24.01.22, 16:06fot. kremlin.ru/volganet.ru

Plan ataku na Polskę w rosyjskiej telewizji rządowej

Igor Korotczenko, który regularnie występuje w programach publicystycznych na antenie państwowej telewizji Rossija 1 zaprezentował w ostatnim programie „60 minut” jak ma wyglądać rosyjski atak na Polskę i kraje bałtyckie. Jako obszar ofensywy wskazał także Gotlandię.

Korotczenko plan potencjalnej inwazji Rosji zaprezentował w wykorzystaniem map i symulacji.

W tym samym czasie przy granicy z Ukrainą stacjonuje ponad 100 tys. rosyjskich żołnierzy. Kreml ogłasza plany inwazji na inne kraje, a państwowa rosyjska stacja Rossija 1 udostępniła czas antenowy na prezentację … ataku na Polskę i Gotlandię – wyspę na Bałtyku, która należy do Szwecji.

W ostatnim czasie na Gotlandię zostały wysłane przez Szwecję dodatkowe siły militarne.

- Nie siedzimy i nie czekamy, zwiększyliśmy gotowość wojskową w związku z zagrożeniem ze strony Rosji — oświadczył szef sztabu szwedzkiej armii Micael Byden w wywiadzie udzielonym dla gazety „Dagens Nyheter”.

Jak z kolei czytamy na portalu Kresy24.pl Piotr Tołstoj, wiceprzewodniczący Dumy, izby niższej rosyjskiego parlamentu, stwierdził ostatnio, że Rosja powinna powrócić do granic z czasów Imperium Rosyjskiego.

- Według niego, gdy do Rosji najpierw zostaną włączone niektóre kraje, wcześniej wchodzące w skład imperium rosyjskiego, to kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz Finlandia “same przypełzną” zdając sobie sprawę ze swojej “znikomości” – czytamy.

 

mp/niezalezna.pl, kresy24, dziennik.pl

Komentarze

marian kędzior 504 647 5412022.01.25 8:52
migg, czemu się chowasz za pseudonimem? jesz polski chleb czy jesteś sniezynką z chamstwem za kołnierzem.
migg2022.01.25 11:48
Nie ukrywam, wręcz przeciwnie, jestem dumny, że jestem Rosjaninem! Nawiasem mówiąc, nie jem polskiego chleba, bo mnie on obrzydza , jak i wasza Polska, jestem z Moskwy!
migg2022.01.25 7:21
W naturze są owady, których nikt nie je, ponieważ bardzo brzydko pachną! Polska jest bardzo podobna do takich owadów, chcę ją ominąć, bo też bardzo brzydko pachnie!
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2022.01.24 22:13
Chcesz POKOJU??? ZBRÓJ się na POTĘGĘ, w najnowocześniejszą broń z CAŁEGO ŚWIATA. Nie możemy dopuścić, aby ponownie ZADYMIŁY KOMINY KONZENTRATION LAGER i ESZELONY wywożące PRAWDZIWYCH POLAKÓW na SYBIR. Wolę jeść suchy chleb niż pozwolić, aby moje DZIECI i WNUKI zostały WYMORDOWANE przez WROGÓW POLSKI i POLAKÓW, NAJEŹDŹCÓW. POWINIEN być wdrożony PROGRAM pod nazwa "KAŁASZ 500+" (te 500 to 500 sztuk nabojów wystrzelonych ze swojej broni na strzelnicach i 5000 sztuk w domowym magazynie). Program "KAŁASZ 500+" obejmuje TYLKO PRAWDZIWYCH POLAKÓW PATRIOTÓW. Trzeba uważać aby nie przemknęli się do tego programu WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW. Szczególnie POMIOT tych którzy przybyli do Polski na SOWIECKICH TANKACH w 1944 roku, zamieniając swoje CHACHŁACKIE SOWIECKIE nazwiska na POLSKOBRZMIĄCE. Zaraz WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW zaczną BEŁKOTAĆ, BAŁAKAĆ, kto będzie weryfikował, kto jest PRAWDZIWYM POLAKIEM PATRIOTĄ, od razu ODPOWIEM, weryfikować będziemy My PRAWDZIWI POLACY, III pokolenie AK, WiN, NSZ.
Suweren2022.01.24 19:25
"[...] gdy do Rosji najpierw zostaną włączone niektóre kraje, wcześniej wchodzące w skład imperium rosyjskiego, to kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz Finlandia “same przypełzną” zdając sobie sprawę ze swojej “znikomości” - jeśli tak było w istocie (to w końcu tylko katolicko-pis-owczy portal, o mocnym smrodku żonkosia z Woronicza), to jest to kwintesencja rosyjskiej polityki zagranicznej.
"Suwerenie.." ???2022.01.24 19:52
.... vel Lechu Keller? Czy poza tym wpisem... to u ciebie w główce wszystko w porządku??? Czytając twój wpis, mam poważne wątpliwości! Lecz już raczej nogi, bo może być na rozum za późno!???
Lechu, takie kocopały to nie w twoim stylu2022.01.25 9:49
"Lecz się na nogi" - byle katol to napisze, bo tępy i głupi. Wysil się, wejdź na wyższy poziom dewocyjnych bluzgów. Wiem, że chciałeś pop raz kolejny propagować swoje nazwisko, ale bez przesady.
Wyraźnie widać,2022.01.24 18:19
że wszyscy w Roscji chcą zamieszkać w Kraju Przywołżańskim.
+_2022.01.24 17:34
Widzę że we wschodnich głowach znowu pogorszyło, a miało być tak pięknie.
Foster2022.01.24 17:23
Oby się nie pomylili. Polacy nie cierpią kacapów.
Ed2022.01.24 16:37
W głowach im się popieprzyło. Dziady, pijaczyny smrodlawe. Mają tyle co nakradli sąsiadom. Czują się zagrożeni, trzeba by wziąść się w końcu do zarabiania na siebie. Ale jak? Wojaczka lepsza od roboty. Rabować, gwałcić, mordować. Ruska tradycja.
Robert2022.01.24 16:32
Nich tylko spróbują zaatakować, to cała Moskwa i nie tylko, zobaczą takie piekło jakie nigdy dotąd niewidzieli sowieci !!!
Laki2022.01.25 7:52
Człowieku nie ćpaj, zioła szkodzą.
coś ..2022.01.25 8:28
... ci się chyba pozajączkowałao ... zioła szkodzą? ciekawe ... co to lewactwo jeszcze wymyśli ...
Olej2022.01.24 16:30
Chiński przywódca ,,poprosił'' Towarzysza Putina by nie rozpoczynał wojny, gdyż Chiny będą zmuszone się opowiedzieć po którejś ze stron. Zamiast niższej lub wyższej Dumy będzie d..........a wystająca z bardachy. Zasłońcie Syberię i swoje bebechy od Azji Środkowej bo was rozprują. Jak się czyta i słucha o planach inwazji sowieckiej to się rodzi pytanie czy na Kremlu wszyscy powariowali ? Żirynowskij w pijackim ogłupiałym zwidzie kreśli granicę sowieckiego imperium, strzela po sufitach, tynk leci mu na łeb i wrzeszczy, że zaczęła się wojna. Kagiebistom sytuacja wymyka się spod kontroli, wyprzedza niejako ich decyzję, za którymi muszą gonić. Na Placu Czerwonym widziano trzech Żyrinowskich, dwudziestu Władimirowiczów, i czterech identycznych sznaps gienierałów Szojgu. Wszyscy wsiadali do limuzyn i gdzieś pędzili. Coś się na pewno dzieje komentuje podniecona ulica Moskwy. Jakiś zamroczony samogonem jegomość wrzeszczy; rozszerzamy się na całyj świat. ,,I wsie budut mieć takoj charoszoj żyżń kak soweckije ludiej'' Po czym wychylił o opadł w sen o potędze.
Frobowa idiota napisała...2022.01.24 16:17
Plan ataku na Polskę... Tymczasem niemiecki bild.de opublikował schemat napaści Rosji na NATO-wskie kraje a ów schemat zilustrował przy pomocy map pochodzących z okresu II Wojny Światowej. W dwa dni potem w programie rosyjskiej telewizji "60 minut" omawiano właśnie tę publikacje ze w szczególnym uwzględnieniem użytych map na których Lwów był Lembergiem. Poproszony o komentarz ekspert, Igor Korotczenko, podszedł do map pochodzących z bild.de. A polscy idioci, również pozafrondowi, wyciągnęli wnioski...
Dell2022.01.24 17:23
Witamy widza ruskiej telewizji.
Ball2022.01.25 9:47
Witamy kretyna od spisiałej kurwizji.