03.07.20, 09:20fot. Getty Images

Premier Francji złożył dymisję. Macron z ambitnym planem?

W komunikacie francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona czytamy: „Edouard Philippe złożył dymisję rządu prezydentowi republiki, który ją zaakceptował”.  Premier będzie pełnił obowiązki do czasu wyłonienia nowego rządu.

Zdaniem dziennika „Financial Times” decyzja oznacza, że prezydent Macron szykuje coś „bardziej ambitnego”.

Media francuskie zwracają uwagę, że wymiana rządu następuje dwa lata przed wyborami prezydenckimi, a MAcron wnet wskaże nowego premiera.

ks/ France 24 / Financial Times / AFP

Komentarze

droma2020.07.4 6:40
co szykuje makaron ;wiecej dymac babcie ,ochroniarz idzie w odstawke ,kazdemu bon ma porcje kredy ,w przedszkolu ;kursy mycia trotuares i oddawania broni terrorystom /czytaj 1939r / ,france-merde ...
Jan Radziszewski2020.07.3 12:32
bardzo biedny ten francuski sługus Synagogi Szatana bo wyznawcy Religi „Ateizmu” różnych odmian, pozbawili się, nawet nadziei trwania „ja” po śmierci tj. nadziei na życie wieczne. Przecież wiedzą o zbliżającej się ku nim i czekającej ich nieuchronnej śmierci, że z jej nadejściem skończy się ich życie, przestaną istnieć, a przecież chcą żyć wiecznie jak bogowie. Utracą dobra, stracą zdobyte bogactwa, władzę, także nie będą mogli korzystać z przyjemności tego świata itd.. Widzą tylko bezsens istnienia życia w świecie, że silniejszy pożera słabszego itd.. Tj. widzą tylko egoizm który jest dla nich źródłem życia i istnienia, że był, jest tym jedynym i ma być tym jedynym sensem życia. Ta myśl jest zatruta trucizną ducha „Erroro” – Kłamstwa, Błędu i Buntu. Żyją więc w stałej rozpaczy, nie widzą głównego, podstawowego, celu życia ludzkiego, którym jest wieczne życie w radości i szczęściu w wiecznym Królestwie Chrystusowym, jedynym Bożym królestwie, bo myślą o jakimś nieokreślonym, a czekających na nich złu, które jest jak otaczający ich mrok czyhającego na nich zła, jak cień śmierci, o ciążących nad nimi „fatum” tj. czekającej ich nieuchronnej kary, nieszczęścia wiecznego które wyciąga rękę ku nim z „Wieczności” która też ich przytłacza, przygniata, niszczy, dręczy i popycha w kierunku w którym nie chcą iść, aby ich w końcu pogrążyć w otchłaniach piekła. „Nieprawy jest zawsze w strachu, zliczone są lata tyrana, głos wrogów brzmi w jego uszach, że w szczęściu napadnie niszczyciel. Nie wierzy, iż ujdzie mroku, los mu pod miecz wyznaczono, rzucą go sępom na pokarm, rozumie, że zguba dlań pewna. Czarny dzień go przeraża, strach go przygniata jak mara, niby król gotowy do boju.” (Job 15,20-24)
jula2020.07.3 10:13
Macron w przebudowie. Francja w upadku
Zatroskany2020.07.3 9:58
Coś bardziej am bitnego, pewnie nowy rodzaj pałek do bicia protestujących.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 9:41
Mieliśmy papieża polaka broniącego pedofilów w kościelnych szeregach i mamy pRezydenta broniącego partyjnych pedofilów! pedofil ułaskawiony przez PADalca to członek PiSu!!!
hitman2020.07.3 10:05
kkp ile Ci ktoś płaci za hejterskie wpisy?Ile dostajesz od Niemców?
Jan Radziszewski2020.07.3 12:43
twój żydowski przyjaciel Kretynie żydowski ścigający pedofilię w KK tj. nie doczekasz jego dzieła przeciwko Janowi Pawłowi II bo już w dniu a tam gdzie 10.X 2020r Sekielski zdechnie! i tam gdzie on będzie ty tam również Będziesz! +++ wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi. Zatem vale! mój pogromco polskiego kleru. A zasługi Twe pójdą z Tobą.