15.06.21, 10:42Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0 / screenshot RMF FM

Poseł Kukiz15: może i PiS nas wykorzysta, ale i tak warto

Może i zostaniemy wykorzystani, ale dzięki temu będą sędziowie pokoju, jednomandatowe okręgi wyborcze, obywatele będą mogli łatwiej składać inicjatywy ustawodawcze, zmieni się wiele rzeczy ustrojowych – jest to tego warte - stwierdził poseł Kukiz15 Jarosław Sachajko, komentując porozumienie Kukiza z PiS. 

Wczoraj Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz przedstawili ramy porozumienia. PiS zobowiązał się poprzeć szereg ważnych dla Kukiz ustaw, począwszy od ustawy antykorupcyjnej i sędziów pokoju. Kukiz w zamian zapewni poparcie ustaw wchodzących w skład Polskiego Ładu. 

Sachajko w rozmowie z RMF FM stwierdził, że może politycy Kukiz15 zostaną wykorzystani, ale dzięki temu będą sędziowie pokoju, jednomandatowe okręgi wyborcze (sztandarowy postulat Kukiza z 2015 roku) i ułatwiona inicjatywa ustawodawcza po stronie obywateli.

- Jest to warte nawet tego, żeby zagłosować za marszałkiem Terleckim, jeżeli będzie próba jego odwołania - stwierdził Sachajko.

- Wyobrażam sobie, że Kukiz’15 wystartuje do Sejmu z list PiS-u, jeśli nasze postulaty będą spełnione - dodał. Stwierdził, że nie wie jednak, czy Paweł Kukiz będzie członkiem rządu.

jkg/rmf fm

Komentarze

6969692021.06.15 18:37
Kukiz oficjalnie przyd*upasem Kulawego. Na przyklepanie umowy Kulawy nie podał mu ręki. Nie dziwie się, ja też bym się brzydził. "Zawsze fascynuje mnie na takich konferencjach mowa ciała Jarosława Kaczyńskiego. Bardzo rzadko patrzył w kierunku swojego towarzysza" - stwierdziła Karolina Hytrek-Prosiecka.
nowy2021.06.15 12:46
sędziowie pokoju czyli kolegia d/s wykroczeń.
jle_ffm2021.06.15 11:58
Kukiz , jest naiwny wierząc że Kaczyńskie spełni jego postulaty. Może i coś tam dla niego zrobi ale nie wierzę że aż tyle, bo przecież PIS dąży do centralizacji władzy i utrzymania się za wszelką cenę przy korycie i żadne tam fanaberie jak np.inicjatywa po stronie obywateli tutaj nie przejdzie. A już głosowanie przeciw odwołaniu Terlecekiego, to pójście wbrew wartościom , na zasadzie cel uświęca środki?
bogdanus2021.06.15 11:13
Nawet jak PIS was wykorzysta, to przyjmijcie to jako trud i pracę dla dobra Polski. Czy chcecie być jak Gowinowcy, którym marzy się federalizacja (międzynarodówka) i rządy socjal-liberalne.
Anonim2021.06.15 10:57
"Może nas wykorzysta" - buhahhahhahhahahhaaaaa 😁😂🤣😂😁. Na pewno - od tej reguły nie ma wyjątków.