20.10.21, 10:56fot. prezydent.pl/marek borawski/kprp

Prezydent podczas Litewskiej Narodowej Konferencji Bezpieczeństwa: Mamy bezprecedensową emanację działań hybrydowych

Bezprecedensową emanacją działań hybrydowych są obecne wydarzenia na granicach Polski, Litwy i Łotwy, które de facto są wrogim atakiem ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki przy cynicznym wykorzystywaniu ludzi z krajów Bliskiego Wschodu, mających nadzieję na lepsze życie w państwach Unii Europejskiej – mówił Prezydent Andrzej Duda w Wilnie podczas Litewskiej Narodowej Konferencji Bezpieczeństwa 2021. W forum uczestniczył również Prezydent Gitanas Nausėda.

Andrzej Duda podkreślał, że, „nie jest to ostatnia operacja hybrydowa ukierunkowana na destabilizację naszych społeczeństw”. – Musimy być w pełni zmobilizowani i w pełni gotowi – zaznaczył.

Wcześniej Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Premier Litwy Ingridą Šimonytė. Bardzo jasne zapewnienie z obu stron, że Polska i Litwa stoją ramię w ramię wobec ataku hybrydowego Łukaszenki i nie ustąpią w kwestii obrony granic – podsumował spotkanie szef BPM Jakub Kumoch.

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie towarzyszą podczas wizyty ministrowie: Szef BBN Paweł Soloch, Szef BPM Jakub Kumoch oraz Wojciech Kolarski.


mp/prezydent.pl

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.20 14:17
człowiek mem tzw. prezydent, założył okulary i myśli że już nie wygląda jak debil!
Terrorysta nasz polski powszedni2021.10.20 14:11
ale o tym nie dowiesz się z Frondy: "Z powodu przypadkowo odnalezionej bomby na strychu kamienicy przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie przed kilkoma dniami trzeba było ewakuować mieszkańców z trzech klatek schodowych, w sumie 37 osób. Kiedy ładunkiem zajmowali się pirotechnicy, ulica została wyłączona z ruchu. Policja ustaliła już, do kogo miał należeć ładunek wybuchowy i w związku z tym zatrzymała mężczyznę. Odnaleziono też u niego nielegalną broń palną. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty posiadania urządzenia wybuchowego, które "mogło stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób oraz mienia wielkich rozmiarów", a także nielegalne posiadanie broni. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Mężczyzna, którego sąd aresztował tymczasowo na dwa miesiące, nie przyznał się do winy."
PILNE!!!!2021.10.20 11:52
Polską okupację Litwa pamięta - tzw. bunt Żeligowskiego. Wilna Litwa Polsce nigdy nie oddała a unia z Polską nie oznaczała zrzeknięcia się na rzecz Polski jakichkolwiek ziem
patogen2021.10.20 11:10
Duda to pisowski hybrydowy prezydent
To się nazywa WOJNA, panie Duda2021.10.20 11:02
Ta wojna trwa od co najmniej kilku lat. Pakt rib-mołot czyli Nordstreamy to część tej wojny. ruSSkie jak zawsze współpracują z hitlersynami. Mają też wsparcie żydokomuny - również JAK ZAWSZE.