30.03.19, 13:10screenshot twitter - pisorgpl

,,Platforma zrobiła błąd. PiS wykorzystuje piłkę''

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku po raz kolejny pokazała przepaść, jaka dzieli partię Jarosława Kaczyńskiego od Platformy Obywatelskiej. Podczas gdy na konwencji PO we Wrocławiu Grzegorz Schetyna znowu skupiał się na uderzaniu w partię rządzącą, w Gdańsku padły konkretne propozycje.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że do „piątki PiS” dopisuje „plus”, którym jest wolność. Zapowiedział tym samym walkę o to, aby implementacja „ACTA 2” w Polsce nie wiązała się z odebraniem wolności w internecie.

Plus to wolność! Powtarzam, Polska w dzisiejszym świecie pozostanie wyspą wolności. Dzięki Polakom i dzięki Prawu i Sprawiedliwości”

- mocno zaznaczył w Gdańsku prezes Kaczyński.

Kwestia ta została poruszona też w przemówieniu premiera Mateusza Morawieckiego, który obiecał:

[…] wszystkim naszym wspaniałym youtuberom, blogerom, influencerom, forumowiczom, wszystkim internautom - że będziemy walczyć o wolność słowa w internecie”.

Nic zatem dziwnego, że propozycja Prawa i Sprawiedliwości pozytywnie oceniania jest nie tylko przez komentatorów z prawej strony, ale i między innymi przez Grzegorza Sroczyńskiego z Gazeta.pl czy Agatę Szczęśniak z Oko.press.

Kaczyński powiedział, że rozwodnią dyrektywę ACTA2, to ciekawe, celny strzał”

- ocenia Sroczyński na antenie TVN24.

Karolina Wigura z Kultury Liberalnej stwierdziła, że PiS skutecznie zapunktował:

PiS poszukuje młodych wyborców, może się okazać, że to słuszne posunięcie taktyczne”.

Wspomniana Agata Szczęśniak z Oko.press oceniła natomiast:

PiS celnie identyfikuje tematy, które poruszają różne grupy społeczne. Tzw. ACTA2 próbują sprzedać jako zamach na naszą wolność. W przemówieniu premiera nawet pojawiła się Hannah Arendt”.

Z kolei Tomasz Żółciak z „Dziennika Gazety Prawnej” mówi wprost:

To próba sięgnięcia po młody elektorat, który nie był dotąd mocno propisowski, Platforma zrobiła błąd, PiS wykorzystuje piłkę, która została podana mu pod nogi”.

Dariusz Rosiak natomiast jednoznacznie stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość doskonale „narzuca tematy” i uprawia politykę”.

 

Platforma Obywatelska po raz kolejny udowodniła, że nie ma pomysłu na swój powrót do władzy. Grzegorz Schetyna w dalszym ciągu jest przekonany, że wygra wybory poprzez straszenie Polaków partią Jarosława Kaczyńskiego i jednocześnie zupełnie nie zauważa, co naprawdę interesuje Polaków. PO przespała temat ACTA2, co więcej – pokazała jednocześnie, że zwyczajnie nie warto jej ufać. Prawo i Sprawiedliwość natomiast, które do tej pory wywiązuje się ze swoich obietnic złożonych wyborcom, zapowiada „plusa” w postaci wolności w internecie. Nie trzeba być geniuszem by odkryć, że młody elektorat interesuje raczej ACTA 2 niż pokrzykiwania Grzegorza Schetyny na PiS

dam/300polityka.pl,TVN24

Komentarze

xyz2019.04.1 20:20
W wyniku wolności w sieci mamy między innymi pornografię,o taką wolność walczy PIS
Tylko prawda sie liczy.2019.04.1 9:00
Kazdy wpis lewaka z przeszloscie kacapa,jest wpisem zdrajcy, lajdaka. Kazdy Polak musi stanac murem za Polskim Rzadem i nigdy w najmniejszej formie dyskutowac z lewica . Kolaboranci z niemcami, dawni ubecy i PZPR-owcy to Nowoczesni KOdowcy. Takze PO-myleni w Targowickim duchu zespoleni niby to palacy, za systematyczne knucie przeciwko Polsce, powinni byc z kraju wyrzuceni.POLAKU nigdy nie zapomnij prawdy o lewackim stadzie, ktorzy sa polakofobami--oni nie moga byc znowu do Sejmu wybrani!!!!
Mirek2019.03.30 22:18
Jestem internautą i dla mnie jest bardzo ważne to co powiedział Jarosław Kaczyński . Mamy 2,5 roku na "rozwodnienie" unijnej dyrektywy i mam nadzieję że rząd PiS-u tego dokona .
plankton2019.03.31 16:21
Pamiętajmy, że to ACTA 2 to jest tylko unijna dyrektywa na «teraz». Nowo wybrany (za chwilę) Parlament Europejski zawsze może ją anulować lub zmienić.
uczciwy obywatel2019.03.30 19:17
Dlaczego trolle POwskie i im POkrewne upodobały sobie ten portal i plują na wszystko co dobre dla Polski a w szczególności na PIS i Prezesa ????????
pater2019.03.30 18:20
Szanowny PIS-e a co z aborcją - zabijaniem nienarodzonych, też m.in. zabijaniem eugenicznym
plankton2019.03.31 16:46
Pamiętaj o tym, że obecne polskie «prawo aborcyjne» nikogo nie przymusza do zabijania, a chcącego nie zmusisz do niechcenia… Poczytaj Kodeks Karny. Wszystko w nim ładnie i pięknie spisane, łącznie z obietnicą solidnych kar, no i co? "Zgniły", ale szanowany kompromis zawsze jest lepszy, niż lekceważone powszechnie (czyli martwe) prawo.
edi2019.03.30 17:44
WOJNA O WOLNOŚĆ TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI, - POLSKOŚĆ TO PRZYWILEJ, nie każdy to rozumie niektórzy nawet kpią mówiąc "polskość to nienormalność" - tu TKWI ISTOTA SPRAWY - POLACY TO LUD OD WIEKÓW WALCZĄCY O WOLNOŚĆ !!
Stanislaw znad Dunajca2019.03.30 14:57
Wolność - tak, ale nie dzięki tylko Prawu i Sprawiedliwości, lecz dzięki prawu i sprawiedliwości w naszym życiu zarazem A Polska ma ku temu specjalne atuty: .http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/Dlaczego-wybieram-Polske.pdf
plankton2019.03.31 16:17
O ile wiem, to Kaczyński nie mówił Prawie i Sprawiedliwości, a o prawie i sprawiedliwości. Dla znających polską gramatykę to jest różnica fundamentalna.
Agnieszka2019.03.30 14:39
Jeżeli prawdą jest, że Niemcy obiecały Francji poparcie w sprawie ACTA2 za poparcie w sprawie Nord Stream 2 i ktoś z PO o tym wiedział, to to nie jest to błąd a zdrada, bo tym samym wsparli poparcie dla Nord Stream 2. Tylko nie wiem czy Nord Stream 2 jest takim złem najgorszym zważywszy na to, że USA okazuje się najbardziej nielojalnym i pazernym sojusznikiem a na dowód, że ma nas za g.. to nam tu wysyła panią nadająca się najwyżej do tworzenia siedzi klubów dla luksusowych pań "do towarzystwa" i poradników dla tychże jak zrobić zrobić sukces przez łóżko i dobre zamążpójcie, która w dodatku ma nas za swoją kolonialna służbę i ma w tym poparcie ubawionego sytuacją nad-pańskości Pompeo i innego, co tam podobno już u niej siedzi w ambasadzie by 447 w Polsce przeprowadzić. Może więc pozwolenie na zarobienie na nas i Europie miliardów dolarów za gaz tak traktującym nas Stanom Zjednoczonym jest gorszym złem niż pompowanie pieniędzy w Putina i uzależnienie siebie i świata od niego. Nic już nie jest dla mnie tak jasne jak było skoro USA okazało się tak podłym, pazernym i wrogim Polsce "sojusznikiem", dążącym do zniszczenia nas, okradzenia i upodlenia przez żydo-amerykańską gangsterkę. Może więc dobrze, że PO siepło (otworzyło drzwi do siepnięcia) zamorskich, zadufanych kolonizatorów tak mocno po kieszeni, bo w końcu tylko to się dla nich liczy i zastanowią się czy następnym razem opłaca się swojego wiernego sojusznika traktować jak swój burdel.
Urszula2019.03.30 14:56
Gaz amerykański jest o niebo droższy od rosyjskiego, ale co tam. My musimy dać po uszach Rosji i Putinowi, a cena tego zamiaru nie ma znaczenia. Rząd się wyżywi. "Na złość mamie odmrożę sobie uszy"
Pozamiatane!2019.03.30 14:15
Nie macie pojęcia jak mój syn ,7 klasa podstawówki, wściekał się na Acta 2. Dla tego pokolenia Internet to bożek. Więc jak Pisowi uda się dotrzeć do szczeniaków z dowodem to może przy wyborach być szach mat!
słowiczek poznański2019.03.30 13:48
Poliamorysta osoba/-y nie mają rozwiniętych organów płciowych mówiąc wprost "ni to ni owo". Ich preferencje to zwierzęta, np. kotom wyrywają zęby aby mogły im "robić laskę", albo "lecieć patelnie", albo jedno i drugie w tym samym czasie. Luźne tłumaczenie z Brockhaus Enzyklopädie.
Jaromir2019.03.30 14:33
Rozumiem słowniczku, że mówisz o Kaczyńskim?
anonim2019.03.30 13:24
Jestem całym sercem za wolnością od Kaczyńskiego!!! Po tylu kłamstwach powinien zniknąć z polityki już dawno temu!
Łowca kretynów2019.03.30 14:05
Treść komentarza wskazuje że ktoś jest głupszy o 50% od psychicznie chorej małpy !!!
ardo2019.03.30 14:28
Ruski troll albo psychopata.
zamek2019.03.30 16:03
A tobie widocznie odpowiada postępowanie zdrajców z PO. Wszystko co ta POlszewicka banda zrobi to wam lewakom odpowiada. Soros płaci Soros wymaga.