Może i zostaniemy wykorzystani, ale dzięki temu będą sędziowie pokoju, jednomandatowe okręgi wyborcze, obywatele będą mogli łatwiej składać inicjatywy ustawodawcze, zmieni się wiele rzeczy ustrojowych – jest to tego warte - stwierdził poseł Kukiz15 Jarosław Sachajko, komentując porozumienie Kukiza z PiS. 

Wczoraj Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz przedstawili ramy porozumienia. PiS zobowiązał się poprzeć szereg ważnych dla Kukiz ustaw, począwszy od ustawy antykorupcyjnej i sędziów pokoju. Kukiz w zamian zapewni poparcie ustaw wchodzących w skład Polskiego Ładu. 

Sachajko w rozmowie z RMF FM stwierdził, że może politycy Kukiz15 zostaną wykorzystani, ale dzięki temu będą sędziowie pokoju, jednomandatowe okręgi wyborcze (sztandarowy postulat Kukiza z 2015 roku) i ułatwiona inicjatywa ustawodawcza po stronie obywateli.

- Jest to warte nawet tego, żeby zagłosować za marszałkiem Terleckim, jeżeli będzie próba jego odwołania - stwierdził Sachajko.

- Wyobrażam sobie, że Kukiz’15 wystartuje do Sejmu z list PiS-u, jeśli nasze postulaty będą spełnione - dodał. Stwierdził, że nie wie jednak, czy Paweł Kukiz będzie członkiem rządu.

jkg/rmf fm