06.02.17, 18:31Fot. wSensie.tv via Wikipedia, CC 4.0 PolizeiBerlin via Wikipedia, CC 4.0

Prezydent Duda złożył gratulacje królowej Elżbiecie II

Królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Elżbieta II, obchodzi 65-lecie panowania. Z okazji Szafirowego Jubileuszu list gratulacyjny przesłał do Wielkiej Brytanii także prezydent Andrzej Duda.

„Przez ostatnie 65 lat, każdego dnia z 23 742 dni jako Brytyjska Monarchini, Wasza Królewska Mość była uosobieniem najszlachetniejszych cnót cechujących głowę państwa, nie tylko dla mieszkańców Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, ale także dla całej społeczności międzynarodowej. Wasza Królewska Mość, strzegąc niepodważalnych zasad sprawiedliwości i wolności, była i jest inspirującym przykładem poświęcenia się służbie dla dobra Narodu i naszego wspólnego świata.” – pisze prezydent Andrzej Duda w liście do królowej Elżbiety II.

„Obchodzony przez Waszą Królewską Mość Szafirowy Jubileusz 65-lecia panowania jest tym bardziej wyjątkowy, że jest to pierwszy taki jubileusz w historii Zjednoczonego Królestwa. W stawianiu czoła i rozwiązywaniu najważniejszych globalnych kwestii, głos Waszej Królewskiej Mości, jak również mądrość, rozwaga, spokój i doświadczenie pozostają kluczowe.” – napisał Duda.

„Mam nadzieję, że jubileuszowy rok 2017 – a także lata kolejne – przyniosą wiele pomyślności, zdrowia, szczęścia i sukcesów Waszej Królewskiej Mości, całej Rodzinie Królewskiej i wszystkim obywatelom Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.” – zakończył list polski prezydent.

dam/prezydent.pl,Fronda.pl