01.07.17, 09:17zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Rada Krajowa PO poświęcona... PiS. Schetyna straszy wojną domową!

W Przysusze rozpocznie się kongres Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska Jest Jedna". Również Platforma Obywatelska ma dziś swoje ważne wydarzenie. 

W Warszawie obraduje Rada Krajowa PO. Czy dowiemy się na niej czegoś o programie największej partii opozycyjnej? Może później... Lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, rozpoczął od ataku na PiS. 

"Mamy w Polsce do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą doprowadzić do wojny domowej i rządów będących agresywnym atakiem na wolność"- mówił polityk. 

"Z niedowierzaniem w ostatnich miesiącach patrzymy na to, co można zrobić z Polską, wolnością, niezależnością, jak można prześladować i upokarzać ludzi, jak można czynić zło i jak można budować z Polski pośmiewisko w Europie, i na świecie"- atakował dalej przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Schetyna nawiązał również do kongresu PiS, strasząc nie tylko wojną domową, ale również powrotem do czasów komunizmu.

"Patrzymy na to przez pryzmat ich dokonań jeśli chodzi o konstytucję i tworzenie wyjątkowej roli jednej partii. Znamy to, niektórzy z nas pamiętają te czasy lat 70. i 80. Dzisiaj jest tak samo, dzisiaj ten obraz, który będą widzieć telewidzowie, to obraz działaczy siedzących obok pierwszego sekretarza. Dzisiaj dziennikarze i komentatorzy będą analizować, kto siedzi bliżej prezesa, a kto dalej, kto ma większy wpływ na rzeczywistość, a kto ma mniejszy, kto został wysłany w delegację i będzie odsunięty"- grzmiał Schetyna.

Następnie lider Platformy przekonywał, że jego partia była zawsze gotowa, żeby bronić wolności, "żeby budować, projektować, żeby pisać nowe inicjatywy, żeby zagospodarowywać naszą polską wolność, żeby robić wszystko, żeby tą wolnością mogły się cieszyć miliony Polaków. Zawsze się nam to udawało".

Zdaniem Schetyny, dziś jest trudny czas dla wolności, spowodowany oczywiście rządami PiS. Przewodniczący Platformy przekonywał również, że Polska pogrąża się w izolacji, jest odcinana od Europy. 

 "Jesteśmy na marginesie Europy, jesteśmy w trzeciej, czy czwartej prędkości, jesteśmy obok. Nie pozwolimy na to, żeby Kaczyński, żeby premier Szydło, wyrzucili Polskę z Europy. Nie pozwolimy na to"- straszył polityk, atakując Jarosława Kaczyńskiego, premier Szydło oraz prezydenta Dudę, którzy jego zdaniem budują "politykę strachu, nienawiści, odcinania od Europy".

Grzegorz Schetyna atakował również Telewizję Polską za "goebbelsowską propagandę". Co najlepsze, Rada Krajowa odbywa się pod hasłem "#Polska Wolności". Schetyna przemawiał na tle grafiki "Nie dla PiS". Jak rozumiemy, to chyba jedyny program Platformy.

JJ/PAP, Fronda.pl