13.01.22, 18:44Fot. screenshot - YouTube

Premier ostro do opozycji: Bronicie interesów brukselskich elit

„Kiedy zrozumiecie, że dla nas mieszkaniec Augustowa, Siedlec, Przasnysza, Zielonej Góry czy innego miejsca w Polsce jest ważniejszy niż sędzia trybunału z Luksemburga?” – pytał dziś w Sejmie polityków opozycji premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odpowiedział w Sejmie na krytykę Polskiego Ładu. W mocnych słowach zwrócił się do polityków opozycji totalnej.

- „Wy, posłowie Platformy, PSL-u, zrobicie wszystko żeby wstawić się w obronie brukselskich elit, warszawskich salonów, to jest wasza polityka. Tymczasem my myślimy o wszystkich sprawach polskich, bo mamy obowiązki polskie. Kiedy zrozumiecie, że dla nas mieszkaniec Augustowa, Siedlec, Przasnysza, Zielonej Góry czy innego miejsca w Polsce jest ważniejszy niż sędzia trybunału z Luksemburga?”

- pytał.

- „Nie sądziliśmy, że będą to głosy tak pełne hipokryzji, kłamstwa, fałszu i manipulacji, które padają ze strony Platformy Obywatelskiej”

- dodawał.

Stwierdził, że opozycji w programie PiS najbardziej przeszkadza świadomość, że za ich rządów państwo nie troszczyło się o mniej zarabiających Polaków.

- „Nasz program jest programem osłaniania ludzi przed skutkami kryzysu pandemicznego, kryzysu inflacyjnego. To rzeczywistość, z którą walczymy”

- podkreślił.

Mówiąc o krytykowanej przez opozycję reformie podatkowej, w ramach której rząd zastosował „daleko idące obniżki podatków”, premier przypomniał zmiany, jakie wprowadzała koalicja PO-PSL.

- „Przypomnijcie sobie, jak było w tamtych czasach. Polski Ład jest reformą skomplikowaną. (…) ale były proste zmiany. Pamiętacie zmiany wprowadzone przez PO i PSL? Podniesienie VAT na 23 proc., podniesienie wieku emerytalnego dla kobiet o siedem lat, zabór OFE”

- mówił.

- „Nasza reforma służy wszystkim ludziom. Jest tak przygotowana, by wprowadzić więcej sprawiedliwości do polskiego systemu podatkowego. Ich to śmieszy. (…) To 200 zł to jest dla nich nic. Dla dyrektora w korporacji to może jest nic. (…) Dla emeryta to są zakupy na kilka dni. Dla studenta to jest obiad na kilka, kilkanaście dni”

- dodawał.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Skrzypek na dachu2022.01.15 14:33
Pan Premier bankster Morawiecki broni interesow Ratszczyldow i wlasnych . Czas odejsc nadchodzi , bilet na Davos wykupiony .
Nina2022.01.14 12:57
Posłowie z opozycji to potomkowie dawnych zdrajców z Targowicy i komunistów, tak samo ci targowiczanie są wrogami Polski i Polaków.
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.14 12:31
Oskarżony w sprawie wypadku z udziałem Beaty Szydło: miałem założony podsłuch. – W 2017 r. jeszcze nie mieliśmy Pegasusa, ale w bardzo krótkim czasie po wypadku również miałem założony podsłuch. Założony był w moim telefonie, u mojego mecenasa i u innych osób związanych z tą sprawą – powiedział Sebastian Kościelnik "Gazecie Wyborczej".
kefas2022.01.14 8:30
tego nie przeczytacie we frendzelku. Płaszczak i jego wojsko czyli wyciek danych strategicznych: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/gigantyczny-wyciek-danych-z-wojska-ponad-17-mln-pozycji-w-internecie/1mknjtf,79cfc278
Tego we Frondxzie nie ma.2022.01.14 7:53
Największa obecnie rządowa inwestycja w Polsce, czyli budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, już na starcie ma opóźnienie. NIK wskazuje, że przy tym tempie prac zakończenie budowy lotniska do końca 2027 r. jest zagrożone. Nadal nie wiadomo, ile dokładnie będzie kosztować CPK, ani skąd będą pochodzić pieniądze na ten projekt.
ha ha ha2022.01.14 8:29
W porównaniu z Polskim ładem to nawet Centralny Port Komunikacyjny wygląda okazale...
JJ2022.01.14 7:46
Sądząc po efektach w sprawach, o które PiS się "zatroszczył" jestem pewien, że już się mieszkańcy "Augustowa, Siedlec, Przasnysza, Zielonej Góry czy innego miejsca w Polsce" adekwatnie odwdzięczą na wyborach.
Krzywousty działkowicz...2022.01.14 6:52
Premierowi Morawieckiemu pozostały już tylko kłamstwa i kpiny. Marny koniec. Wystąpienia Morawieckiego nawet u posłów PiS budzą już niewielkie emocje. Ten gość nawet kłamie bez przekonania. I to jest najbardziej debilne...
Hipokryzja pis...2022.01.14 7:21
Morawiecki twierdzi, że 200 zł to jest obiad dla studenta na kilkanaście dni! Studenci czym Wy się odżywiacie?
Piotr2022.01.14 7:51
Morawiecki jest odklejony od rzeczywistości, wczoraj w sklepie za produkty na śniadanie i obiad nie wykwintny zapłaciłem 75zł. Chyba miał na myśli tą miskę ryżu to może i wyjdzie 200zł ale z drugiej strony jak będzie przygotowywane na gazie to może nie starczyć...
jan2022.01.14 17:47
Stołując się w sejmowym bufecie to na pewno tyle by im wyszło
JAN2022.01.14 6:34
NIE ZAGŁOSUJĘ ZA PIS OBNIŻYLI MI EMERYTURĘ.PRACOWAŁEM 50 LAT A DODALI TYM CO PRACOWALI20LAT ,CZY TO NORMALNE
NowyWał2022.01.14 7:16
Dieta Morawieckiego : - wydajesz na jedzenie tyle samo i chudniesz...
Czy było już o tym na Frondzie?2022.01.13 21:33
"Mateusz Morawiecki nie miał Sylwestra Marzeń. Gdy politycy PiS zasiadali przed telewizorami, by pożegnać stary rok z TVP Jacka Kurskiego, premier przestał być przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Ta wiadomość pewnie umknęłaby dziennikarzom, bo KERM nie skupia na co dzień uwagi opinii publicznej, jednak w tym przypadku istotne jest nazwisko następcy. Został nim wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Chociaż ludzie szefa rządu przekonują mnie, że kluczowe decyzje dotyczące gospodarki i tak zapadają na Nowogrodzkiej, a nie w komitecie, to w PiS odebrano to jako sygnał, że pozycja Morawieckiego słabnie, a umacnia się tzw. spółdzielnia, czyli przeciwnicy szefa rządu w Zjednoczonej Prawicy. Oprócz Sasina „spółdzielnię” tworzą m.in. politycy zakonu PC, czyli pierwszej partii Kaczyńskiego – minister obrony Mariusz Błaszczak, poseł Marek Suski, a także szef MSWiA Mariusz Kamiński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz była premier Beata Szydło. Człowiek Szydło – minister rolnictwa Henryk Kowalczyk – został zastępcą Sasina w KERM."
Pet2022.01.13 19:26
Towarzyszu Morawiecki, zachowujecie się jak strażnik interesów Kremla
Dokładnie!2022.01.13 21:35
"Część stacji Lotosu po fuzji z Orlenem odkupi węgierski MOL."
matis892022.01.13 19:21
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
Anonim2022.01.13 19:18
Opozycja jest winna inflacji i drożyźnie, niedługo ludzie zaczną spłacać raty kredytów i będą się zastanawiać czy zapłacić ratę czy kupić jedzenie. Gdyby Morawiecki wiedział co to jest honor to by wszystkich przeprosił i złożył dymisję. Ale w PiS-e honor to rzecz niepojęta. Widać po ekspertach na Frondzie: Czarnecki, Sakiewicz, Szydło i reszta.