01.11.13, 08:20Przemysław Wipler (fot. boston9/Wikipedia)

Poseł Kaczmarek radzi Wiplerowi: Trzeba było zadzwonić...

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek zwraca uwagę, że poseł Przemysław Wipler powinien skorzystać z narzędzi prawnych, jakie daje mu ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Mógł więc telefonicznie powiadomić dyżurnego policji o niepokojącym zajściu i czekać na reakcję powołanej do tego instytucji. Włączając się do bójki po alkoholu wystawił się, zdaniem Kaczmarka, na kompromitację.

Sugestię Kaczmarka popiera także poseł Twojego Ruchu Łukasz Gibała. "Wszyscy oczekujemy od policji skuteczności i zdecydowania ale nie możemy wkraczać do akcji, czyli przeszkadzać w trakcie policyjnej interwencji" - mówi z kolei senator PO Aleksander Pociej. 

Jako "negatywny kontekst" sytuacji mecenas Pociej wskazuje fakt, że poseł był po alkoholu i nie mógł w sposób odpowiedzialny ocenić rzeczywistości. Jego zdaniem policjanci zareagowali tak jak musieli zareagować.

MBW/Dziennik.pl/IAR

Komentarze

anonim2013.11.1 8:30
Ale o co chodzi? Jakby to było w USA, to w najlepszym razie zaliczyłby glebę a w najgorszym zostałby zastrzelony. Z policją się nie szarpie i tyle.
anonim2013.11.1 8:33
Dokladnie tak. A te jego tłumaczenie przed kamerami było żałosne. Ładny z niego tatuś jak po winie z żoną wchodzi w bójkę z Policją. I chyba sporo trzeba wypić aby mieć 1,4 promila.
anonim2013.11.1 8:40
Wspanialy ojciec rodziny wielodzietnej. Żona w ciąży sama w domu z czwórka dzieci a on pijany o 4 rano śpi pod knajpą. Patologia.
anonim2013.11.1 8:51
To pawda nie powinien po alkoholu wdawać się w interwencje. Ale druga sprawa to skandaloczna reakcja policji. Widziałem jak rok temu policja na Marszu Niepodległości strzelała do legalnej manifestacji. Widziałem jak pałowała osoby które nie stawiały oporu. Ale nie widziałem aby byli równie twardzi wobec bandytów z Antify bijących w biały dzień przechodniów. Tchórz bije słabszego a przed silniejszym kuli ogon.
anonim2013.11.1 9:03
Pieprzycie od rzeczy. Ja nie jestem żadnym fanem posła Wiplera. Ale jakie ma prawo policja do bicia ludzi a w szczególności osoby z immunitetem?
anonim2013.11.1 9:06
Policja wykazała totalny nieprofesjonalizm ....
anonim2013.11.1 9:07
Wojciechu, za dużo amerykańskich filmów, w USA za tak "profesjonalną" interwencję wylot z policji ...
anonim2013.11.1 9:11
Gdyby tak pobili posła ze słusznej partii, to byłby hałas na całą Polskę.
anonim2013.11.1 9:12
W tuskmenistanie czerwonych zgniłków nie wolno ruszać
anonim2013.11.1 9:58
"Dziękuję Wam za liczne wyrazy wsparcia i nieuleganie zbędnym emocjom w ciągu ostatnich dwóch dni. Przepraszam za zaistniałą sytuację. Niezależnie od mojej oceny przebiegu wydarzeń, nie przysparzałbym Wam problemów, gdyby nie było mnie w tamtym miejscu o tamtej porze" - pisze Wipler. No proszę, poseł rezygnuje z szefowania Republikanom i publicznie przeprasza. To teraz czekamy jak pan Redaktor Terlikowski zracjonalizuje te sytuacje i jakie znajdzie powody zeby nie odszczekiwania swoich komentarzy.
anonim2013.11.1 10:22
A ja mam teorię taka: poseł głosował przeciw aborcji i Szatan chcac sie zemścić opetał go i upił.
anonim2013.11.1 12:05
@Merak Zaskakujące jest to, że niektórzy katolicy zamiast opowiedzieć się po stronie Boga czy dobra i napiętnować patologiczne zachowania (bo jak inaczej nazwać zachowanie osoby - ojca rodziny, katolika, spitego w przykucku pod klubem o 4 nad ranem i szarpiącego policjanta). To że ktoś ma immunitet oznacza również że powinien mieć przy sobie legitymację i powinien być również w stanie ją okazać. Znamienne jest również to, że ta sama część katolików broni obrońców księży pedofilów (abp Michalik). Inni znowu bronią TW ubecji (Życiński, Wielgus - TW Grey i inni). Czy naprawdę katolicyzm ma oznaczać obronę patologii, zboczeń i innych wynaturzeń ? Zastanówcie się nad tym. Ja jestem członkiem Kościoła i nie chcę być reprezentowany przez byłych donosicieli (kiedy święci kapłani byli mordowani, jak np. Popiełuszko). W sprawach publicznych nie chcę być reprezentowany przez Wiplerów i jemu podobnych. A wy ? Naprawdę tego chcecie? Tego aby Kościół zamieniał sięw szambo, a polityką kierowali szarpiący policjantów, pijani czy zasypiający pod nocnymi klubami politycy?
anonim2013.11.2 9:41
Odpowiadając cymbałom na "gdyby to było w USA". Zwykły Kowalski miałby tak, jak opisał Wojciech_Polak. Ale senator, kongresmen??? O, co to to nie. Bez nakazu prokuratora?? Byłby nietykalny. Jak teoretycznie nietykalny jest poseł w Polsce. Uważam to , co się stało, za skandal i to gruby.
anonim2013.11.2 9:47
@Hugo Nie wystarczy powiedzieć: wiecie z kim macie co czynienia...?! Trzeba mieć jeszcze legitymację i być w stanie ją pokazać.