16.05.14, 13:16fot. Youtube

„Putin wam nie daruje”

„Iskrą, która zapaliła rewolucję na Majdanie, było przekonanie, że w Europie ktoś na nas czeka. To było Partnerstwo Wschodnie wylansowane przez Polskę. Putin o tej roli Polski doskonale wie. I wam tego nie daruje” – powiedział Łucenko, doradca p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczynowa.

Twierdzi przy tym, że chociaż Krymu „nie można było ocalić”, sytuacja na wschodzie Ukrainy jest inna. Żyją tam bowiem ludzie, którzy nie identyfikują się ani z Ukrainą, ani z Rosją, ale z Sowietami. „Do Donbasu przyjeżdżają kamazy wyładowane bronią. Ci, którzy stoją z pistoletem maszynowym, dostają 500 dolarów dziennie, a z rosyjska flagą - 50 dolarów. To w warunkach ukraińskich bardzo dużo pieniędzy„ – mówi Łucenko.Dodaje, że te fundusze pochodzą jego zdaniem od Janukowycza. Jego zdaniem wojna z Rosją będzie bardzo długa.

Polityk sądzi też, że gdyby nie doszło do rewolucji na Majdanie, Rosja i tak by zaatakowała. Przejęłaby jednak nie tylko Krym, ale całą Ukrainę. Majdan mógł zaistnieć tylko dzięki wsparciu Polaków. „Putin o tej roli Polski doskonale wie. I wam tego nie daruje” – uważa Łucenko.

pac/rzeczpospolita

Komentarze

anonim2014.05.16 13:27
A ile placili za stanie na Majdanie?
anonim2014.05.16 13:43
"Polityk sądzi też, że gdyby nie doszło do rewolucji na Majdanie, Rosja i tak by zaatakowała." taki z niego myśliciel, mieli zaatakować mając zamiast listka figowego marionetkowego prezydenta? wolne żarty.
anonim2014.05.16 13:44
"Zupełnie nie rozumiem, co redakcja Frondy chce osiągnąć przez to radykalne zwalczanie wszelkiego instynktu samozachowawczego polskiego narodu. Co jest dla nas ważniejsze: "wolność" Ukrainy, czy przetrwanie i stabilna sytuacja Polski? Dla Frondy i niektórych działaczy politycznych zdecydowanie to pierwsze. Nie rozumiem, o co tu chodzi." Fronda jest sponsorowana przez PiS więc małpuje poglądy Kaczyńskiego, który jako pożyteczny idiota, ku uciesze Putina i Merklowej wykrzykiwał na Majdanie banderowskie hasła. Gdyby Kaczyński siedział wtedy w Warszawie i zachowywał neutralność to frondowskie dziennikarzyny wychwalałyby dziś pod niebiosa jego zachowawczą postawę. szczególnie kiedy spojrzymy na owoce Majdanu: Krym w ręku Rosji, Ukraina podzielona, rozgrywana przez obce siły, na krawędzi rozbioru i wojny domowej. Tylko jak nam się zwali przez wschodnią granicę kilka milionów uchodźców to czy Kaczyński przyjmie do swego mieszkania choć jednego?
anonim2014.05.16 13:54
Majdan mógł zaistnieć tylko dzięki wsparciu Polaków. „Putin o tej roli Polski doskonale wie. I wam tego nie daruje” – uważa Łucenko. Zabawne, biorąc pod uwagę, że to Putin najbardziej skorzystał na tym całym Majdanie, a Ukraina tylko straciła.
anonim2014.05.16 13:54
Putin nam nie daruje? Chyba nie jest taki glupi,zeby sie nie odp*lic od Polakow, po tym jak Lenin nam nie darowal w 1920,a Stalin nam nie darowal po 1945, po czym w tych warunkach "niedarowania" stworzylismy 1980 Solidarnosc, ktora krotkow potem rozlozyla caly ten g*ny ZSRR. Taki kolos,a jeden ruch spoleczny go dokonczyl. Przyjdz Putin, nie daruj nam,a my znowu wykonczymy te potezna, niepokonana jaskinie pelna zmalpialych dzikusow z maczugami,ale tym razem na dobre ja wysadzimy, tak ze sie zawali i pogrzebie cala swolocz w srodku. I bedzie spokoj Putin - z Toba i Twoja dzicza.
anonim2014.05.16 13:56
A ten Jurij Łucenko - ukraiński polityk to co niby innego ma gadać? Cieszy się, że politycy polscy, za frajer, za darmochę, jak pożyteczni idioci popierali Majdan narażając własny naród na konsekwencje. Bo póki co to Ukraina utrzymuje embargo na polskie produkty i mimo, że walczy z Rosją to ma tańszy gaz od nas. Tańszy gaz ma też cała Europa z Niemcami na czele.
anonim2014.05.16 16:19
@Schikaneder i byliby oburzeni,gdyby im ujawnic,ze Roosvelt byl bandyta, ktory przylozyl reke do supremacji krwiozerczego psychopaty Stalina. Zmitologizowane sa spoleczenstwa Zachodu a takze Twoje poglady. Gdyby nie Solidarnosc, ZSRR i mur berlinski przetrwalyby kolejne -nascie lat przepoczwarzajac sie bez tapniecia i jednoznacznej porazki, co uczyniloby nieporownanie wieksze szkody w spranej bezmyslnoscia swiadomosci zachodu niz uwlaszczenie sie postkomunistycznej oligarchii i brak Norymergii dla lewactwa.
anonim2014.05.16 17:50
" Według ahistorycznej doktryny Jerzego Giedroycia, niepodległa Ukraina jest warunkiem niepodległości Polski. Ale Polska po ratyfikacji Lizbony niepodległość w zasadzie już utraciła i zwłaszcza po postulowanym przez biłgorajskiego filozofa „pogłębieniu integracji” oraz postulowanej przez Leszka Millera „federalizacji” Unii, dalsze losy naszego nieszczęśliwego kraju zależą i będą zależały od decyzji strategicznych partnerów: Niemiec i Rosji, do spółki z bezcennym Izraelem, który snuje tu rozmaite kombinacje. W tej sytuacji Ukraina, taka czy owaka, żadnym warunkiem niepodległości Polski być nie może. Rozwój sytuacji w tym kraju zmierza w kierunku rozpadu, boć i władze w Kijowie, chociaż, ma się rozumieć, odnoszą sukces za sukcesem, to jednak przebąkują, iż postawa ludności we wschodnich prowincjach Ukrainie nie sprzyja. Rozpadnięta Ukraina będzie niewątpliwie słabsza, niż integralna, więc w myśl wspomnianej definicji wszystko - jak powiadają gitowcy - „gra i koliduje”. Może nie jest to zgodne z deklaracjami naszych Umiłowanych, ale interes przecież ważniejszy niż deklaracje, które zresztą mogą przecież wypływać - a jak mogą, to pewnie wypływają - z „megalomanii” pomieszanej z „naiwnością”. Stanisław Michalkiewicz http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3108
anonim2014.05.16 17:55
HAL9000 - Solidarność rozwaliła ZSRR? A o udziale papieża Jana Pawła II w rozwalaniu ZSRR to zapomniałeś? ZSRR przede wszystkim rozwaliła niewydolność własnej gospodarki, która na dłuższą mete po prostu nie mogła konkurować z Zachodem.
anonim2014.05.16 23:42
pablo81 pyta: A ile placili za stanie na Majdanie? Nie ma ceny, za którą warto było stać na Majdanie, w głodzie i mrozie, a przy tym położyć na szali własne życie. Takich jak Ty, na pewno na heroizm nie stać - potrafisz jedynie pyszczyć na forach.
anonim2014.05.16 23:44
Winterman napisał: " taki z niego myśliciel, mieli zaatakować mając zamiast listka figowego marionetkowego prezydenta?" *** A bierzesz pod uwagę, że kolejnych wyborów mógł już nie wygrać protegowany Putina?
anonim2014.05.16 23:58
Szarlej napisał: "Solidarność rozwaliła ZSRR? A o udziale papieża Jana Pawła II w rozwalaniu ZSRR to zapomniałeś?" *** Przyczyn rozpadu ZSRR było kilka: a) wyścig zbrojeń rozpoczęty przez prezydenta Reagana, b) współpraca Watykanu z Białym Domem, c) bunt społeczny w Polsce, który zaowocował powstaniem Solidarności /mój komentarz - idąc tokiem rozumowania "narodowców", zarówno bunt Polaków, działanie opozycji, jak i Solidarność, były inspirowane przez CIA i leżały w żydowskim interesie/ d) zachodnie sankcje.
anonim2014.05.16 23:59
Schikaneder napisał: "Każdy prezydent USA ma krew na rękach. Najpierw wymordowali Indian, a potem jako globalne imperium zachowywali się jak... imperium. :)" Tego typu klimaty, to swego czasu nadawało Radio Tirana, z Albanii. *** " ZSRR zrozumiał klęskę w Zimnej Wojnie i po prostu wynegocjował z USA wycofanie się z Europy wschodniej (między innymi za obietnicę nie rozszerzania NATO)?" Rozszerzenie NATO psim swędem się udało. Gdyby wtedy mocną władzę dzierżył Putin, Polska i inne kraje będące w orbicie byłego ZSRR, po dzień dzisiejszy tkwiły by w uścisku moskiewskiego niedźwiedzia.
anonim2014.05.17 11:27
A ja nie daruję Putinowi. Delikatnie rzecz ujmując, to może mnie on w dupę pocałować i to tylko wtedy jak będę miał taką zachciankę żeby ten ruski rab dostąpił tego zaszczytu.