04.10.18, 08:15Fot. W. Kompała (KPRM) via Flickr, CC 0

Premier Morawiecki już w Nowym Jorku

Mateusz Morawiecki rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych. Premier spotka się tam z szefami największych amerykańskich firm, weźmie udział w konferencji promującej polski biznes i odwiedzi nowojorską giełdę.

Mateusz Morawiecki przybył do Nowego Jorku w środę późnym wieczorem. Pierwszym punktem pobytu polskiego premiera w stolicy światowych finansów będzie wizyta na Wall Street. Premier spotka się z prezes nowojorskiej giełdy Stacey Cunningham, a następnie uruchomi dzwonek inaugurujący sesję.

Później szef rządu przejdzie na Ground Zero, gdzie złoży wieniec pod pomnikiem ofiar ataku terrorystycznego na World Trade Center z 11 września 2001 roku.

Premier będzie głównym gościem Dnia Polskiego Biznesu w Nowym Jorku z udziałem polskich i amerykańskich przedsiębiorców. Podczas wystąpienia będzie mówił o sukcesie gospodarczym Polski i zachęcał do inwestowania w naszym kraju. W konferencji weźmie też udział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Spotkanie organizuje PZU przy współpracy z Thomson Reuters oraz Boston Consulting Group.

Ostatnim punktem wizyty szefa polskiego rządu w Nowym Jorku będzie udział w spotkaniu "An Evening of Conversation". Mateusz Morawiecki będzie tam mówił o polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej.

dam/IAR