14.01.22, 08:10fot. Thawt Hawthje, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj.edyt

,,Presja ma sens''. KE zmienia podejście i prowadzi dochodzenie ws. Gazpromu

Ta sprawa ma dla nas wysoki priorytet, bo podwyżki odczuwają wszystkie gospodarstwa domowe w krajach członkowskich” – powiedziała komisarz UE ds. konkurencji Margharet Vestager. UE prowadzi wstępne dochodzenie dotyczące zachowań antykonkurencyjnych wobec Gazpromu.

Jak przyznała Vestager, UE nie otrzymała nadal odpowiedzi na ankietę od Gazpromu. Taki dokument wysłano do wielu dostawców energii. Jak przypomina Politico, do wszczęcia dochodzenia antymonopolowego wobec Gazpromu Polska wzywała Komisję Europejską już w padzierniku.

Sprawę skomentował również wiceszef MSZ Paweł Jabłoński:

Presja ma sens. Jeszcze w październiku F. Timmermans uważał, że nie ma powodów by uznawać że Rosja manipuluje cenami gazu. Dzięki działaniom premiera Mateusza Morawieckiego Komisja Europejska zmienia podejście”.

Jak podkreślił, wiceszefowa KE zauważa wpływ Gazpromu i zapowiada reakcję. Zacytował tu fragment tekstu opublikowanego przez Politico.

dam/TVP.Info,Twitter

Komentarze

Skrzypek na dachu2022.01.14 18:15
Smutne moskale ciesza sie ze zdobyli nowe zrodla ropy , gazu , uranu i wolowiny w Kazachstanie , teraz pija denaturat do nieprzytomnosci i mruczy se " Juz nie budzim glodno brudno i smrodno bo znowu zajumalismy od sasiada ."