04.02.19, 18:10Fot. Pixabay, CC 0

Reprywatyzacja w Warszawie: Jest kolejny akt oskarżenia

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny - piąty - akt oskarżenia w sprawie warszawskiej reprywatyzacji - poinformowała Prokuratura Krajowa. Akt dotyczy warszawskiego antykwariusza Marka M. oraz Krystyny O.

Oskarżonym zarzucono, że doprowadzili spadkobierczynię dawnych właścicieli nieruchomości przy ulicy Dynasy 4 w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości milion 40 tysięcy złotych. Kobiecie przysługiwał udział wynoszący jedną ósmą części w prawach i roszczeniach do tej nieruchomości oraz takiego samego udziału we współwłasności budynku, znajdującego się na powyższej nieruchomości.

Był on warty 8 milionów 320 tysięcy złotych. Marek M. i Krystyna O. po wcześniejszym wprowadzeniu pokrzywdzonej w błąd odkupili od niej roszczenia za 300 tysięcy złotych.

Ponadto Marek M. odpowie za doprowadzenie drugiej ze spadkobierczyń dawnych właścicieli nieruchomości położonej przy tej samej ulicy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W wyniku tych działań Marek M. zawarł z pokrzywdzoną umowę sprzedaży roszczeń do tej nieruchomości za kwotę 500 tysięcy złotych.

Oskarżonym grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze

lolek kremówka2019.02.4 22:52
PiS 2015: Jak wygramy wybory, wybudujemy 3 mln mieszkań na wynajem PiS 2018: Jak wygramy wybory, wybudujemy dwie wieże
Zonk2019.02.4 18:43
A kiedy będzie przesłuchana umoczona pisowska wierchuszka? Czy pies rasy bokser też zostanie przesłuchany?