13.09.11, 12:48

Relikwia Cząstki Ciała Pańskiego będzie adorowana w Sokółce

- Ten Znak - Relikwie Ciała Pańskiego, będzie ukazany wiernym podczas uroczystości wystawienia do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele. Stanie się to dnia 2 października br. o godz. 11.00 w czasie Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem J. E. Ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Pragniemy przeżyć to wydarzenie w duchu wiary i uwielbienia Chrystusa. Pomogą nam w tym Misje Parafialne, które odbędą się w dniach od 25 września do 1 października 2011 r.


To Chrystus chce w tym czasie otworzyć na nowo nasze serca i umysły na prawdę, miłość i Bożą łaskę. Pragnie nas umocnić swoim słowem i mocą Ducha Świętego, byśmy się stali świadkami Jego obecności w Eucharystii. W imieniu wspólnoty parafialnej św. Antoniego w Sokółce zapraszam wszystkich wiernych z naszej Archidiecezji i spoza niej, do wzięcia udziału w powyższych uroczystościach - podkreśla ks. Gniedziejko.

 

Kuria Białostocka w 2009 r. wydała komunikat, w ktorym stwierdziła, że "wydarzenie z Sokółki nie sprzeciwia się wierze Kościoła, a raczej ją potwierdza. Kościół wyznaje, że po słowach konsekracji, mocą Ducha Świętego, chleb przemienia się w Ciało Chrystusa, a wino w Jego Krew. Stanowi ono również wezwanie, aby szafarze Eucharystii z wiarą i uwagą rozdzielali Ciało Pańskie, a wierni, by ze czcią Je przyjmowali."

 

JW

Komentarze

anonim2011.09.13 13:49
<p>Oto wielka tajemnica wiary ...</p>