19.03.20, 16:47fot. Twitter, PiS. org

Polacy doceniają ofiarną pracę rządu

Na zlecenie portalu wPolityce.pl pracownia Social Changes przeprowadziła badania, mające pokazać, jak Polacy oceniają działania rządu w związku z epidemią koronawirusa. Okazuje się, że rządzący cieszą się dużą aprobatą społeczeństwa, w tym nawet wyborców Koalicji Obywatelskiej.

Respondentom zadano następujące pytanie:

-„Jak ocenia Pani/Pan działania polskiego rządu w sprawie koronawirusa (COVID-19)?”.

Aż 71 proc. badanych działania rządu określa jako pozytywne. 42 proc. badanych określiło je jako „raczej pozytywne”, a 29 proc. jako „zdecydowanie pozytywne”. Jest wzrost ocen pozytywnych w ostatnim tygodniu o 23 punkty procentowe.

Jako negatywne działania rządu określa 18 proc. respondentów. 11 proc. badanych wybrało odpowiedź „nie mam zdania”.

Działania rządu jako pozytywne określa 86 proc. wyborców partii rządzącej oraz 62 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej. W poprzednim badaniu ten wskaźnik wynosił 37 proc

kak/ wPolityce.pl

Komentarze

Saki Faki2020.03.19 23:13
Ruska agenturo naucz się pisać po polsku! Nie "doceniajom", a "doceniają". Tak poza ten podkołdernik na środkowym zdjęciu, oprócz pierdzenia ze strachu, co takiego zrobił?
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.03.19 18:52
Polacy doceniają ofiarną pracę rządu .. a na obrazku Jarosław ... wirtualny CZŁONEK rządu.
gumowa kaczka2020.03.19 17:54
Kaczyński nie jest częścią rządu RP,w chwili kryzysu pokazał swoja "przydatność" Dobrze ,że rząd działa sprawnie w porównaniu z tymi zza zachodniej granicy
jest oczywistym, że nie ma co i kogo pier....ć!2020.03.19 17:19
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic - po 14 latach w kołchozie .. "Nauczył" się takiego "polskiego": - "O ͏k͏u͏r͏w͏a, już myślałem..." - - "Klasyczne katoprawackie ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e.'' - - "Kur­wa mać ..." - - "w͏y͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e tego ścierwa..." - "w͏p͏i͏e͏r͏d͏a͏l͏a͏n͏i͏u wafli z trupa" - "wypier.dolić ze szpitali .." Nic tylko go cytować.
Albert2020.03.19 17:24
Trudno, żebyś cytował frondowych przygłupów twojego pokroju. Ode mnie się przynajmniej można czegoś dowiedzieć.
jest oczywistym, że nie ma co i kogo pier....ć!2020.03.19 17:41
- "O ͏k͏u͏r͏w͏a, już myślałem..." - - "Klasyczne katoprawackie ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e.'' - - "Kur­wa mać ..." - - "w͏y͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏e͏n͏i͏e tego ścierwa..." - "w͏p͏i͏e͏r͏d͏a͏l͏a͏n͏i͏u wafli z trupa" - "wypier.dolić ze szpitali .." -"Ode mnie się przynajmniej można czegoś dowiedzieć."- Nie udał się bolszewicki eksperyment aby "zrobić" z kołchoźnika "inteligenta" w Polszu.
KaczyStaruchChcePrzetrwaćPodPierzyną2020.03.19 17:16
W obliczu zagrożenia państwa, Kaczy Breżniew z Żoliborza znów schował się pod pierzynę w swoim pokoju. Staruch ma w tym duże doświadczenie. Jeszcze ze stanu wojennego.
M.a2020.03.19 17:09
Panie Boże wyślij trolle na chorobowe to nabiorą pokory i szacunku dla innych.
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.03.19 17:06
@BOGAnieMA Coraz cieniej mamroczesz tą swoją mantre. Pewnie ktoś w bloku złapał wirusa.
BOGAnieMA2020.03.19 17:15
Weź wsiądz na swoją starą a ode mnie sie odczep!
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.03.19 17:17
Spier.... z tej publikacji! Wracaj do Sputnika ch.....!
Art2020.03.19 17:06
Ofiarna praca rzadu. Chaos i kompletny brak rozeznania. Zdaje sie, ze od jakiegos czasu dowiadujemy sie prawdy o sobie. Jestesmy kiepsko wyedukowanym spoleczenstwem, ktore mozna poprowadzic jak barany na rzez. Jakis czas temu byl zreszta jakis wywiad z czlowiekiem, ktory analizowal m.in. dzialalnosc propagandowa Rosji za granica. Zapamietalem fragment, w ktorym dowodzil, ze w przypadku Polski wcale nie potrzeba miliardow dolarow i wielkiej armii propagandowych troli. Z roznych powodow (historycznych, edukacyjnych, spolecznych) Polakami jest bardzo latwo manipulowac. Cala, dobrze zorganizowana akcja moze kosztowac zaledwie kilkadziesiat milionow dolarow. Moze niektorzy pamietaja - bo bylo naprawde wiele lat temu - jak w Parlamencie Europejskim rozmawialo sie niemal otwarcie o tym, ze w polskim parlamencie "kupienie ustawy" kosztuje okragly milion euro/dolarow. Moze czas wreszcie naprawde pochylic sie nad edukacja Polakow. No, na razie 2 lekcje religii w tygodniu i 1 biologii musza wystarczyc.
Dam2020.03.19 17:33
Tylko po co ktokolwiek miałby to robić? głupimi się łatwiej rządzi. Wystarczy kilka wzniosłych hasełek ("tolerancja" albo "żołnierze wyklęci") i już przestają zadawać pytania.
robaczek 2020.03.19 17:05
HAHAHHAHAHA piękna propaganda!!! no śliczne lizanie rowa ;] moze cos skapnie jeszcze przed krachem. NIEUDACZNICY U WLADZY W KRYZYSIE!! no brawo dziadki. teraz zobaczmy ekonimie PIS ;] daj daj daj daj daj daj daj daj daj daj daj daj dja no jak juz nie ma????????? skanda!!!!! okradli nas niemcy!!! oj bedize ciekawie miski. i kto najbarxize po du...ie dostanie??? no wy!!!!!!! ale sie ustawiliscie!!!!!!! hahahhaha!!! brawo pisdziurki!!!!!1;] slicznie!!!!!!!
BOGAnieMA2020.03.19 17:00
Kaczor się najbardziej napracował.
katolik2020.03.19 16:54
w czasie wyborów czas narodowej tragedii- Prezydent Duda Prezydentem przez aneksję urzędu
Atheisten sind dumm - besagt Einstein.2020.03.19 16:54
Tymczasem w prawdziwym świecie: Lubelska firma, która obecnie zaopatruje szpitale w całym kraju w środki antywirusowe, w ciągu kilku dni będzie musiała zamknąć zakład. Powodem jest brak produktów do ich produkcji. Sytuacje może zmienić Ministerstwo Finansów jednym rozporządzeniem. Z bardzo dużym problemem zmaga się firma Medisept, mająca swoją siedzibę w Konopnicy koło Lublina. Jest ona największym krajowym dostawcą środków antywirusowych dla szpitali. Posiada w tym segmencie ok. 10 proc. rynku szpitalnego, pozostałe 90 proc. należy do firm zagranicznych. Jednak po raz kolejny okazało się, że w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej, czyli w tym przypadku koronawirusa, zagraniczni dostawcy zaopatrują tylko rodzime rynki, zaś na Medisept musi stawić czoła zapotrzebowaniu całego rynku. Jak wyjaśnia Waldemar Ferschke, wiceprezes zarządu firmy Medisept w rozmowie z Polsat News, obecnie w firmie panuje krytyczna sytuacja. Jeżeli nie zapadną konkretne decyzje urzędników, za kilka dni zakład zostanie zamknięty, a polskie szpitale pozostaną bez środków dezynfekujących. Chodzi m.in. o ustawę, na podstawie której Medisept produkuje produkty, narzucającą obowiązek stosowania tzw. alkoholi biocydowych. – To oznacza, że nie mogę na rynku kupić takiego alkoholu jaki chce, tylko muszę kupić specjalny. Wystąpiłem do Urzędu Rejestracji Produktów Biobójczych o pozwolenie o stosowanie innych alkoholi, ale sytuacja jest tak dynamiczna, że jeżeli nawet decyzja przyjdzie, to i tak jest spóźniona. Ostrzegam, że jeżeli w ciągu 2-3 dni nie zorganizuje dla siebie produktu, to fabryka stanie – powiedział w rozmowie z Polsat News Waldemar Ferschke. https://www.lublin112.pl/krytyczna-sytuacja-w-lubelskiej-firmie-produkujacej-srodki-antywirusowe-dla-szpitali-za-kilka-dni-zamkne-zaklad
J.2020.03.19 18:00
Ci.lu, żadnych bajek "prawdziwym świecie" nie chce słuchać, bo to masońsko-komuszy jest ten "prawdziwy świat".Wolę Polskę PiS, Jasną Górę, Licheń itd. Wypad do niemiec, naćpany smoku! Wy.ebać wszystkie lewackie koorwy z Frondy, to moja misja!
patrjota2020.03.19 18:20
nie ze..raj sie prawacki naziolski morderco
Urszula2020.03.19 20:41
A te lewackie .... to PiS? To raczej komuniści i faszyści. O tak! Ich wyj...ć Zgadzam się.