18.06.21, 11:23Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)/Piotr Drabik via: Flickr

PiS odda głosowanie ws. RPO? Media o sensacyjnym scenariuszu

Dziś senatorowie podejmą decyzję ws. powołania na Rzecznika Praw Obywatelski senator Lidii Staroń. Sytuacja jest bardzo napięta - o rezultacie głosowania może zdecydować nawet jeden senator. Media piszą jednak o zaskakującym scenariuszu, w którym Prawo i Sprawiedliwość zakłada celową porażkę.

Salon24 donosi, że w kuluarach mówi się o celowej porażce sterowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS miałby chcieć porażki Lidii Staroń z dwóch powodów. Pierwszym z nich ma być jej „niesterowalnośc”. Drugi natomiast dotyczy konieczności przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Senatu, jeśli Lidia Staroń zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

W wyborach tych opozycja miałaby wystawić Szymona Hołownię, Romana Giertycha albo Donalda Tuska.

- „Wygrana Staroń w Senacie doprowadziłaby do tego, że Kaczyński wpuściłby do Senatu jednego ze swoich najbardziej zaciekłych przeciwników”

- przekonuje Salon24.

kak/Salon24.pl

Komentarze

Maciej Piwowar2021.06.18 16:50
Jest też TRZECI Powód.Po 15 lipca PREMIE MIANUJE KOMISARZA( wszystko zgodne z Prawem).I TSUE może Premierowi ją------ wyli-------
Anonim2021.06.18 13:50
No i doopa blada, wizja Giertycha w senacie spowodowała, że PiSdzielce sie posrali.😁😁😁
Anonim2021.06.18 16:46
Nie doceniasz widać starego szachisty Kaczora. On przewiduje parę ruchów do przodu, a publika się emocjonuje tym, co ma przed nos podetknięte.
a w Senacie2021.06.18 13:17
ostre oranko kandydatki przez senatorów opozycyjnych
Jakub2021.06.18 12:58
Kandydatura Lidii Staroń jest totalnym nieporozumieniem, co od dobrej godziny sama udowadnia w senacie. To jest poziom urągający powadze tego urzędu, przypominający raczej pogawędkę na imieninach po kilku wódeczkach niż przesłuchanie w izbie wyższej. Poza tym problemy z czytaniem, wysławianiem się i formułowaniem myśli nie jest w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie. Do tego kompletne rozchwianie emocjonalne. Trzeba mieć tupet, żeby z takim potencjałem wyskakiwać na takie stanowisko. Wstydliwe i żenujące przedstawienie.
Anonim2021.06.18 12:04
Konus nie chce Staroń, bo musiałaby zrezygnować z bycia senatorem, a wtedy w wyborach wystartowałby Giertych. Giertycha w senacie marszczyfred nie chce za żadne skarby!!
Jacuś2021.06.18 11:46
Moim zdaniem ten powrót D. Tuska to też wybieg taktyczny, bo PO też do końca nie jest przekonana, że KO zagłosuje jednomyślnie. Dlatego chcą postraszyć PiS, D. Tuskiem i rękoma paru senatorów ekipy rządzącej odrzucą kandydaturę p. Staroń. Chociaż kandydatura p. Staroń dla mnie, to zły pomysł.