31.01.19, 21:45fot. screen TV Trwam

Prof. Piotr Jaroszyński: Lewica chce zdestabilizować państwo!!!

"Środowiska lewicowe przyjmują jakąś formę walki, żeby destabilizować państwo i żeby wprowadzać ciągły niepokój" - mówi prof. dr. hab. Piotr Jaroszyński komentując obecną sytuację na scenie politycznej.

Zdaniem wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, lewica przyjmuje metody, które mają wyłącznie uderzać w ojczyznę.

"W demokracji narzędziem, które służy do walki politycznej, jest słowo. Szczególnie środowiska lewicowe lubią odwoływać się do różnych wyrażeń, tzw. „mówików”. Dlatego trzeba być skoncentrowanym i przytomnym, żeby widzieć, jaka faza tej walki na słowa następuje. Przypomnijmy, że kiedy lewica dochodziła do władzy, wówczas wszystkie swoje postanowienia, projekty, prawa traktowała w taki sposób, żeby uniknąć zarzutu, że są one niesłuszne, że mogą one grozić państwu polskiemu czy narodowi. Wtedy odpowiedź była jedna – „to jest demokracja, wygraliśmy, to robimy, co chcemy, bo stanowimy większość”. A nie miało znaczenia, jaki jest cel nadrzędny takich, a nie innych rządów lewicy" - komentował.

Jednocześnie ekspert zauważył, że totalna opozycja nie chce np. naprawiać polskiego wymiaru sprawiedliwości i jedynie przyjmuje hasła, które mają bronić "niesprawiedliwości braku moralności w sądownictwie".

"Tymczasem prawo stanowione przez człowieka jest prawem, a nie przemocą, ale wtedy, kiedy służy dobru. Jeżeli ma służyć złu, prawem nie jest. Kolejny „mówik” to praworządność. Pojawił się on wtedy, kiedy zaczęto podważać różne zmiany, jakie pojawiły się z inicjatywy prawicy. Kiedy środowiska lewicowe w kraju poczuły się zbyt słabe, żeby się przeciwstawić zmianom, wtedy wezwano na pomoc zagranicę. Wówczas, rezygnując w jakiejś mierze z suwerenności, (…) odwołano się do Unii Europejskiej, mówiąc, że w Polsce ma miejsce naruszenie praworządności " - mówił prof. Jaroszyński.

Zdaniem naukowca, w politykach opozycji widać doskonale jak powstaje tzw. lewicowy ateizm, a Bogiem stała się władza, do której usilnie dążą.

"Dlatego też środowiska te z całym uporem i całą konsekwencją dążą do tego, żeby posiadać władzę, utrzymywać ją i odzyskiwać w momencie, gdy ją stracą. Ten upór jest wręcz fanatyczny. Trzeba pamiętać o tym, że jeżeli cokolwiek dobrego zdobędziemy w ramach tej walki politycznej, to trzeba tego naprawdę pilnie strzec, bo dzisiaj zmiany, jakie nadciągają na Europę – duchowe, kulturowe, ideologiczne – są wielkim zagrożeniem, również dla Polski" - podsumował.

mor/RadioMaryja.pl/Fronda.pl

Komentarze

lolek kremówka2019.02.1 15:19
Bądź czujny, wróg nie śpi. Deja Vu...
Zbyszek2019.02.1 7:25
Człowiek odrzucając Pana Boga, sam się stawia na Jego miejscu, tym samym tworząc totalitaryzm. Właśnie to jest istotą programu lewicy.
Witek2019.02.1 8:35
Uważasz że ateista mógłby wymyślić potop ,plagi itp ?
M.2019.02.1 10:33
Nie: "mógłby wymyślić" - tylko wymyślił większe zbrodnie niż potop i plagi. Przy zbrodniarzach bolszewicko-faszystowskich i ich POtomkach potop i plagi to "mały Pikuś" HE HE HE
oko2019.02.1 4:05
W Polsce są tylko dwie frakcje. lewica i komuniści. Frondę zaliczam do tych drugich.
MYSLACY.2019.02.1 6:38
Fronda wpadla ci w oko, ale to wskazuje, ze oprucz oka , rozum ci szwankuje.Lewica, komunisci , ubecy, kacapy ,sa wszyscy tej samej rasy dawnej PZPR OWEI MASY.
MYSLACY.2019.02.1 6:44
Oko- oko ci nie wunkcjonuje,nie odrozniasz bialego od czarnego.Lewica to komunisci , jak i dawni PZPR-owi,super komunisci.
Zosia2019.01.31 22:57
Oj tam oj tam. Krotko i na temat. Walka sie toczy o chrzescijanska Europe. Jesli Kosciol Katolicki zostanie brutalnie mowiac "zaorany" w Europie nie ma sie co ludzic o przyszlosc calego swiata...To juz pojdzie lawinowo- wojny, korupcja, islam i inne plagi, a co najgorsze - brak nadziei.
anonim2019.01.31 23:20
To nie tak . Europa jest już faktycznie stracona dla jej narodów . Ze strony Kościoła idzie ogromne zagrożenie , z innej strony jeszcze większe . I nie są nim Rosjanie . Wszystko dzieje się tak szybko , że to może nawet nie być kwestia dwu dekad . Wiara , bezwzględna wiara w Boga jest nadzieją . Wiara , Nadzieja , Miłość . W zasadzie powinno być inaczej : Wiara , Miłość , Nadzieja .
Światły2019.01.31 22:41
Światowe ustawki od dawna -- https://www.youtube.com/watch?v=_kwR31xzIgI&t=
anonim2019.01.31 22:39
Kapkę piszę z błędami , gdyż już jestem zmęczona . Nie odkrył ten pan Ameryki pisząc o tym , że słowo jest ważne . To nam już powiedziała Biblia dawno temu i bezsensem jest rozwodzenie się na ten temat . I to już wszystko ? Reszta to nic nie znaczący bełkot .
anonim2019.01.31 23:27
Chciałam na pocieszenie dodać , że w domu też mam naukowy tytuł i ciągle muszę go uświadamiać . Chociaż ma kontakt z ludźmi . Ale znajoma ma w domu jeszcze gorzej gdyż ma w domu bardzo wysoki tytuł . Często nie wytrzymuje , gdyż tam jest już odlot zupełny .
MYSLACY.2019.02.1 6:31
To nie jest belkot, to jest prawda o lewackiej opozyci, ktora musi byc ciagle powtarzana, aby nasza swiadomosc byla zawsze do walki z lewakami przygotowana.
anonim2019.01.31 22:28
Zacznę od końca . Nie ma czegoś takiego w narodzie jak prawica i lewica . Na podstawie jakiegoś procentu ludności , zwłaszcza miejskiej zajmującej się polityką nie możecie nie możecie utożsamiać z całym narodem . Tzw . lewica nie ma nic wspólnego z ateizmem . W czasach PRL większość działaczy PRL była praktykującymi Katolikami . PO kryjomu oczywiście , chociaż władze PRL przymykały na to oko . Ale było to niezgodne ze statusem partyjnym . Przynajmniej tak było w moim regionie . Deklarowanych ateistów było niewielu . Po przemianach wszystko zaczęło się wyodrębniać . Żydzi już poczuli się swobodniej i stawali się ateistami . Wielu Katolików też stawało się ateistami lub Katolikami niepraktykującymi gdyż w narodzie wzrosła świadomość dzięki dostępowi do wiedzy . Katolików odchodzących od Kościoła wciąż przybywa niezależnie od poglądów politycznych . Z reguły wśród społeczeństwa nie ma konkretnych poglądów politycznych . Nie rozróżniają prawaków od lewaków . Ja też nie i guzik mnie oni obchodzą . Patrzę politykom na ręce i wnioskuję jaki to ma wpływ na dobro Polski i narodu . Jak patrzę na te tytuły naukowe tzw . autorytetów w danej dziedzinie to ogarnia mnie śmiech . Z reguły są to ignoranci .
Jan2019.01.31 22:02
Za dużo przyjął.
Witek2019.01.31 22:00
Proszę nie łączyć ateistów z lewicą i komunistami . Proszę nie dzielić Polaków . Ateiści z katolikami mogą , powinni współpracować dla dobra Polski . Protestanci pomogą .Tępić trzeba komunistów .
Martinique2019.01.31 21:59
taaak, xuje muje, dzikie weze
Eth2019.02.1 8:17
kwik jest ?