W przestrzeni medialnej pojawiła się informacja na temat odejścia z rządu prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Jeden z polityków PiS w rozmowie z „Super Expressem” stwierdził, że jego misja w rządzie już została zakończona. O tą sprawę został także zapytany premier Mateusz Morawiecki.

Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski, które rzeczywiście w jakichś mediach czytałem – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

Bardzo cieszę się, że te struktury, nad którymi pracuje: modernizacja naszych sił mundurowych, a także kwestie związane z obronnością kraju – są nadzorowane przez pana premiera Kaczyńskiego i jestem za to bardzo wdzięczny – dodał.

Nieoficjalnie o odejściu prezesa PiS z rządu informował "Super Express", powołując się na źródła z PiS, które chcą zachować anonimowość.

Głównym powodem odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu – jak pisze SE – ma być zadbanie o stabilną sejmową większość.

– Prezes ma dość sytuacji, kiedy podczas kluczowych głosowań w Sejmie nie jest pewny do samego końca większości. Może jedynym wyjściem będą wcześniejsze wybory i ułożenie na nowo Sejmu. Dlatego Jarosław ma odejść z rządu do końca roku i szykować partię na wybory – powiedział w rozmowie z SE polityk PiS.

 

mp/se.pl/tysol.pl/dorzeczy.pl/pap