14.09.19, 12:48Zdj. Twitter/PiS_ORG_PL

Premier: Wylosowaliśmy drugą kadencję, KO- piąty rok w opozycji

"Nasi przeciwnicy polityczni często przebierali się w koszulki „Konstytucja”, tymczasem właśnie w konstytucji jest art. 71, który mówi o tym, że państwo jest zobowiązane do wspierania rodzin, a w szczególności tych w trudnym położeniu materialnym"-powiedział na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi premier Mateusz Morawiecki. 

"Podnoszenie płacy minimalnej nie jest nierealne i absurdalne, jak mówi PO, to jest zjawisko realne i korzystne dla pracowników"-wskazał szef polskiego rządu. 

Jak podkreślił premier Morawiecki, w polityce gospodarczej rządu Zjednoczonej Prawicy jednym z priorytetów mijającej kadencji były nie tylko transfery społeczne, ale i przyciąganie inwestycji, zmiejszanie bezrobocia, tworzenie miejsc pracy. 

"Nie ma takiego państwa, które odniosłoby dzisiaj sukces bez inteligentnej ręki państwa. Ręki państwa, a nie niewidzialnej ręki ryynku"-powiedział polityk. Premier zaznaczył, że nigdy wcześniej nie było takiego wzrostu płac, jak w ostatnich czterech latach. 

"To jest nasze świadome założenie - wsparcie rodzin nie tylko od strony polityki społecznej, ale również pracy i płacy, jak najbardziej godnej płacy. Stąd też jest idea podnoszenia płacy minimalnej w cyklu szybszym, niż do tej pory"- powiedział Mateusz Morawiecki. Zwracając się do przeciwników PiS, liderów Platformy Obywatelskiej, zaznaczył, że podniesienie płacy minimalnej jest "jak najbardziej realne i korzystne dla polskich pracowników". 

"Nasi przeciwnicy polityczni często przebierali się w koszulki „Konstytucja”, tymczasem właśnie w konstytucji jest art. 71, który mówi o tym, że państwo jest zobowiązane do wspierania rodzin, a w szczególności tych w trudnym położeniu materialnym. On wprost nakłada na państwo obowiązek dbania o rodziny"-mówił szef rządu. Premier pytał, kto lepiej opiekował się rodzinami, wypełniając przy tym zapisy konstytucji? Czy PiS, który wprowadził wielkie programy społeczne, czy "ci, którzy mieli zamknięte oczy na art. 71 konstytucji"?

Morawiecki zażartował również z wczorajszego losowania numerów list wyborczych. Prawo i Sprawiedliwość wylosowało nr 2, Koalicja Obywatelska- 5. 

"My wylosowaliśmy drugą kadencję, a oni piąty rok w opozycji"-powiedział szef rządu. 

yenn/Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.09.15 11:51
Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała w piątek numery list komitetów wyborczych. Okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość ma numer dwa. Tymczasem Leszek Piechota, kandydat PiS do Sejmu z Katowic, już kilka dni temu powiesił swoje banery, na których informował, że kandyduje właśnie... z listy nr 2. Gdy sprawa stała się głośna, Leszek Piechota zamieścił w sieci komentarz, że tak naprawdę doszło do czeskiego błędu. Ale część polityków opozycji zaczęła się zastanawiać, skąd u Piechoty takie informacje. http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,25188473,kandydat-pis-trafil-z-numerem-listy-partii-w-wyborach-opatrznosc.html
Urszula2019.09.14 16:10
Prawi i sprawiedliwi? buhahahaha Złodzieje i pijacy. Przewodniczący Rady Powiatu w Przeworsku (PiS) będzie odpowiadać przed sądem za jazdę po pijanemu. Rada chciała go odwołać, ale koledzy z PiS obronili: 'Jeżeli ktokolwiek z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień' - grzmiał wicestarosta. Inny radny PiS w Przeworsku ma już wyrok za jazdę po pijanemu i mandat za kradzież w Biedronce.
dzielnicowy2019.09.14 15:22
Wy, śmierdzące lewactwo (powyżej) dalej nie rozumiecie tego, że podwyżki minimalnej płacy są nie dla was ! Każdy pracodawca będzie sprawdzał do jakiej partii należy pracownik lub jakiej partii jest zwolennikiem. Wszyscy lewacy będą dalej pracować za 1750 zł. Ta gadzina myśli, że PIS robi coś dla nich ?! Dla was to WON za DON !!!
2019.09.14 17:48
Pisi czopku. Zmień lekarza, bo obecny cię oszukuje. :)
Sebastian Lorenc2019.09.14 17:53
Nie są dla nas, bo wiesz, normalnie ludzie zarabiają jednak więcej niż najniższa krajowa, więc trudno się cieszyć z jej podwyżki, jak kogoś to nie dotyczy. A co jeszcze będzie sprawdzał pracodawca? Rozwiń to, bo ciekawe rzeczy opowiadasz.
Cogito ergo sum2019.09.14 13:35
Przy takich nieudacznikach z opozycji jak córka Staniszkis, to mają już 3 kadencję. Pani Kidawa zgubiłaby nie tylko program ale przede wszystkim Polskę
anonim2019.09.14 14:31
Następny przekupiony przez bałamutów.
bezlitosny internauta2019.09.14 13:23
Dwóję dostaliście, a KO dostała piątkę.
Lennon2019.09.14 12:55
I jak podniesiecie te pensje minimalne to ceny nie wzrosną? Dyplom z ekonomii chyba znaleźliście w czipsach. Na to ja odpowiadam kawałem: Siedzi baca na kamieniu. Przechodzi obok niego facet i mówi: - Ładnego psa macie baco. Za ile go sprzedacie? - Za milion złotych. - Zwariowaliście? Nikt za tyle psa nie kupi. I poszedł dalej. W drodze powrotnej facet patrzy, baca nie ma psa. I pyta się go: - Baco, gdzie macie psa? - A sprzedałem. - Kto był na tyle głupi, że kupił psa za milion!? - Nikt nie kupił. Wymieniłem go za dwa koty po 500 tyśków.
o, yenny2019.09.14 12:54
„Koalicja Obywatelska-” — to tylko redaktorek yenn potrafi wymyślić.
AnnaNS2019.09.14 12:52
Czego to miernota nie wymyśli :/