23.10.17, 08:25

Polacy w awangardzie równych płac dla kobiet i mężczyzn

Polacy to nacja idąca w awangardzie... równości płci. Tak, tak, to nie żart - pod względem równości płac dla kobiet i mężczyzn mało kto w Europie osiągnął taki poziom, jak my. I tak upadają lewackie antypolskie mity...

GUS i Eurostat opublikowały dane dotyczące wszystkich krajów unijnych. Okazuje się, że gdy idzie o równość płac, to Polska jest w absolutnej awangardzie - jesteśmy wśród krajów z namniejszą różnicą w zarobkach kobiet i mężczyzn. Godzinowe wynagrodzenie dla kobiet jest u nas o 7,7 proc. niższe, niż mężczyzn - podczas gdy w Unii Europejskiej jest przeciętnie niższe aż o 16,3 procent. Lepiej jest tylko w Belgii, Rumunii, we Włoszech i w Luksemburgu. W takich krajach jak Niemcy, Austria czy Wielka Brytania rozbieżności są nieporównywalnie większe (w Niemczech aż 22 procent!).

Co ciekawe, Polacy nie są taże specjalnymi miłośnikami alkoholu na tle europejskim. W naszym kraju raz w tygodniu pije 25 proc. dorosłych Polaków i 8,8 proc. Polek. Tymczasem w UE średnia wynosi 38,3 proc. mężczyzn i 23 proc. kobiet.

mod/Forsal.pl