27.11.19, 15:57Zdj. Krzysztof Sitkowski, Kancelaria Prezydenta(edytowane)

Polacy ufają prezydentowi i premierowi. Schetyna... na dnie z Korwinem!

Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało pierwszy po wyborach ranking zaufania dla polityków. Liderem sondażu niezmiennie pozostaje prezydent Andrzej Duda.

Andrzejowi Dudzie ufa 68 proc. Polaków. Przeciwnego zdania o polskim prezydencie jest 22 proc. badanych.

Na drugim miejscu znalazł się szef rządu Mateusz Morawiecki. Według 60 proc. ankietowanych polski premier jest osobą godną zaufania. Nieufność wobec Morawieckiego zadeklarowało 25 proc. pytanych.

Trzecie miejsce na podium przypadło prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu. Byłemu premierowi ufa 46 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest 37 proc. Polaków.

Listopadowy sondaż, pierwszy po wyborach parlamentarnych, nie przyniósł większych zmian wśród liderów rankingu zaufania społecznego.

Z kolei największą nieufność wśród ankietowanych wzbudza przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke – obaj dostali po 55 proc. negatywnych wskazań.

yenn/Tysol.pl

Komentarze

Foster2019.11.27 21:01
Ja również im nie ufam.
ko u ufają kukielkom?2019.11.27 17:20
"Moja wizja jest warta poświęcania gospodarki". Mocne słowa Kaczyńskiego w wywiadzie dla Reutersa. Ekonomiści są w szoku
fdf2019.11.27 17:07
Liczy się tylko Nowogrodzka reszta to fasada.
682019.11.27 16:41
gnom i zlotousty najbardziej popularni wsrod warcholow i wynaturzonych
Les2019.11.27 16:29
Wysyłamy Grodzkiemu propozycję, podobnie jak prośby do Bolka o udostępnienie nam metody wygrywania w toto-lotka każdego tygodnia, aby Grodzki podpowiedział nam jak to się robi, że pacjęci lub członkowie ich rodzin wpłacają pieniądze „dobrowolnie” na fundycję, a profesor jako szef tej fundacji ma takie bogactwo na kontach i w nieruchomościach ! Czekamy na udostępnienie nam tych informacji z niecierpliwością, bo biznes oparty na fikcyjnych fakturach dzięki CBA już nie działa.
JS2019.11.27 16:28
Spoko PO-je-by i inni lewaccy śmier-dziele, wkrótce będziecie rżeć jak końska du-pa do bata ! Oto metoda do przejęcia większości w Senacie przez PIS: 1. Panią senator Lidię Staroń, która startowała w wyborach z listy PIS należy jak najszybciej przywołać do porządku, bo nie została senatorem by wstrzymywać się od głosu (takie coś może sobie robić Jachira, a nie poważna kobieta senator), i oświadczyć jej, że jeśli się nie podporządkuje to zostanie obłożona anatemą do trzech pokoleń ! 2. Minister Ziobro powinien pogonić eu-nuchów sędziowskich do procesów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego z PO. Ci dwaj po wyroku „usiądą” sobie na jakiś czas, co da kolejne 2 głosy dla PIS ! 3. Jak widać jeden z senatorów PO to niepełnosprawny siedząco-leżący na wózku inwalidzkim. Trzeba z nim rozmawiać ! Skoro kasuje 500 plus od PIS-u, to powinien przejść na stronę PIS ! 4. Ten cały Michał Kamiński (misiek), obecnie w-ce marszałek senatu to chodząca bida ! Jemu wystarczy obiecać, że po tej kadencji za 4 lata dostanie intratne stanowisko w rządzie lub spółce skarbu państwa, to będzie lizał rękę jak pies ! A co będzie po 4 latach ? Bóg wie ! 5. Grodzki jest „jeszcze”marszałkiem senatu, ale słyszymy, że był lekarzem łapówkażem, dyrektorem szpitala, którego zadłużył na kilkadziesiąt milionów zł i postawił go na skraju bankróctwa . Szpital w końcu zbankrutował ! Ciapa, fajtłapa i matoł, przygłup ekonomiczny i łapówkarz, jak wszyscy z PO. Ręce opadają ! profesor Grodzki (nie, nie mąż Anny grodzkiej) ze Szczecina ma dom, mieszkanie i działkę budowlaną, jeździ luksusowym Jaguarem XF i posiada setki tysięcy w zł i obcych walutach $, €, Fr i papierach wartoćciowych . Ciekawe skąd ? Przecież według niego „łapówki” szły na fundację przy szpitalu, a nie na jego prywatne konto ?!! Ot zagadka ! Jest kolejna osoba , oprócz Prof. Agnieszki Popieli, potwierdzająca, że Grodzki brał łapówki w Szpitalu Szczecin Zdunowo przy ul Sokołowskiego, gdzie był wówczas ordynatorem” – to pan Guzikiewicz (dane osobowe są przekazane do CBA). I kolejni ludzie zgłaszają się, aby potwierdzić łapówkarstwo Grodzkiego ! Oj dzieje się dzieje ! 6. Są to minimum 3-4 głosy odzyskane w zasadzie bez większego wysiłku, i raczej pewne w 100%.
Topek2019.11.27 16:28
My, Polacy, mamy najlepszego i najgodniejszego Prezydenta wszechczasów – to Andrzej Duda ! Tyle co ten człowiek tylko przez kilka lat zrobił dla Polski – to ogromne osiągnięcia. Nie będę wymieniał poszczególnych jego zasług, bo lista jest bardzo długa, ale w dziedzinach takich jak bezpieczeństwo Polski i pokoju na świecie, służbę Polakom, reprezentowanie państwa polskiego, propagowanie przedsiębiorczości i biznesu, obronności kraju oraz rozwoju Polski i Europy nasz Prezydent brał czynny, intensywny i systematyczny udział ! To jest Prezydent wszystkich Polaków – jedynie z wyjątkiem tych, którzy tego nie chcą lub sobie tego nie życzą. To są w większości ludzie pochodzący ze wschodu (Rosja) lub zachodu (Niemcy). Oni pochodzą od innej małpy. Andrzej Duda jest naszym kandydatem na Prezydenta III RP na drugą kadencję. Niech Bóg ma go w swojej opiece !!!
Zosia2019.11.27 18:39
Topek, a stolec, był?!
kalinka2019.11.27 16:27
Przepraszam pana, panie premierze Morawiecki, za to co te śmierdzące lewactwo i PO-je-by pluli po pańskim expose ! Wystąpienia Schetyny i Lubnauer należy uznać jako mowy debili politycznych ! Ten łom Schetyna nie zrozumiał, że expose to nie obiecanki wyborcze. Lubnauer to już całkowity debilizm ! Z innych wystąpień można było tylko się pośmiać po pachy – nic więcej ! Kamyk z PSL płakał, że rząd rządzi bez konsultacji ze związkami zawodoymi. Biedak zapomniał jak on to robił będąc ministrem. Dokąd będziemy krytykować LGBT – dotąd będziemy ich wrogami ! Lewactwo jest przeciw – co znaczy, że oni nie chcą dobrobytu, im polski model się nie podoba. Mamy więc wielkie nadzieje, że wyemigrują tam, gdzie nie ma dobrobytu !
Nowak2019.11.27 16:26
Jarosław Kaczyński lider PiS, to jeden z największych patriotów polskich, najlepszych i najmądrzejszych polityków w Polsce. To on uratował Polskę w 2015 roku przed komunistyczną zarazą i lewackimi szajkami ! Był oskarżany, poniżany i wyśmiewany, stracił najbliższych – ale ma nas ! Jesteśmy z tobą Prezesie Kaczyński !!!
682019.11.27 16:42
chazar polakiem ,kon by usmial , z twojej tepoty
najwiekszy psychol2019.11.27 17:21
"Moja wizja jest warta poświęcania gospodarki". Mocne słowa Kaczyńskiego w wywiadzie dla Reutersa. Ekonomiści są w szoku
Zosia2019.11.27 16:23
Adrianek, ksywa długopis i PINOKIO na czele. BRAWO !!!!
obywatel RP2019.11.27 20:18
był z ksywą ruski żołdak, był z ksywą Bolek, był moczymorda i był strażnik żyrandola. teraz jest Polak
Mikołaj2019.11.27 16:12
A ja wcale nie ufam prezydentowi i premierowi, a jestem Polakiem.
Bizon2019.11.27 16:25
No to spier-da-laj stąd PO-je-bie !!!
obywatel RP2019.11.27 20:14
"polakiem" spod sierpa i młota, hakenkreuza, czy gwiazdy dawida?