysnuć wniosek że nie należy pomagać najbardziej potrzebującym? Przecież gdy ktoś chce drugiemu pomóc to nikt mu nie stoi na drodze i nie zabrania.
anonim2014.08.14 11:39
PiS w ten sposób pokazuje, że jest partią o zapędach totalitarnych, która chce ograniczać wolność wypowiedzi konkurentów politycznych.
anonim2014.08.14 12:12
Ten człowiek jest cynicznie niebezpieczny.
anonim2014.08.14 12:15
#AirWolf ]Ciebie egzorcyzmów cza i porządnego bata a nie leków i "katolickich", których jak widać wbrew lekarzom nie zażywasz.
anonim2014.08.14 15:12
#Nowakowska O żydowskich księżach/rabinach /nie wspomniałaś !
anonim2014.08.15 7:03
Patrząc na tego pokurcza, odnoszę wrażenie, że Bóg nigdy się nie myli i właściwie obdarował tego łapserdaka tym na co zasługuje...