22.10.13, 10:53

Regulamin antyhomofobiczny - na razie we Włoszech

Czego zabrania dekalog używać:

1. słów "lesbijka" i jego pochodnych ponieważ są wytworzem męskiego szowinizmu w zamian mówic tylko o "gejach", którzy są neutralni płciowo.

2. określenia "rodzina gejowska" - najlepiej w ogóle nie mówić o "rodzinie"

3. słowa "matka", które ma związek z bilogicznym aspektem rodzicielstwa

3. sformułowań takich jak "spoleczność gejowska" - ponieważ dyskryminuje inne osoby z kręgu LGBT

4. oraz "ikona gejowska" - ponieważ wiele osób ważnych dla środowisk LGBT to osoby heteroseksuane.

5. podobnie nie należy mówić o "tolerancji dla gejów" - tolerancja jest homofobiczna, ponieważ zakłada tylko ich znoszenie , a nie szacunek i akceptację

6. powinno też się unikać obrazowania materiałów prasowych o gejach zdjeciami z parad gejowskich - ponieważ mają one charakter folklorystyczny. Gejów powinno się przedstawiać w zwykłych sytuacjach społecznych.   

Dziennikarze włoscy pytają kiedy w redakcjach pojawią się homocenzorzy. Wielu z nich uważa, że regulamin pozostawił ich bez słów - w sensie dosłownym i przenośni.

ToR/rpl.pl

Komentarze

anonim2013.10.22 11:01
Heterofobowie wydają wytyczne w postaci broszurek jak mają mówić dziennikarze. Żenada
anonim2013.10.22 11:07
Jakiż piękny krotki i zwięzły a zarazem treściwy poradnik młodego homopropagandzisty. Miło że w piątym punkcie przytoczono prawidłową definicję słowa "tolerancja" i zaznaczając że chodzi i im o wiele więcej niż tylko o tolerancje.
anonim2013.10.22 11:26
Słuchajcie kompania! Dziś w mym ukochanym mieście Krakoffie wieczorną porą odbędzie się następujący event: Dyskusja wokół książki "Literatura i homoseksualność" Ewy Chudoby. Zapewne zleci się środowisko Krypy i pokrewne, aby na żywo modelować dyskurs. Udział w dyskusji wezmą: Tomasz Charnas, Marzenna Jakubczak, Wiktoria Kozioł, Piotr Mierzwa, Jarosław Wójtowicz oraz autorka. Moderator: Andrzej Serafin Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego) Andrzej Serafin i Ewa Chudoba - "10 tez o miłości i seksualności": 1. Wolność wymaga prawdy i emancypacji, w tym seksualnej 2. Wolność seksualna to radykalna realizacja pożądania 3. Pożądanie się zmienia i nie przyjmuje sztywnych etykietek 4. Homoseksualność jest tylko jedną z form pragnienia drugiej osoby 5. Nie chodzi o to, by mówić o pragnieniu, lecz o to, by wprowadzać je w czyn 6. Miłość jedynie ocala nas przed absurdem świata, wydobywa z otchłani nicości 7. Miłość to antyteza prawa-granicy-normy, to siła rozsadzająca je od wewnątrz 8. Miłość różne imiona nosi: jedność, antynomizm, transgresja, pragnienie, anarchia, coincidentia oppositorum, hieros gamos 9. Miłość par excellence nie może być normowana, normatywna, normalna 10. Miłość ogniem zionie Kick off godzina 20.00
anonim2013.10.22 12:12
Czyli najlepiej wogóle o nich nie mówić?
anonim2013.10.22 12:25
rp.pl, a nie rpl.pl . są jakieś źródła wiarygodne tego "dekalogu"?
anonim2013.10.22 12:51
O q...va jeszcze nie zaczalem a juz nie moge ich tolerowac, teraz ich musze szanowac i akceptowac? japier dole!
anonim2013.10.22 17:43
Punkt 1 chyba został znaleziony na niniejszym profilu:) https://www.facebook.com/MWizWO?fref=ts
anonim2013.10.22 23:05
Co tak malo komenatrzy lewackich? lenicie sie, czy wlasna prawda was przerazila ? :P