09.05.19, 10:20Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Reprywatyzacja: Kolejne cierpienia lokatorów!

Szokujące doniesienia na temat rozpraw w sprawie odszkodowań zasądzonych przez Komisję Weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. "Prezydent Rafał Trzaskowski, jego zastępca Paweł Rabiej i armia sowicie opłacanych prawników robią wszystko, by nie wypłacać odszkodowań " - pisze wpolityce.pl

Portalowi udało się dotrzeć do kulis spraw sądowych, w których „[…] gnębieni niegdyś lokatorzy na nowo traktowani są w sposób brutalny”. Jak czytamy – Komisji Weryfikacyjnej udało się znaleźć pewne sposoby na ukrócenie tego procederu, który uderza w ofiary reprywatyzacji. Mają one zostać przedstawione jeszcze dzisiaj przez Sebastiana Kaletę, wiceszefa Komisji. Ma ona też zaproponować lokatorom publiczne wysłuchania, co może postawić Trzaskowskiego w trudnej sytuacji – czytamy.

Jak informuje dalej portal – wszystko przez praktyki stosowane przez miejskich prawników. Rozprawy odbywają się przed sądem za zamkniętymi drzwiami, gdzie prawnicy ratusza masowo składają wnioski o zawieszenie postępowania.

Co więcej, nagminnie stosowana jest praktyka składania wniosków dowodowych w dniu rozprawy, aby strony nie miały czasu na odniesienie się do nich z wyprzedzeniem. Jak podkreśla portal:

Umęczeni wieloletnimi procesami i gnębieniem przez handlarzy roszczeniami, lokatorzy, którym komisja przyznała odszkodowania, ponownie przeżywają więc traumę i upokorzenie”.

Na jednej z rozpraw sędzia upomniała prawników ratusza w kwestii stosowania działań „wbrew dobrej praktyce”.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze

polak2019.05.9 13:47
nie wolno ludziom wypłacać za krzywdy,- polacy to naród wredny ,nie pozwalają się okradać , nie pozwalają kraść ludziom z PełO i spólnikom ,ta kasa tym złodzieja się powinno oddawać