08.10.20, 09:37Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0, edytowane, Prawo i Sprawiedliwość, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Polityk ZP o problemach w koalicji: ,,Bardziej się boją rolników niż prezesa''

Jak mówią politycy Zjednoczonej Prawicy w rozmowie z portalem wp.pl - „Jedności w Sejmie nie będzie”. Chodzi o ustawę o prawach zwierząt, czyli tzw. „Piątkę dla zwierząt”, ale nie tylko.

Okazuje się, że nadal nie ma zgody co do kilku ważnych ustaw, a niektórych polityków PiS – jak podkreślają rozmówcy – nie przekonują nawet groźby wyrzucenia z PiS.

Jeden z rozmówców powiedział portalowi:

- Niektórzy się tym nie przejmują. Bardziej boją rolników niż prezesa. Inni są przerażeni

Koalicjancji domagają się od PiS wprowadzenia do ustawy poprawek.

Podobnie – jak się dowiadujemy – wygląda taże sytuacja z tzw. ustawą bezkarnościową, ponieważ politycy Solidarnej Polski uważają, że każdy powinien być równy wobec prawa.

Z kolei lider Porozumienia Jarosław Gowin w tej sprawie jasno opowiada się po stroniee PiS.

Gowin stwierdził:

- Uważam, ze urzędnicy państwowi muszą mieć gwarancję, że gdy dla dobra społeczeństwa podejmują jakąś decyzję, np. z pominięciem ustawy o zamówieniach publicznych, to żaden miecz Damoklesa nie będzie nad nimi wisiał

Gowin dodaje także, że sprawa obu ustaw jest zawarta w umowie koalicyjnej.

 

mp/wp.pl

Komentarze

Krakus2020.10.27 19:22
PiSowi juz policja, Straż Miejska i Żandarmeria Wojskowa do obrony nie wystarcza. I dlatego wzywaja na pomoc bandytów. Kiboli. Oj, Jarosław i jego kumple chyba założyli pieluchy...
Piotr2020.10.11 7:08
Podsumowanie działalności politycznej Jarosława Kaczyńskiego. 1. Nakazał Beacie Szydło głosować w Europarlamencie przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Następnie głosowanie to uznał swoje za zwycięstwo. 2. Angeli Merkel powiedział żeby nie popierała kandydatury Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej, bo on może trafić do więzienia. 3. Wypromował kandydaturę Andrzeja Dudę na stanowisko Prezydenta, a Beatę Szydło i Mateusza Morawieckiego na stanowisko Premiera. Wszyscy oni pod jego dyktando wielokrotnie złamali konstytucję, na którą przysięgali mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg". 4. Jego niekonstytucyjne działania zmierzają do przejęcia kontroli politycznej nad całym sądownictwem i nad niezależnymi mediami. 5. Chciał przeprowadzić wybory prezydenckie w dniu 10 maja 2020 roku, które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Bez podstawy prawnej Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin pod jego dyktando wydali z budżetu państwa 70 mln zł na drukowanie kart do głosowania. 6. Austriak złożył zeznania w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze nie zajęła się sprawą. 7. Chce przeforsować ustawę tzw. "piątkę dla zwierząt", która zakaże hodowli zwierząt futerkowych, a futra będą sprowadzane z zagranicy. 8. Afera związana z zakupem respiratorów przez Łukasza Szumowskiego, których nie ma i nie będzie została zamieciona pod dywan. 9. Obawiając się przegrania ewentualnych wyborów przedterminowych poszedł na ugodę ze Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem.
jan2020.10.9 5:44
te zdradzieckie lewackie mordy obłąkani covidianie pisowscy już nic więcej nie zrobią będą gnić i do końca walczyć o koryto pis to lewackie świnie 3 rp i pół udający prawaków i katolików tfu ja na to tałatajstwo głosowałem
Anonim2020.10.8 12:33
Widac ze Gowin jest umoczony i to bardzo Jesli broni tej ustawy.A poza tym co on robi w rzadzie?? ano czeka na dogodny moment zeby go rozwalic!!!!!
widz2020.10.8 11:13
Jakich rolników? Rolnik ma godność i nie gryzie ręki,która mu pomogła i zawsze pomoże.Obecny rząd traktuje człowieka jak istotę Stwórcy!"tzw."chłopski rozum",to coś najcenniejszego co jeszcze w narodzie pozostało.Chłam "pasie się" reklamami i wrogą propagandą.
GS2020.10.8 11:06
Tylko, ze dla dobra społeczeństwa można podejmować różne decyzje także w czasach bez pandemii. To po co te wszystkie przepisy były?
Marek212020.10.8 10:36
Skoro kradniesz jako minister to rób to jawnie i ogłoś najpierw że robisz to dla dobra społeczeństwa. I będą ci mogli naskoczyć... Po co kombinować, ukrywać się? Świat stanie się tak łatwy i przyjemny.....
Agnieszka2020.10.8 10:35
Jak sprawa obu ustaw jest zawarta w umowie koalicyjnej to znaczy, że Ziobro już zdradził
nemo2020.10.8 11:14
Nie po raz pierwszy
fulla2020.10.8 10:30
Politycy ZP dzielą się na cukrowych, ćwikłowych i pastewnych.
Nemo2020.10.8 11:15
KO ma zgodność mafijną
Michał Jan2020.10.8 10:23
Bardzo ciekawe podejście p. Gowina. Kiedy restauratorzy chcieli przejść na dostawy, to i tak musieli swoich pracowników przebadać na wszystkie wymagane przez urzędasów sposoby i tych urzędasów nie obchodziło, że przychodnie są zamknięte.
zaglodzic polakow w imie covid i teczy2020.10.8 9:55
Więcej Piatek kaczynskiego przeciw rolnictwu i polacy tak jak zydzi z muzulmanami beda jesc tylko drukowane pieniadze
Maciej Płatov2020.10.8 9:55
Dlatego że Posłowie i SENATOROWIE PiS mieszkający na wsi ,mają Świadomość: wejście 5-Ustawy to KONIEC DOBROSĄSIEDZKICH Stosunków ,to zerwanie Współpracy i Przyjaźni.A Rolnik ma pamięć jak SŁOŃ .
Brawo Polska! Zazdroście nam szwaby!2020.10.8 9:51
U nich dzisiaj - 4 058. U nas dzisiaj - 4 280.