05.05.20, 18:04Fot. via: Wikipedia, CC 4.0/ Piotr Drabik, via: Flickr

Posłowie Kukiz'15 poprą wybory korespondencyjne? Kukiz: To realne

Lider Kukiz’15 zabrał głos w sprawie ewentualnego poparcia posłów z jego ruchu dla ustawy PiS o głosowaniu korespondencyjnym. Twierdzi, że to jest możliwe, jeżeli Jarosław Kaczyński da mu gwarancję poparcia dla stałych postulatów Kukiz’15.

Wciąż nie wiadomo jak posłowie Porozumienia zagłosują w sprawie wyborów korespondencyjnych. Z tego powodu Prawo i Sprawiedliwość musi szukać poparcia dla swojej ustawy poza Zjednoczoną Prawicą. Według Pawła Kukiza do współpracy z partią rządzącą są namawiani posłowie z jego ruchu.

-„Nikt ze mną nie rozmawiał na temat głosowania czy dobra Polski. Robią to tak, jak w ubiegłych latach. Podchodzą do pojedynczych posłów jak wataha wilków. Otaczają ofiarę, a potem zaczynają przekonywać. Opowiadają o dostatku w zamian za głosowanie po ich myśli – wyjawia Kukiz. Jak dodaje, obecnie nie ma opcji, by Kukiz'15 zagłosowało po myśli obozu władzy” – ostro skrytykował działania PiS w rozmowie z Interią.

Mimo to Kukiz przyznaje, że współpraca jego ruchu z partią rządzącą w kwestii wyborów korespondencyjnych jest realna. Jednak, jak mówi, Jarosław Kaczyński musiałby zgodzić się na postulaty dotyczące ustawy antykorupcyjnej, jednomandatowych okręgów wyborczych oraz powszechnych referendów.

kak/Interia

Komentarze

Walter2020.05.6 13:55
Panie Stanisławie Karczewski w PiS-ie trudno znaleźć takich polityków, co nie kłamią. Przeczytałem pański wierszyk i pomyślałem, że napisał Pan go o sobie. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i poparcie dla Andrzeja Dudy i PiS-u będzie spadało. Dlatego spieszycie się z wyborami prezydenckimi i nie chcecie wprowadzić stanu klęski żywiołowej. Jarosław Kaczyński chce zmusić Polaków do głosowania w czasie pandemii koronawirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Mamy stan klęski żywiołowej de facto, ale nie mamy stanu klęski żywiołowej de iure. Mamy quasi-prezydenta Andrzeja Dudę, który wielokrotnie złamał konstytucję zgodnie ze wskazówkami Prezesa PiS-u. Przegrana Andrzeja Dudy oznaczałaby zakończenie władzy absolutnej Jarosława Kaczyńskiego. Powierzenie przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych Jackowi Sasinowi spowodowałoby możliwość masowego ich fałszowania. Ponadto wybory takie nie byłyby zgodne z konstytucją, gdyż nie byłyby tajne, powszechne, równe, uczciwe. Politycy z PiS-u chcą przekupić posłów z "Porozumienia" i innych partii, aby zagłosowali zgodnie z życzeniem Jarosława Kaczyńskiego, który nie mógłby pogodzić się z utratą władzy absolutnej. Mam nadzieję, że posłowie z tych partii dla dobra kraju nie dadzą się przekupić i zagłosują przeciwko wyborom korespondencyjnym w mającym się odbyć maju. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 i jest niesamodzielny, dlatego nie powinien być Prezydentem Polski przez następne pięć lat. Dla dobra Polski PiS powinien przegrać wszystkie wybory.
Japa2020.05.7 12:59
Jestem z Tobą her "Walter ". Z Tobą ,chociaż nie znam powodu nie wymienienia przez Ciebie wszystkich artykułów Konstytucji które przekroczył wybrany przez Kaczynskiego Prezydent. Dlaczego ukrywasz prawdę ? Przekroczył wszystkie i tego nie wolno przed wyborami ukrywać.
mozna si\304\231 sprzeda\304\207 mo\305\274na?2020.05.6 8:17
Ten niezrownowazony alkoholik możliwy jest tylko w polskiej polityce bo alkoholicy to gro pisiego wlektoratu
Jarek2020.05.6 1:11
Fronda, masz kreta! Hahahahah, patrzaj portal poświęcony na zmarnowanie, coś opublikował: „Nikt ze mną nie rozmawiał na temat głosowania czy dobra Polski. Robią to tak, jak w ubiegłych latach. Podchodzą do pojedynczych posłów jak wataha wilków. Otaczają ofiarę, a potem zaczynają przekonywać. Opowiadają o dostatku w zamian za głosowanie po ich myśli – wyjawia Kukiz. Jak dodaje, obecnie nie ma opcji, by Kukiz'15 zagłosowało po myśli obozu władzy” – ostro skrytykował działania PiS w rozmowie z Interią."
ktoś tam2020.05.6 7:57
He, he, he... Jak myślisz, gdzie Kukiz wyląduje jakby odbyły się przyspieszone wybory parlamentarne? Bo Gowin i totalniacy to wiadomo... A taki scenariusz przyspieszonych wyborów parlamentarnych jest wielce prawdopodobny. No więc poglądy poglądami, ale "pecunia non olet" a w Parlamencie jednak dochód pewny w odróżnieniu od innych zajęć. W każdym razie przez 4 lata dutki wpadają do kieszonki.
Jarek2020.05.6 1:01
Jakby Biedroń poparł Jarka, to było uznane, za dobre nawrócenie. Ależ by było pochwalnych tematów, peanów... Już tyle tutaj nawrzucaliście Kukizowi, ale nagle Kukiz spoko, fajnie, jest nadzieja. Żałosne. Nie wiadomo kuż kogo popierać, kogo już nie wspierać. Ochy i achy nad Gowinem... i za chwile Gowin spuszczony w kiblu. Jak te surykatki, co wyłażą z norki i kręcą główkami, na prawo, na lewo. Zero kręgosłupa, nic z pojmowania świata, ciągle sytuacja zaskakuje. Dlatego rozumiem, że takich trzeba trzymać za ryj, bo ciągle słyszę, że się pewne grupy tego domagają. I to jest bardzo fair. To uczciwe, że ktoś zgłasza problem i prosi, żeby się nim zająć. Jesteście super! Absolutny szacunek dla większości tutaj obecnych, którzy potrafią poprosić o pomoc, nie udają, że nic się nie dzieje. Jeszcze raz dzięki za taką postawę! Ukłony!
Japa2020.05.5 23:22
Szczerze piszac ,gdyby tu nie chodziło i o moją dolę to marzył bym aby wydarzenia w niedalekiej przyszłości potoczyły sie tak ; PIS przegrywaq sprawę wyborow prezydenta. Inny Prezydent to niemoc rzadzenia dla Pis-u . Powtórka z 2007 .roku ..Wybory wygrywa KO .rzadzić może tylko PO Ipowstaje,, Zielona wyspa 'tyle tylko że coraz mniej nasza . A my ? no włąsnie .Kto zgadnie . PINIENDZY NIEMA I NIE BEDZIE .Chyba że her Tusk przyjedzie na zdechłym mule i w Zakopanym odkopie całą kasę co to niegdyśjej tam szukał.
Alojzy Cedzidło2020.05.5 23:00
Ciężko zrozumieć tych wybranych przez Polaków na posłów polityków . Polacy wybrali na posłów ,słusznie czy nie ,kazdy ma prawo mieć swoje zdanie jakąś partię upoważniajac ją swym wyborem do kierowania , tu Polską .Innych nie poparli ponieważ ich pogramy ich nie przkonały .Tak powstała władza i 'totalni"podszywajacy się pod opozycje . W mom nieobytym w polityce przekonaniu ,OPOZYCJA to przeciwnicy partii rzadzącej , tu samodzielnie, ktorzy patrza na rączki władzy aby ta nie kantowała narodu. I tu zaczynaz się moje niezrozumienie. .Pan artysta Kukiz,został wybrany do Sejmu .Zorganizował se ,,paczkę K 15" .maluśką aby rzadzić . głosi tak:" Nie wygrałem wyborów , widocznie swoim programem wyborców nie przekonałem. ,ale wy pisory jak chcecie abym was poparł musicie mnie słuchać .Mnie , ,a nie jakieos tam z Żoliborza '' I tego wląśnie nie rozumię .Wystarczyłó tylko wygrać w wyborach.. i nasz artysta mógłby spiewać pod żyrandolem na melodię ,,pan Jezus juz sie zbliża jakąś swoją piosenkę .A ,że zajumał melodię .... To co ......
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.5 21:27
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://paniedzis.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
ceramik2020.05.5 19:41
Gównin PO szedł w dywersję, więc Kukiz możesz anulować część swoich wyskoków w lewo.
Pfft2020.05.5 20:16
A Kukizowi na pewno bardzo zależy na aprobacie od takiego fanatyka jak ty, łaskawco.
Izydor2020.05.5 19:32
Konkurs na szczura roku trwa. Gowin wydawał się mocnym zawodnikiem teraz, nieoczekiwanie, na prowadzenie wychodzi antysystemowiec Kukiz
JANOSIK2020.05.5 19:29
Mial dziad czas i go nie wykorzystal .Wiec spadaj nagrywac plyty lepiej bedzie dla Polski i dla nas.
Tom Bombadil2020.05.5 19:13
Kukiz ma wiele z Gowina, właściwie wszystko: Chore ambicje i megalomania, które stawia na pierwszym miejscu.
Reytan2020.05.5 18:44
Jak widac z wpisow,smierdzaca komuna znowu sie skopcila ze strachu...
Gabriel2020.05.5 18:32
Kukiz znowu kombinuje jak dać Jarkowi doopy, zarobić i jednocześnie zachować dziewictwo. Żałosny człowieczek, gorzała mu chyba całkiem rozum wyjadła.
katolicka kretynizacja polski2020.05.5 18:28
Chorągiewa jako gwarancję dostanie kota w zastaw!
JUDASZOWOZYDOWSKA KRETYNIZACJA POLSKI2020.05.5 21:17
A TY ICEK DOSTANIESZ KOPA I WYLADUJESZ W IZRAELU.
zenio2020.05.6 14:26
A ty jesteś kompletnym idiotą, bo myślisz,że każdy kto jest innego niż wasze zdanie to Żyd. No debil.
ladychapel2020.05.5 18:19
KUKIZ pisze: posłuchajcie proszę opartej na faktach z ostatnich dni krótkiej opowieści o żenującej, zmasowanej i panicznej PiS-owskiej akcji korupcyjno-politycznej: Jarosław Kaczyński uparł się, żeby za wszelką cenę, nawet niezgodnie z prawem, bezpieczeństwem publicznym i zdrowym rozsądkiem, zrobić wybory prezydenckie w maju. I wysyła swoje popychadła, by korumpowały, kupowały albo zastraszały posłów https://www.facebook.com/kukizpawel/posts/3121421307925568?__tn__=K-R
hgf2020.05.5 19:20
Ty się znasz na prawie jka świnia na gwiazdach. Konstytucja nakłada obowiązek - wybory w maju
[email protected]2020.05.5 19:31
No cóż... służby PRL w akcji.
ladychapel2020.05.5 18:17
Tak??? To poczytajcie co sam Kukiz pisze: https://www.facebook.com/kukizpawel/posts/3121421307925568?__tn__=K-R