23.01.20, 13:59

Prezydent USA Donald Trump ogłasza ,,Dzień Świętości Życia''

Donald Trump ogłosił 22 I „Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego”. Wybór daty nie jest przypadkowy. 22 I 1973 zapadł wyrok w sprawie „Roe kontra Wade”, który wprowadzał aborcję na żądanie w całych Stanach Zjednoczonych.

 

Trump jest uważany za największego obrońcę życia nienarodzonych spośród amerykańskich prezydentów. „Powołał on konserwatywnych, broniących życia sędziów w różnych sądach, zatrzymał finansowanie aborcji za granicą z pieniędzy podatników, przerwał finansowanie Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych, który współpracuje z chińskim reżymem przymusowych aborcji, podpisał prawo pozwalające poszczególnym stanom na wstrzymanie finansowania największej korporacji aborcyjnej – Planned Parenthood i pozbawił ją 60 mln dolarów”.

„Każda osoba – narodzona i nienarodzona, uboga, przygnębiona, niepełnosprawna, chora i starsza – ma przyrodzoną wartość. Chociaż każda podróż jest inna, żadne życie nie jest pozbawione wartości czy nieistotne; prawa wszystkich ludzi muszą być bronione” – czytamy w deklaracji wydanej we wtorek. Ogłaszając Narodowy Dzień Świętości Ludzkiego Życia, stwierdza ona jednocześnie: „Nasz naród dumnie i z mocą potwierdza nasze zobowiązanie do chronienia cennego daru życia na każdym etapie, od poczęcia do naturalnej śmierci”.

W deklaracji amerykański prezydent podkreśla spadek liczby aborcji w Stanach Zjednoczonych, a także spadek ciąż wśród nastolatek. Tym samym wskaźnik aborcji wśród dorastających dziewcząt jest najniższy od legalizacji aborcji w roku 1973. „Wszyscy Amerykanie powinni świętować spadek liczby i wskaźnika aborcji” – podkreśla prezydent Trump, gdyż oznacza to „ocalone życie”.

Trump wskazuje też, że „wciąż jest więcej do zrobienia” i wylicza swoje inicjatywy, a wśród nich m.in. ochronę prawa do wolności sumienia, co umożliwia odmowę uczestnictwa w aborcji. Wspomina też o „budowaniu międzynarodowej koalicji, by obalić pojęcie aborcji jako fundamentalnego prawa ludzkiego”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Glaudiusman2020.01.23 23:25
Brawo Prezydent Donald Trump. Oby u nas rządzący mieli taką odwagę bronić życia, podstawowej wartości.
Andrzej2020.01.23 22:00
Niech go Bóg prowadzi.
rex.2020.01.23 16:51
Brawo!, wszyscy widzimy co robi LGBTQ, propagatorzy aborcji i eutanazji, zboczeń i nieprawości, powinno zamykać się ich na przymusowa kwarantannę w celu leczenia.
STANISLAW2020.01.23 14:53
Brawo! Przynajmniej w ten sposób Ameryka może jakoś odpokutuje za popełnianie zła dzieciobójstwa 'w imię demokracji poglądów" A kiedy Europa, łącznie z Polską?
MaxFiend2020.01.23 14:12
"podkreśla spadek liczby aborcji w Stanach Zjednoczonych, a także spadek ciąż wśród nastolatek" - dzięki swobodnemu dostępowi do nowoczesnych środków farmakologicznych. Trump jest na tyle nieogarnięty, że nie wie z czego się na prawdę cieszy.
STANISLAW2020.01.23 14:54
Znalazłeś powód by bluźnić przeciw ochronie życia? Glupi powód!
MaxFiend2020.01.23 22:22
Gdzie w prostym fakcie widzisz bluźnierstwo? Bierzesz jakieś leki? To albo odstaw, albo weź podwójną dawkę :-D
Terezjusz2020.01.23 15:33
A skąd ta pewność? Jakoś odkąd istnieje antykoncepcja, równocześnie istnieje aborcja. Nie widać jakiejś korelacji, a wrażenie jest wprost przeciwne - że aborcja się szerzy w zastraszającym tempie. Nawet tzw. "pro-choice" (czyt. "pro-death") już nie twierdzą, że to tragedia, tylko wprost kwestionują człowieczeństwo dziecka wbrew logice i nauce. Pała zatem z logiki.
MaxFiend2020.01.23 22:20
Odpowiadasz nielogicznie sam sobie na swój wyimaginowany komentarz. Zero zatem z logiki :-D
man.of.Stagira2020.01.23 14:06
A B O R C J A jest praktyką i ideologią ODCZŁOWIECZENIA - tak j a k niewolnictwo! . Encyklika Przeciw Niewolnictwu - Sublisimus Dei – Papież Paweł III 1537 r cyt. nieważne co było lub będzie powiedzianego przeciw temu, wspomnieni Indianie i wszelkie ludy które mogą być w późniejszych czasach przez chrześcijan odkryte, nie mogą pod żadnym pozorem być pozbawieni wolności lub majątku; nawet gdyby znajdowali się poza wiarą w Jezusa Chrystusa; koniec cytatu Do wszystkich wiernych chrześcijan do których pismo to może dotrzeć, zdrowie wam w Chrystusie Panu naszym i apostolskie błogosławieństwo.
man.of.Stagira2020.01.23 14:02
Brawo Stany Zjednoczone Ameryki! Brawo Prezydent Donald Trump! . Tak trzymać!
tomasz2020.01.24 8:42
Trzeba z niego brać przykład jeśli chodzi o obronę życia nienarodzonych dzieci . A feministki wysłać nago na Syberię . To ma być kara za zabijanie nienarodzonych dzieci. Poza tym należy karać bezwzględnie też wieloletnim więzieniem dziecko ma prawo do życia a u nas pod byle pretekstem zabija się dzieci. Mam nadzieję że przeczytacie ten komentarz i dojdziecie do tych samych wniosków.