11.05.20, 10:35Fot. via Wikipedia, domena publiczna / Pixabay - TheDigitalArtist

Raport: 210 nowych przypadków zakażenia. 142 na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o kolejnych 210 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Ponownie najwięcej zakażeń pochodzi z województwa śląskiego – to aż 142 przypadki.

Jeśli chodzi o pozostałe zakażenia, dotyczą one województw:

wielkopolskiego (25), dolnośląskiego (16), małopolskiego (14), opolskiego (5), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (1).

Niestety, zmarły także kolejne 3 osoby zakażone koronawirusem: (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Bolesławiec, 92-K Poznań, 68-K Łańcut.

Ministerstwo podało, że wszystkie zmarłe osoby miały choroby współistniejące. Na koniec podsumowano:

Liczba zakażonych koronawirusem: 16 206/803 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze

Wqrwiony2020.05.12 0:17
"Nyambura Moremi, szef państwowego laboratorium w Tanzanii, został zawieszony po tym, jak prezydent tego kraju John Magufuli publicznie skrytykował metody jego pracy. Przywódca państwa stwierdził, że laboratorium wykryło koronawirusa w próbkach, które miały pochodzić od zwierząt i owoców. Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformował w wystąpieniu, że sprowadzone z zagranicy testy laboratoryjne mające wykrywać koronawirusa są wadliwe. Jak podaje Aljazeera.com, według prezydenta w narodowym laboratorium stwierdzono koronawirusa w próbkach z papai, przepiórki i kozy." Szumowski dlaczego dalej stosujesz wadliwe testy i zmuszasz nas do noszenia namordników?Dlaczego żerujesz na strachu starych ludzi ażeby podbić słupki wyborcze?Dlaczego zarzynasz polską gospodarke i nas wszystkich okłamujesz? h t t p s: // w w w .msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/w%C5%82adze-tanzanii-zawiesi%C5%82y-szefa-pa%C5%84stwowego-laboratorium-prezydent-wykry%C5%82-koronawirusa-w-papai/ar-BB13CfAr