30.11.18, 15:25zdj. screen Youtube/Prezydent.pl

Prezydent o 'Polexit': Męczy mnie ta wasza propaganda! Sorry, święty by nie wytrzymał...

Platforma Obywatelska notorycznie straszy Polaków tym, że rząd PiS wyprowadzi nasz kraj z Unii Europejskiej. W zasadzie nie wiadomo już, jak walczyć z tymi kłamstwami. Jak widać, nie wytrzymał nawet sam prezydent Andrzej Duda. 

"Już mnie męczy ta wasza natrętna propaganda i odwracanie kota ogonem. Zniesmaczony jestem, a i Święty by nie wytrzymał... więc sorry"- w taki sposób głowa państwa zwróciła się na Twitterze do dziennikarza Wirtualnej Polski, Kamila Sikory. Cała dyskusja zaczęła się od podlinkowanego przez Dudę wywiadu portalu Onet.pl z posłem Platformy Obywatelskiej, Sławomirem Neumannem. Jak można się domyślić, polityk opozycji wieszczy rychły Polexit. 

„polexit” staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku. PO chce wypchnąć Polskę z UE?"-skomentował prezydent. Odpowiedział mu redaktor Kamil Sikora z Wp.pl. 

"Oczywiście "apolityczna prezydentura" to mit. Ale apartyjna to chyba nie są zbyt wygórowane oczekiwania? Tymczasem pan prezydent włącza się w międzypartyjne pyskówki"- napisał na Twitterze dziennikarz. Prezydent odpowiedział:

"Bo już mnie męczy ta wasza natrętna propaganda i odwracanie kota ogonem. Zniesmaczony jestem, a i Święty by nie wytrzymał... więc sorry". 

yenn/Twitter, Fronda.pl