21.07.19, 20:14Zdj. Kremlinru, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Putin: 'Rosjanie i Ukraińcy? Jeden naród!' Mówi również o... Polsce!

Podczas rozmowy z amerykańskim reżyserem Oliverem Stone'em prezydent Federacji Rosyjskiej przekonywał, że Ukraińcy i Rosjanie "powinni znaleźć sposób na integrację".Wyraził nadzieję, że "w Kijowie w końcu zwycięży zdrowy rozsądek". 

Putin powiedział również, że "Rosjanie i Ukraińcy są jednym narodem". Cytaty z wypowiedzi rosyjskiego przywódcy zostały następnie wykorzystane w filmie o Ukrainie. Prezydent Rosji twierdzi, że odbudowa sojuszniczych relacji pomiędzy oboma krajami jest w zasadzie nieunikniona. 

"Gdy ziemie, które są dziś rdzeniem Ukrainy, dołączyły do Rosji, nikt nie myślał o sobie inaczej niż jako o Rosjaninie. Wszyscy byli prawosławni i nazywali się Rosjanami. I nie chcieli być częścią katolickiego świata, na którą to stronę "przeciągała" ich Polska. Fakt, iż Rosjanie i Ukraińcy mają wiele wspólnego, powinien pomóc w procesie integracji"-przekonywał Putin.  Jednocześnie zarzucał obecnym władzom Ukrainy, że nie sprzyjają tej integracji. Ma jednak nadzieję, że w Kijowie "w końcu zwycięży zdrowy rozsądek".

"W końcu dojdziemy do stanu, o którym mówiłem: zbliżenie jest nieuniknione"-przekonywał.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze

Robert2019.07.24 5:46
Genetycznie to właśnie Polacy są najbliżsi Rosjanom. Ukraińcy już mniej bo za dużo tatarskiej krwi. Mam na myśli rdzennych Ukraińców bo ci z południa i wschodu obecnej Ukrainy to czyści Rosjanie. Myślę, że Putin mówił o mieszkańcach terenów dodanych do starej Ukrainy w czasach ZSRR. Słowianie zostali podzieleni i nastawieni wrogo do siebie w czasie wprowadzania chrześcijaństwa. Nawet pismo przyszło do Polski z Rzymu a słowiańskie zapomniane. W Rosji pod wpływem Konstantynopola zachowali swoje litery i otrzymali też nowe, uproszczone od greków, Cyryla i Metodego. Kiedyś wszyscy Słowianie to był jeden naród łącznie ze wschodnimi Niemcami ale chrześcijanie nam namieszali i ciągle dążyli do wymazania z historii Słowian a najchętniej pozbycia się ich jak to planował Hitler z poklaskiem Watykanu.
PZPR2019.07.23 16:09
rosja kacapska = ciemnota, przemoc, bezprawie, pogarda dla człowieczeństwa!
Helena2019.07.22 10:54
Zgadza się, oba mordowały bestialsko Polaków.
kk2019.07.22 10:15
Jedno Putin przemilczał, że Ukraińcy mają identyczną genetyczną haplogrupę z Polakami - , a różnią się znacznie od Rosjan. To potomkowie chłopów z Królestwa Polskiego, którzy zbiegli przed pańszczyzną. Religie mogą się zmieniać - genów nie zmienisz póki masz własne dzieci.
Sprytny ninja 2019.07.22 10:05
Ukraina ziemia niczyja, czyli urodzajna ziemia za krainą, uznawana przez Polskę za swoją część (ale nie przez Ukraińców). Mieszkali tam Polacy, oczywiście Ukraińcy, trochę Żydów, Węgrzy. Generalnie giga problemów nie było. Dopiero podczas wojny NIEMCY podszeptali UKRAIŃCOM jak mają zdobyć/stworzyć ojczyznę - wymordujcie sąsiadów. Mózgiem mordów był Ukrainiec, agent niemiecki o krypt. KONSUL II - Stepan Bandera (zginął w 1959 mieszkając na stałe w Niemczech, biedak myślał, że to zaloty, a to był morderca i sowiecki agent udający zakochanego w nim homoseksualistę). Wreszcie Ukraińcy dopięli swego i w1991 powstała Ukraina jako państwo. Przez pobratymców jest traktowana jak sukno, które rwą wszyscy ile się da. Do budowy dróg wzięli ministra z Polski, bo już nie było kogo wybrać ze swoich, umoczonych (teraz go posadzą, że to niby on tak to wsio rozkradł). Tak, takie tam panują rządy. Widząc to złodziejstwo, USA dało sobie spokój z przyłączaniem Ukrainy do państw ZACHODU, tylko od czasu do czasu włączają kroplówkę aby za czapkę gruszek nie kupiła Ukrainy prężąca się Rosja. Porzucono ten skrawek ziemi samą sobie jako ziemię niczyją. Macie "bracia" swoją Ukrainę.
Tomek2019.07.22 10:15
Nie zapominaj o drugim dnie - to się obecnie po to dzieje aby tam ewentualnie Israel przenieść albo coś podobnego - patrz Chabad Lubawicz. Dobrze do Stanisław Krajski wyłuszczył.
Sprytny ninja 2019.07.22 14:00
B.prawdopodobne
Tomek2019.07.22 8:57
Tragedia polega na tym, że nam wszystkim jest bliżej do siebie niż do Niemców, Francuzów, Amerykanów. Jesteśmy sąsiadami i braćmi i gdybyśmy żyli w zgodzie to utworzyć moglibyśmy super państwo nawet. Ale nie da się tego zrobić w taki sposób jaki prezentuje wizualny szef mafii Putin oraz ukraińscy potomkowie morderców z UPA. Szatan wie o tym i dlatego nas skłócił. Tak samo skłóca członków najbliższej rodziny.
kalinka2019.07.22 8:44
Ukraińcy zmądrzeją dopiero wtedy kiedy pogonią ze swojego kraju żydowstwo ale obserwując co się u nich dzieje, gdzie w ostatnich wyborach prezydenckich mieli 3 kandydatów na prezydenta i wszyscy to żydzi nie ma szansy na nic, oni wybrali drogę Polski poprzez zażydzanie kraju i opanowanie wszystkich stanowisk w rządzie i sejmie, już w wielu miastach całe połacie terenu są ogrodzone bo żydzi przejmują majątki
historyk 2019.07.22 8:31
My Sławianie [ czczono boginie Sławę] powinniśmy stanowić jedność. W wiekach od VI do VII naszej ery Sławianie zajmowali tereny dzisiejszych Niemiec z zachodu , Rosji ze wschodu, półwysep bałkański z południa zajmowali Sławianie. Niestety chrzest Polski w 966 , a wcześniej i potem chrzest innych państw rozbił w proch Sławian.
Tomek2019.07.22 11:09
Kto Cię tej historii nauczył w Moskwie? hehe
Robert2019.07.24 6:10
Wreszcie coś mądrego. Zgadza się. Chrześcijaństwo rozbiło nas i podzieliło na państwa zaszczepiając jednocześnie wrogość i pogardę do siebie samych. Taka sama propaganda jak dzisiaj i tak samo skuteczna co widać w komentarzach.
Raga2019.07.21 23:16
Ukraińcy są grekokatolikami , a też i patriarchat prawosławny cerkwi ukraińskiej uznaje Bizancjum a nie Moskwę za swoje zwierzchnictwo . Język ukraiński to nie rosyjski . Czy kacapy z Kremla to rozumieją czy nie to już inny problem . Raczej rozumieją ale udają idiotów . Jak to już w zwyczaju kacapy mają .
nikt2019.07.22 1:26
Język Kaszubów też jest zupełnie inny od śląskiego a razem tworzymy jedno państwo i należymy do Słowian . Germanie też porozumiewali się różnymi dialektami zanim utworzyli Rzeszę .
Jodek potasu2019.07.21 23:11
Pewne to jest to , że za sprawą armii chińskiej Moskovia przestanie istnieć !
nikt2019.07.21 21:44
No przecież , że to jeden naród .......Rusini . Ruś Moskiewska i Ruś Kijowska . A że niektórzy pankowie w przeszłości terytorialnie ten naród rozdzielali jest nieistotne dla narodu . Krew pozna swoją krew .Naród Rusi Kijowskiej to zrozumie gdy Żyd , który doszedł do władzy pokaże im kim jest i na co go stać . Co do Polaków też ma rację . Nie tylko ich przeciągali pod rządy Rzymu ale i gnębili . Znów mnie określą ruskim trollem , ale ja to mam w głębokim poważaniu . Nie wiem czy chcę być Polką , gdyż należę do Słowian . I w dowodzie mam wyraźnie napisane : obywatelstwo polskie , narodowość śląska . Do Germanów też też nie przynależę . Nie ta krew .
diki2019.07.21 23:16
a co to ma za znaczenie ? słowanin ? nie słowianin ... i w jeden rodzinie jeden idzie ku dobremu ..drugi ku złemu ... Ruscy Lenina i Stalina wymordowali paredziesiąt milionów własnych obywateli ... to co ma mieć wspólnego z tymi zbójami człowiek który chce iść za dobrem ?... bo podziały idą po linii moralności.. np. Jedni Ukraińcy ratowali Polaków podczas rzezi wołyńskiej a inii z UPA zabijali .. ale także własnych Ukraińców którzy Polakom Pomagali .. wsać se w d.. te "bajania" o słowianach ... normalni (i jako tako uczciwi) ludzie nic nie chcą mieć wspólnego ze zbójami czy to z własnej rodziny czy z obcej.. tak było tak jest i tak będzie...
nikt2019.07.22 1:19
Stalin był Żydem a więc nie mordował własnego narodu . Lenin i Marks byli idealistami . Nie ma wojny czy rewolucji bez mordów i krwi . Takie są prawa wojen i przewrotów .Nie podoba mi się to , ale nie ja decyduję o tym co dzieje się na świecie . Wtedy w ludziach odzywają się najgorsze instynkty , ale też najwspanialsze uczucia etyczne . Widocznie światu są potrzebne takie skrajności . Zaś to , co Ukraińcy robili Polakom - to tylko zapiekłe uczucia upokorzeń jakie doznały ze strony Polaków wiele pokoleń Ukraińców . W pewnym momencie tama goryczy pęka i rozpoczyna się amok rzezi . Nie chciej być w sytuacji , w której będziesz musiał dokonać brzemiennego w skutki wyboru . Wtedy bowiem może się okazać , że zupełnie siebie nie znasz . A może się zdarzyć , że będziesz musiał mieć do czynienia sam ze sobą i będziesz zmuszony się z tym pogodzić . Nie zarzekaj się więc siedząc w wygodnym fotelu i popijając co tam masz . Życie bywa okrutne .
diki2019.07.22 8:09
nie oto chodzi że akurat Lenin był żydem , a Stalin z jakiejś republiki... (nie pamiętam) ...ale chodzi oto że znalazł tak wielu popleczników.. do zła Podobnie Ukraina tam rzezie to sport narodowy... akurat w międzywojniu ... mieli taki sam status wobec prawa jak Polacy czyli obywatel ... ziemi i majątku nikt im nie zabierał.. i akurat z powodu tego że byli po polskiej stronie granicy ...więc nie dotknął ich wilki głód ...i "porąbane" sofchozy i za byle donos bezpowrotne kanikuły na Syberii więc akurat powinni być za to wdzięczni.. że byli po polskiej stronie granicy ...i generalnie rżnęli takich samych polskich chłopków na roli jakimi sami byli ...łącznie był nawet nakaz zabicia polskiej żony w przypadku rodzin mieszanych ...i nic tego nie usprawiedliwi... "pęk" to im diabeł w głowie...co najwyżej.. a temat jest prosty : poplecznikom Hitlera zrobili Norynbergę a poplecznikom Bandery nie zrobili bo trzeba by i zrobić Norynbergę Stalinowcom więc Stalin nie zrobił ot i cały problem ... Jakoś pomników Hitlera w Niemczech nie widziałem ... na Ukrainie pomniki Bandery i owszem ...czyli ideologia Hitlera na Ukrainie ma się bardzo dobrze... ? ? ? ! i to jest różnica cywilizacji (ale w zasadzie moralności) Polska (Pierwsza Rzeczpospolita) była pierwszą w Europie wielonarodową Unią ..i nawet nie był wojen religijnych jak w ZACOFANEJ EUROPIE ZACHODNIEJ ... być może problem był taki że Prawosławie miał tak zwany sojusz "tronu z ołtarzem" więc nie "grzmiało" na władce gdy robił ze rzeczy ... u nas gdy król zabił biskupa (św Stanisława który mu wypominał jego niecne czyny ) to ten niecny Król skończył na wygnaniu i tam zmarł .. co w Prawosławiu było by niemożliwe .. dzisiaj nie lepiej... czy Prawosławie nie jest narzędziem w ręku Kremla ? i dla tego zło ma tak wielu popleczników nadal ? nie ma zgody na zło to jest Polska racja stanu...
Kokos2019.07.23 21:11
Głupia cipo. Nie możesz mieć w dowodzie wpisane "narodowość śląska", bo w dowodzie osobistym nie wpisuje się narodowości. Przynajmniej w polskim dowodzie osobistym.
Robert2019.07.24 6:21
Masz zupełną rację. Jesteśmy najpierw Słowianami a później Polakami podzieleni przez wprowadzane ogniem i mieczem chrześcijaństwo. No i to nie Rusek bił Polaka przez wieki ale Polak z Litwinem Ruska, aż doszli do Moskwy gdzie hetman Żółkiewski wybił połowę mieszkańców. Genetycznie najbardziej jesteśmy podobni do właśnie Ruskich bo kiedyś byliśmy tym samym narodem. Zachód zawsze nas skłócał i dążył do wymazania z historii słowiańskich dziejów a to my jesteśmy prawowitymi właścicielami Europy i początkiem białej rasy.
arcez2019.07.21 21:33
Też uważam, że to jeden naród. Dla Rosji Ukraina to jak dla nas Małopolska. Tyle, że ukraińcy są jakby mniej rozwinięci i głupsi, nie potrafią zarządzać krajem.
RT2019.07.21 23:09
Tak uważasz , kacapie ?
anonim2019.07.22 1:08
rosjanie to ugro-finowie a ukraińcy to słowianie... ukraincom bliżej do nas niż do rosjan Rus był bratem Lecha....
tomasz2019.07.22 15:32
Ukraina i Rosja to sztuczne państwa jeden wart drugiego. Pod względem dokonywanych zbrodni i okrucieństw na Polakach należy postawić znak równości robili to na wyścigi który będzie bardziej okrutny. Dlatego jeden i drugi powinni zniknąć z mapy świata. Powinny po nich zostać gruzy wtedy będzie pokój .
twitter:PromocjaPWS2019.07.21 21:15
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.