18.11.20, 17:58Fot. screenshot - YouTube

Premier w Sejmie: To nie jest Unia, do której wstępowaliśmy

W bardzo stanowczych słowach premier Mateusz Morawiecki komentował dziś w Sejmie próbę wprowadzenie przez PE mechanizmu praworządności mającego warunkować wypłacanie środków państwom członkowskim subiektywną oceną przestrzeganie przez nie zasad „praworządności”. Szef rządu podkreślił, że nie tak wyglądała wspólnota, do której wstępowaliśmy.

Polska i Węgry zablokowały budżet Unii Europejskiej podczas poniedziałkowego posiedzenia ambasadorów. Decyzja ta była spowodowana faktem, że PE zdecydował wcześniej o powiązaniu funduszy UE i wypłat środków pieniężnych z praworządnością.

- „Chciałbym przedstawić kilka zasadniczych informacji i przemyśleń dotyczących sprawy dla Polski najważniejszej, która dotyczy tego, czy nasz los ma być w naszych rękach, czy będziemy sami decydować o naszych sprawach, czy będzie w rękach innych. To nie jest podział na prawicę, lewicę, to jest podział na tych, którzy chcą, żeby naród polski decydował sam za siebie i na tych, którzy chcą, żeby kilku urzędników w Brukseli decydowało o naszym losie” – mówił dziś w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że wprowadzenie mechanizmu praworządności groziłoby w przyszłości rozpadem UE. Skierowany dziś głównie przeciwko Polsce i Węgrom mechanizm mógłby za kilka lat zostać użyty przeciwko komuś innemu.

- „Zastanówcie się czy to jest Unia Europejska jakiej my chcemy, jaka ma szanse przetrwać. Unia gdzie jest europejska oligarchia, karząca słabszych, to nie jest Unia, do której wchodziliśmy; na to nie ma zgody” – stwierdził premier.

- „Praworządność i jej łamanie stało się w UE pałką propagandową; odrzucamy takie podejście, praworządność jest stosowana w UE jako straszak” – dodał.

Zaznaczył przy tym, że Polska sprzeciwiła się mechanizmowi nierównego traktowania, a nie samej Unii Europejskiej, której polski rząd „mówi głośne tak”.

kak/PAP

Komentarze

Elwir2020.11.20 7:16
To Polska nie jest już taka jak była - a to wszystko przez mściwych, odurzonych władzą niedouków. Niestety dobrze to już było, teraz będziemy dumną Białorusią Bis i żaden zachód nie będzie nam mówił czy w naszym kraju będzie praworządność czy nie. Suwerennie zgotujmy sobie los modelu wschodniego, przecież mamy za mało władzy autorytarnej jeszcze, dekretami wszak nie jesteśmy rządzeni, a te nasze barany będą nas jeszcze oklaskiwać
Hanys Górnośląski2020.11.19 11:27
Mało kto zdaje sobie sprawę, że niemal wszyscy niemieccy europosłowie to dzieci i/lub wnuki niemieckich nazistów z czasów II wojny światowej - ot choćby taki syn uber-nazisty von Stauffenberga.
Krzysztof2020.11.19 10:33
To nie Unia się zmieniła, tylko my idziemy drogą totalitaryzmu.
JS2020.11.19 9:05
Nie praworządność w unii ale NIEMCORZĄDNOŚĆ ! Pozdrawiam
AAAtomek2020.11.19 8:54
Dzień dobry. Dziś 2020-11-19. Witamy w faszystowskiej Polsce! Obozy koncentracyjne oraz szwadrony śmierci to już tylko kwestia czasu.
ladychapel2020.11.19 7:57
Wczoraj w sejmie, na mównicy, bez maseczki krzyczał starszy pan Kaczyński. Swoją werbalną agresją ukazał swój strach. Pan Kaczyński jest już na tzw. ostatnich nogach - stareńki pan, trzęsący się aż żal ciut się robiło gdy się na niego patrzyło. Innego posła za brak maski wykluczono z obrad sejmu, a ten mógł krzyczeć z mównicy bez osłoniętej paszczy
Dam2020.11.19 8:26
Do wczoraj myślałem, że Kaczyński steruje propagandą TVP. Wczoraj okazało się, że to propaganda TVP steruje Kaczyńskim. Jak nisko Polska upadłą, że rządzi nami taki mały człowiek.
Marian2020.11.19 7:30
Twierdzą nam będzie każdy próg!
Walter2020.11.19 7:26
Jeśli unijny budżet zostanie zawetowany, to zacznie obowiązywać prowizorium. I rzeczywiście Polska w jakimś zakresie otrzyma pieniądze z dotychczas istniejących programów. Ale nie zobaczymy ani centa z gigantycznego funduszu „Next Generation EU - NGEU” wartego 750 mld euro, który ma pobudzić gospodarki po kryzysie - analizują Pracodawcy RP. Jarosław Kaczyński prowadzi politykę niekorzystną dla naszego kraju i jego partia traci poparcie w sondażach. Niektórzy uciekają z tonącego okrętu.
Anonim2020.11.19 9:49
Prorosyjski rząd Morawieckiego chce nas pozbawić kolejnego planu Marshalla i poprzez POLEXIT wprowadzić na drogę dryfu w stronę Moskwy. To już było. Zacytuję jeszcze raz: Kto Nie Pamięta Historii Skazany Jest Na Jej Ponowne Przeżycie.
Elwir2020.11.20 7:29
Dokładnie tak czuje, dlatego przezornie korzystam z przywileju obywatela EU (jeszcze EU), by jednak w przyszłość w tej EU, nieco pewnie zmienionej, okrojonej o jej wschodnie tereny, pozostać. Nie chcę by moje dzieci pozbawione zostały korzyści z bycia w cywilizowanej i rozwiniętej gospodarczo wspólnocie, z których mnie udało się skorzystać. Miło było patrzeć na rozwój Polski po wejściu do EU, teraz co najwyżej mogę pozdrowić serdecznie wyborców PiS i życzyć wspaniałości w dalszym wprowadzaniu "Dobrej Zmiany"
Anonim2020.11.19 0:38
Prawicowa patriotyczna większość sejmowa musi się zająć w końcu mediami w Polsce , które w większości są własnością niemiecką i działają w interesie państwa niemieckiego co widać czytając np. lokalna prasę . Takie gazety codzienne jak Dziennik Polski czy Gazeta Krakowska wydają się być wręcz antypolskim środowiskiem codziennie z entuzjazmem donosząc o anarchistycznych wystąpieniach czy to dewiantów czy warchołów demolujących życie Polakom w miastach . Niektórzy z czytelników uważają wręcz , że te media pełnią rolę koordynatorów antypolskich wystąpień i tzw.strajków !
Krzysztof2020.11.19 9:51
pogądy PIS to nie poglądy Polaków. PIS=NSDAP.
krzysztofie polaku !2020.11.19 14:02
Wygrajcie zatem wybory , dewianci !
violencja2020.11.19 0:18
Nie wierzę rządowi.
Taw2020.11.19 0:03
hahaha ja widze ze to ta sama przeciwko ktorej glosowalem kilkanascie lat temu w referendum
Beno2020.11.18 23:56
Panie premierze, czas na referendum. lewactwo rozgrabiło Polską. Libertyni z PO kradli gdzie mogli. Sądy do dzisiaj skorumpowane. Czas o dbanie o interesy Polski a nie unijnego kołchozu. Norwegia i Szwajcaria - świetnie sobie radzą bez Unii. We Francji kryzys jakiego od czasów II wojny światowej nie było. Anglia to zrozumiała i wystąpiła. Wolny handel, bez limitów połów ryb, stocznie, przemysł ogrodniczy, przetwórczy.... to nasze bogactwo. a poza tym wolność w decydowaniu o naszym kraju, o ustawach i przepisach, o sądownictwie, o autostradach, gdzie mają przebiegać, o naszych puszczach i leśnictwie, o naszym życiu. Dosyć dyktatu Unii. A ci co tak bronią Unii - i tak jej nie uratują. Unia musi się zreformować, powrócić do korzeni, inaczej Unia to trup. Gdy Polska wchodziła do Unii, nie dawałem unii szans, że przetrwa do 2025 roku. Powoli ten scenariusz się sprawdza. Wielka Wielkiej Brytanii ze swoją wielką gospodarką już jest poza Unią.
Stocznie to nasze bogactwo2020.11.19 0:27
Beniuś, tą bzdurą to mnie rozwaliłeś. Dodaj jeszcze kopalnie węgla i fabryki samochodów.
Dam2020.11.19 8:29
Zapomniałeś napisać, że Norwegia płaci krocie za dostęp do rynków Unii (słyszałeś o funduszach Norweskich?) i musi się dostosować do jej warunków. Poza tym zapomniałeś też powiedzieć, że oba kraje są niebotycznie bogate, co daje im pewną kartę przetargową. No i naprawdę chcesz porównywać WB (5tą potęgę gospodarczą na świecie) z Polską? Jesteś płatnym trollem czy pożytecznym idiotą Putina?
Maciek2020.11.18 23:48
PiS zatopił Polskę w g...nie. Ma krew setek Polaków na rękach. Ale są id..ci, którzy są tak ślepi, że tego nie widzą, (i nie czują, mimo, że śmierdzi jak ch..era) i się jeszcze oblizują. Brawo dumni, durni Polacy. Niech was ch...ra. PiS pod Trybunał i do więzień. Natychmiast !
Jak podaje Forbes USA2020.11.18 22:41
w Polsce w ostatnich 5-ciu latach niemal POTROIŁA się ilość milionerów, tych liczonych w $$. Ten sam Forbes USA przewiduje, że w ciągu najbliższych 4-5 lat liczba milionerów $$ w Polsce się PODWOI. JEST TO NAJWYŻSZY WZROST W CAŁYM EU! Obecnie w Polsce jest około 120 tysięcy $$ milionerów. Słownie STO DWADZIEŚCIA TYSIĘCY! Prawie tyle co na "Białorusi i Rumunii".
Cywilizacyjnie2020.11.18 23:10
czy tego chcemy czy nie jesteśmy na poziomie Rumunii, Białorusi. FAKT, ŻE MAMY CIUT LEPIEJ MATERIALNIE NIE ZMIENIA MENTALNOŚCI.
Beno2020.11.18 23:41
Byłeś w Rumunii? Byłeś na Białorusi? Chyba nie, bo byś nie pisał takich głupot.
Ciut lepiej?2020.11.19 3:21
"FAKT, ŻE MAMY CIUT LEPIEJ MATERIALNIE NIE ZMIENIA MENTALNOŚCI."
Marek2020.11.18 22:34
niemcy jak zwykle znajda powód ,był korytarz gdański teraz praworządność. każdy powód jest dobry by rasa panów chciała zawładnąc europa i światem. w 1945 trzeba było to zaorać i zasadzic kartofle. niestety plan nie przeszedł.
Senator Polak2020.11.18 22:11
Kiedy mówię Polska, mam przed oczami pszeniczny kłos wyrosły na tej ziemi, znajome boćki, które przycupnęły na przyjaznej mazurskiej chacie, widzę bursztynowy świerzop tańczący wśród fal burzanu - to tak sobie myślę, ze biurokraci żrący swe hamburgery w Brukseli zapomnieli, co ten kraj i ten lud, może i biedny, ale dumny i waleczny, zrobił dla Europy, dla całego świata!
Panie premierze2020.11.18 22:10
Unia jest wciąż taka sama. Niestety, w Polsce doszli do władzy ludzie, którzy nie wiedzą, że demokracja oznacza równe prawa dla wszystkich i myślą, że demokracja to możliwość wprowadzania jako prawo żądań rządzących i narzucają swoje poglądy wszystkim Polakom. Podejmując dziś decyzje państwowe, bierze się pod uwagę stanowisko Kościoła i jego ewentualne niezadowolenie. Za kompromis uważa się w Polsce ustawę, której Kościół nie potępi z ambon. Nie przeszkadza mi, że w Polsce istnieje coś takiego jak KK, ale przeszkadza mi, że panoszy się w każdej dziedzinie życia wszystkich Polaków. Jakby bycie katolikiem oznaczało uczciwość i dochowywanie zasad moralnych, tobyśmy mieli w Polsce puste sądy i więzienia, a praca policji ograniczałaby się do przeprowadzania staruszek przez jezdnię. A z kościołów poznikałyby konfesjonały. Dodatkowo żyjemy w wolnym kraju, ale tyle jest w nim zaszłości zniewolonego umysłu, że potrzeba dwóch, trzech pokoleń, żeby to zmienić. Całe państwo funkcjonuje dzisiaj jak wielki Amber Gold. Powiedzmy sobie szczerze. Cywilizacyjnie czy tego chcemy czy nie jesteśmy na poziomie Rumunii, Białorusi. Fakt że mamy ciut lepiej materialnie nie zmienia mentalności. I o to chodzi w tej praworządności.
da da macie racje towariszcz jewrej z leningrada2020.11.18 22:31
"Cywilizacyjnie czy tego chcemy czy nie jesteśmy na poziomie Rumunii, Białorusi."
Prawica2020.11.18 21:57
Unia coraz bardziej przypomina Związek Socjalistycznych Republik Europejskich zdominowanych przez Niemcy, którzy jak to się powtarza z historii albo są zaborcami, albo okupantami. Zagrabionego mienia nie oddają, wyrządzonych szkód nie naprawiają a innych pouczają. Brawo Premierze, nie wolno dawać palca, bo odgryzą rękę. Polska na Vecie tylko wygra, i bezpieczeństwo, i honor i nawet pieniądze.
Anonim2020.11.18 21:46
Brawo Nasz Premier z PO, przyjaciel Tuska. Owinął Kaczora wokół palca jak małe dziecko.Brudziński i Ziobro już mu nie podskoczą.Brawo PO!
Krzysztof2020.11.18 21:38
Musimy się trzymać Orbana,wielkiego przyjaciela Kaczyńskiego Putina. Czy wiecie że przez ostatnie lata Orban był 5 (słownie:pięć) razy w Moskwie? To nie przypadek. Polska może nadal robić świetne interesy z bogatą Rosją, jak to robią Węgrzy. Na co nam zgniły zachód? Polsce przez wieki było bliżej do Wschodu niż Zachodu, i tego się trzymajmy.
Krzysztof22020.11.19 10:32
Przez prawie 50 lat po II wojnie światowej robiliśmy świetne interesy z Rosją. Pamiętam kartki na mięso, cukier, czekoladę, alkohol, odzież, benzynę, można było pojechać na wakacje do bratniej Bułgarii, ale zgniły zachód to już nie, tam straszy diabeł. No i była cenzura, ZOMO, SB.
ladychapel2020.11.18 21:21
Polska zawsze była asocjacyjna. Unia z Litwą już to wyraźnie pokazała. Tworzyliśmy z tym państwem unię z zachowaniem swych praw oraz terytorialności z ożliwością osiedlania się tak Polaków na Litwie jak Litwinów w Polsce i później Wilno im zabraliśmy. A przecież nikt nam tych ziem nie oddał. To tam Giedymin założył stolicę a ziem tych przez to, że Liwa wstąpiła do unii z Polską nie oznaczało zrzeczenia się przez nią tych ziem. Piłsudski później sfingował bunt Żeligowskiego i byliśmy nikim innym jak okupantem. Czy przez to, że Polacy w dzisiejszej EU są najliczniejszą mniejszością narodową w Londynie oznaczać ma, że Londyn jest Polski?
"Wilno im zabraliśmy" " - śmy"? Tzn kto?2020.11.18 21:31
Brudny Budrys to nie Polak, to brudas, a dzisiaj pijak NR. 1 nie tylko w UE. My etniczni Polacy wybudowaliśmy na Litwie szkoły, uniwersytet, nauczyliśmy tych Budrysów-brudasów czytać i pisać - wszystko na nic. Budrys jak byl brudas tak i jest oraz największy, nie tylko w UE, alkoholik. Pewnie to wina Żeligowskiego, mego dalekiego kuzyna.
Anonim2020.11.18 22:13
a dlaczego na Litwę coraz więcej Polaków zaczyna wyjeżdżać? Oczywiście, że nie zarobią tam tyle ile by zarobili wyjeżdżając w drugą stronę, ale... Fakt jest taki, że na Litwie, po wprowadzeniu euro - owsze, na początku był ciężko, ale teraz, ich poziom życia zaczyna powoli wyprzedzać ten w wielkiej, Polsce katolickiej,z której iskra wyjdzie na cały, calusieńki świat oraz wszechświat
ladychapel2020.11.19 7:39
Te budrysy dali Polakom króla i Wielkiego Księcia bo w tym podzielonym wewnętrznie i skłóconym kraju spośród swoich wybrać nikogo nie potrafili. Dzięki temu w walce z kościołem pod Grunwaldem wygrali bitwę
Marian2020.11.19 7:46
Gdyby nie Unia z Polską, Krzyżacy by ich wyrżnęli tak jak Prusów i tylko kurhany w litewskich puszczach by po nich zostały.
Senior2020.11.18 21:08
Wstrząsająca relacja ze szpitala Brakuje wody i środków czystości. Jedna z kobiet krzyczała ostatnio przez pół nocy, że wody nie piła od trzech dni i wzywała pomocy. Dopiero następnego dnia przyjechali po nią ludzie ze szpitala na Dekerta i tam zabrali. Odkąd tutaj jestem, w mojej sali zmarło dwóch seniorów. Nikogo nie było, dzwoniłem po pomoc na telefon, który jest podany na sali, ale nikt go nie odbierał. Jeden z mężczyzn leżał na łóżku obok mnie przez trzy godziny. Natomiast drugi, który umarł późnym wieczorem, leżał łóżko obok przez całą noc z otwartą buzią. Dopiero rano, kiedy poszedłem do toalety, zwłoki zostały zabrane - mówi z rozmowie z portalem gorzowianin.com jeden z pacjentów szpitala zakaźnego w Gorzowie, który chce pozostać anonimowy. Mężczyzna opowiada, że sam czuje się źle, ma trudności z oddychaniem i jest podawany mu tlen. Jednak na szczęście jest jeszcze świadomy tego co się dzieje i może chodzić. Podkreśla, że cały czas obawia się o swoje zdrowie i to, że trafi pod respirator, a wtedy może już nie wyjść żywy ze szpitala. Pacjent zwraca uwagę, że bardzo cierpi psychicznie przez to co dzieje się na oddziale zakaźnym. - Leży obecnie ze mną w sali również starszy mężczyzna, nie może się ruszać. Personel postawił jedzenie na parapecie, a ten mężczyzna nawet z łóżka nie może się podnieść. Nikt go nie nakarmił. Najprawdopodobniej umrze z braku opieki – opowiada mężczyzna.
A tobie rączka się nie trzęsie?2020.11.18 21:19
Przecież ty piszesz tak składnie z interpunkcją na niewygodnym łóżku szpitalnym przy innych umierających? A może ty to piszesz z kostnicy, bo cicho tam nikt się nie kręci, a może zza światów? A ile płacisz szpitalowi za WIFI, hmm...? No dosyć tego dobrego! Wycieraj doopy Polskim Panom, wycieraj! Bo wiesz co cię czeka!
Jeszcze nie senior!2020.11.19 0:37
"Seniorze!? ...Nie bardzo w to wierzę co piszesz!..... To mi pachnie zmyśloną przez ciebie historyjką!!!! Opisujesz chorych ze swojej sali! Jeżeli , jak piszesz, leży obok ciebie chory, który nie może sie podnieść na łóżku , a ty to widzisz, że jedzenie postawili mu na parapecie i co dalej??! .... .TAK BARDZO NAD TYM UBOLEWASZ, WIDZISZ TO, WIĘC DLACZEGO Z LITOŚCI NIE PODAŁEŚ MU TEGO JEDZENIA?? ...Gdzie twoje serce, współczucie dla innych! Dasz rady pisać tu komentarze, a resztę ludzkich spraw cię nie obchodzi ??? W czym jesteś lepszy??? Nie widać!
Anonim2020.11.18 21:02
Podzielam zadanie. Nie głosowałem w referendum na taką UE.
Anonim2020.11.18 20:56
Degeneracja nabrała tempa, kiedy mur upadł, jak powiadają, a oni uwierzyli w koniec historii i to, że są pępkiem świata! Wtedy wszedł Pan Pychy!
Budżet UE2020.11.18 20:33
jest złożony ze składek wszystkich krajów, w tym POLSKI. NIE do pomyślenia aby część NASZYCH pieniędzy, z NASZYCH wpłat była uzależniona NIE od potrzeb budżetowych, ale POLITYCZNYCH.
Felek2020.11.18 20:24
Czyli respektowanie praw czowieka i tolerancja, to za duzo do przelkniecia dla katolikow, pogarda dla innych jest lepsza. Skoro tak, to moze wyjdzmy juz z tej Unii, okaze sie ze ta kraina mlekiem i miodem plynaca nad Wisla, wiekszosc inwestycji miala z europejskiej kasy, a samorzady padna na przyslowiowe cycki, bo przeciez Kaczynski da im fige z makiem, bo to totalna opozycja itd. Tylko, jaka alternatywa? Papierowy sojusz z kumplem Putina, Orbanem i powrót do Kolchozu wschodniego, czy moze proba przymielania sie do nowogeo prezydenta USA, ktory teraz nawet nie zechce nas wykorzystac nawet jako przedsionek i na amerykanskie rakiety i poligon doswiadczlany jak pragnal Trump. Coscie s***yny uczynili z ta kraina?
da da towariszcz jewrej z lenigrada2020.11.18 20:32
A u was NIET polskowo alfabeta? Wy towariszcz jewrej nie martwcie się o Polszu. Was tu nie ma, tyracie jako tani gastarbajter gdzieś w kołchozie.
Felek2020.11.18 20:36
O mnie sie nie martw towarzyszu, ja sobie poradze, jak ty bedziesz jadl ziemniaki z Wegier.
da da z papryką2020.11.18 21:21
a teraz tani gastarbajterze do miotły!
on2020.11.18 20:09
Rosja ta sama za to, na pewno nam da.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.18 20:08
Pis nas uwolni od pedalskiej uni
młody2020.11.18 19:21
Panie premierze, Polacy umierają przez pana decyzje.
Donald T. Szczerze :2020.11.18 19:57
Młody i szczególnie głupi .
Anonim2020.11.18 20:10
Nie taki młody, Pinokio ma ponad 50.
Anna2020.11.18 19:18
Premierze Morawiecki, jesteś wielki. Czapki z głów. Niemcy niech zapłacą najpierw za zrujnowaną i okradzioną Polskę. Nie mają prawa narzucać nam wszystkiego co jest dobre dla nich, podobnie jak liberałowie i lewacy.Tak myśli większość Polaków, którzy kochają Ojczyznę.
on2020.11.18 20:10
PiS jeszcze takiej stawki nie zapłacił żeby nie przestrzegać prawa. Po trupach do celu. Albo do celi...
Anonim2020.11.18 18:54
PiS też nie jest ta partią co kilka lat temu.
POżytecznemu idiocie pod rozwagę :2020.11.18 18:59
A może tak coś ad rem ??
jle_ffm2020.11.18 18:52
Panie Morawiecki - użyję tego samego argumentu: Polska pod rządami pisowców też już nie jest tą samą Polską która wstępowała do UE.
kat2020.11.18 18:59
Władze w Polsce konstytuują się w wyniku demokratycznych wyborów. Opozycja do dziś tego zrozumieć nie może i dlatego formułowane są niedorzeczne opinie, m. in., jak twoja.
Anonim2020.11.18 19:11
A co tam niedorzecznego? PiS przez 5 lat nie zmienił Polski? A 500+ to nie zmiana?
Hue2020.11.18 19:16
500 zl to kupowanie głosów głupiego narodu, który oddaje swoją wolność Pisowi.
Do POwskich trolli, Halo........je ff2020.11.18 19:15
Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 No i jeżeli wydaje ci się ze pozjadałeś wszystkie zmysły to jesteś w błędzie. Przygłupie 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara w ciąży 😅
Hej2020.11.18 19:18
Hej debilu z pis. Jak ci się podoba, że pis narzekał, że opozycja stosuje obstrukcję ustawy covidowej, a chodziko o jeden dzień na przeczytanie ustawy. Potem uchwalił ja sejm, senat, podpisał prezydent. A teraz premier jej nie publikuje, bo uwaga, debile z pis nie przeczytali co chcieli uchwalić. I wy gadacie o praworządności, skoro pis nie publikuje swoich własnych ustaw?
on2020.11.18 20:12
I tacy troglodyci zgotowali nam ten los. Jakby próg IQ przed wyborami był ustawiony na poziomie 15 to z domu by cię nie wypuszczono.
Topek2020.11.18 18:48
Pinokio, Wy-pier-da-laj do Moskwy razem z twoim parszywym prezesem i proś Putina o azyl, bo u nas w Unii do ciebie już miejsca nie ma
kat2020.11.18 18:50
"U nas w Unii"- to znaczy gdzie?
Anonim2020.11.18 18:48
To ta sama UE, tylko rząd pis chce innej UE, takiej spolegliwej wobec działań pisu.
kat2020.11.18 18:49
... a ty kogo reprezentujesz?
bz2020.11.18 18:42
Głos premiera, głos prawicy świadczy o głębokiej trosce o lepszą i bezpieczną przyszłość naszego kraju. Polska jest pełnoprawnym członkiem UE i słusznie domaga się partnerskiego traktowania. Tylko burki z podkulonym ogonem reprezentujące opozycję parlamentarną godzą się na każdą michę żarła. Tylko opozycyjnym kundlom odpowiada zasięg unijnego łańcucha. Zero ambicji, zero dumy narodowej. Brawo Panie Premierze! Polacy Panu ufają.
hrabia Potocki2020.11.18 18:39
Bronic Polski wszelkimi sposobami, tzw lewacki motloch nie rozumie nic , sluchaja propagande niemcow ktorzy tylko dzialaja na swoja korzysc , klamia i lamia podpisane przez siebie traktaty typ[owe dla germancow
Szybka Randka2020.11.18 18:36
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 72 lat ale zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ---- https://tinyurl.com/y5rd2uvc ---- Wyszukaj mnie tu: [email protected] napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. Nie pozwól mi się onanizować samemu.
Dewianci2020.11.18 19:00
Lampart już się do ciebie szykuje .
Anonim2020.11.18 18:35
jak było referendum to odpowiadając TAK to ja myślałem że wchodzę do unii gospodarczej czyli dla mnie należy się nowe referendum
ks. katolicki2020.11.18 18:28
Brawo rządzący - natychmiast weto! Nie wolno dopuścić do 5 rozbioru Polski! Stop hegemonii.
Ojciec święty2020.11.18 19:40
Z ciebie taki ksiądz jak z Rydzyka ojciec
ceramik2020.11.18 18:14
Brawo Polska, brawo Premier Polski, a niemiecka prezydencja, to Blitzkrieg. I znów nieudany.
Szybka Randka2020.11.18 18:14
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: ------- https://erooo.pl/ Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Saki Faki2020.11.18 19:17
A hrabina Kiła będzie?
"Kto pamięta taki zespół, jak Kult?"2020.11.18 18:08
niech minister sprawiedliwości do upadłego broni możliwości nieprzestrzegania praworządności w Polsce
Budżet UE2020.11.18 18:05
jest złożony ze składek wszystkich krajów, w tym POLSKI. NIE do pomyślenia aby część NASZYCH pieniędzy, z NASZYCH wpłat była uzależniona NIE od potrzeb budżetowych, ale POLITYCZNYCH.