24.05.19, 08:55screenshot TVP Info

Prezes PiS o słowach Schetyny na temat pomocy powodzianom: To skandal! Pokazuje stosunek PO do Polaków

Jarosław Kaczyński w mocnych słowach odniósł się do szokującej wypowiedzi lidera Platformy Obywatelskiej na temat pomocy powodzianom. „Wszyscy teraz walczą z powodzią, kto bardziej jest zaangażowany w kandydowanie, tym bardziej walczy. Szczególnie jeśli jest w PiS, przebiera się i widać, że to jest polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo” - powiedział wczoraj w Chorzowie Grzegorz Schetyna.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości poproszony o komentarz do tej wypowiedzi lidera PO odpowiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie Polskiego Radia:

Państwo walczy z tym [zagrożeniem], walczą służby, walczą obywatele, i wyśmiewanie się z tego, że osoby pełniące kierownicze funkcje publiczne angażują się - niektóre z nich kandydują, niektóre nie - jest po prostu skandalem, ale też pokazaniem, jaki jest sposób myślenia, stosunek do społeczeństwa Platformy Obywatelskiej”.

Dodał, że Schetyna wyraża szerszy pogląd swojej partii, choć wyraził też nadzieję, że i tak są ludzie, którzy nie są „tak oderwani od społeczeństwa i nie pogardzają tak zwykłymi ludźmi”.

Prezes PiS dodał też, że Schetyna poszedł dalej niż Cimoszewicz w 1997 roku, kiedy to zapytany o pomoc ze strony rządu wypalił, że „trzeba się było ubezpieczyć”.

W tej konkurencji zwycięstwa nie przynoszą chwały, jednak tutaj Schetyna zwyciężył”

- powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

dam/Polskie Radio,Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.05.24 13:40
andrzejhahn3 + Polak Ateista Dumny Gej +lolek kremowka + nowe żydy na forum. Z Polski von! + żydzie Schetyna leć do Izraela budować Trzecią świątynię dla nev Mesjasza ?? On objawił się już i czeka aby być w niej ukoronowany ! ha ha ha ! Tam wam dopiero naprawdę dobre słoneczko zaświeci!!
werry2019.05.24 13:23
Panie "KALKENSTEIN" a gdzie są niedzielne wojska z WOT-u?
KATON2019.05.24 11:47
co można się spodziewać po człowieku z głupawym uśmiechem,synem tawariszcza komisara z Armi Czerwonej.Najgorzej że takich są tysiące.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.24 10:47
NIE BĄDŹ PiSda, GŁOSUJ NA WIOSNĘ
Jahu2019.05.24 10:25
Schetino ty Pełowska k.... jak ci powódź będzie dom zalewać to się wszyscy pośmiejemy. Dziękuję premierowi, że Państwo działa.
Jestem w Kościele2019.05.24 10:17
Ale jeżeli (daj Boże) zapora się zawali to czy będzie można powiedzieć, że to wina Tuska?
Wyborca2019.05.24 9:54
Schetyna powiedział prawde. Kaczyński myślę że aż zaciera ręce by znów wydać pieniądze i kupić głosy powodzian. A tak poza tym czy zdąży zapłacić przed wyborami swoje zaległe faktury, bo na jego miejscy ze wstydu bym się nie pokazywał wyborcom na oczy
robaczek2019.05.24 9:33
tak, Beata jest cudowna. mądra, piękna, zgrabna. i mądra jest. bardzo. i taka sympatyczna. gdyby tylko nie spierd... Polskii nie brala grubej kasy za nic i gdyby nie uciekala do EU ktorej tak przeciez nienawidzi. zaklamanie, obluda i glupota jest tak w PO jak i w PIS. a to co ostatnio sie dzieje pięknie pokazuje kogo wybraliscie. malutcy glosowali na malutkich i efekty widac. Mierny ale wierny. najwazniejsze. tylko Polski szkoda.
adam2019.05.24 9:26
Schetyna nic mówić nie musi,to po prostu widać..
M2019.05.24 9:20
Nie popieram Schetyny, ale tutaj akurat ma rację. Chociaż dotyczy to każdej ekipy rządzącej, niezależnie od ugrupowania. Zawsze jak coś się dzieje, to czołowi politycy jadą strzelić sobie na miejscu fotkę i pokazać, jak bardzo pomagają. A że z swoich biur zrobić mogliby więcej, to już inna sprawa...
henio2019.05.24 9:19
Nic dodać, nic ująć.