02.06.19, 11:45

Roman Giertych: Bój to jest nasz ostatni, o każdy głos...

Roman Giertych opublikował na Facebooku absurdalny apel. Jeszcze niedawno lider antyunijnej Ligi Polskich Rodzin, dziś zagorzale wojujący z PiS po stronie brukselskich posługaczy i lokajów z PO, przestrzega przed PRL-em i wzywa do obrony demokracji.

"Tydzień temu ponieśliśmy porażkę [...] Będziemy się bić o każdy głos, o każdego człowieka, o każdą wioskę, miasteczko, miasto. Będziemy. Bo mamy o co. Nie jest to zwykła walka wyborcza. I trzeba sobie to jasno powiedzieć. Ci którzy nami rządzą nie są godni aby podać im rękę z jednego powodu: oni nie próbują wygrać wyborów (to jest w polityce normalne), oni próbują wprowadzić nam dyktaturę jednej partii, gdzie dla swoich będzie bezkarność i kasa, a dla przeciwników więzienie i nędza. To jest ich plan" - osądza wzór cnót i stałości politycznej Roman Giertych.

,,Chcą nam zabrać wolność, a z demokracji uczynić fasadę'' - pisze dalej niezalękniony bojowiec o demokratyczną Polskę.

,,Metody którymi się posługują to kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo" - pisze Giertych, który w 2014 wyznał, że ukrywał się przed swoim elektoratem i "po cichu" grał w piłkę z Tuskiem.

"Dlatego apeluję do wszystkich: przestańcie biadolić i narzekać. I nie myślcie, że ktoś się w dyktaturze monopartyjnej urządzi. Albo będziecie głosić chwałę Jarosława Kaczyńskiego, wielbić ojca Rydzyka, kochać Jacka Kurskiego, składać kwiaty pod pomnikami Lecha Kaczyńskiego albo nie będziecie władzy potrzebni" - zapewnia Giertych.

Następnie wzywa do przejęcia... polityki PiS przez opozycję. "Podpiszmy Akt Solidaryzmu Narodowego, który będzie zobowiązaniem do sprawiedliwego podziału dóbr narodowych. Proponuję tutaj, aby opozycja zapowiedziała zwiększone opodatkowanie bogatych na rzecz biednych. Ostatnie lata były zbyt wielkim narastaniem rozwarstwienia społecznego" - napisał Giertych.

Następnie stroi się w pióra obrońcy katolickiej wiary. "Nie będziemy patrzeć bezczynnie zarówno na to, jak ktoś obraża osobę ze względu na jej wybory osobiste lub życiowe, ale również ze względu na wiarę. Szyderstwa z osób wierzących muszą być potępione na równi z szyderstwami wobec innych postaw. A próby rozliczania ludzi Kościoła z grzechów (słuszne jeżeli grzechy były przestępstwami) nie mogą oznaczać podważania roli i znaczenia Kościoła. Nie oznacza to oczywiście, że nie będziemy ostro krytykować kleru za polityczne używanie Kościoła, co jest niestety nagminną praktyką ostatnich lat" - wskazuje.

"To jest walka o wszystko. Dlatego musimy wszyscy włączyć się w społeczną kampanię na rzecz naszej wolności. Musimy dotrzeć do ludzi. Być na placach, ulicach, targach. Docierać do każdego poszczególnego człowieka i z pokorą, ale i zaciętością tłumaczyć, tłumaczyć, tłumaczyć" - dramatycznie nawołuje.

"Jeżeli zjednoczeni i zdeterminowani będziemy potrafili się zaangażować, to obronimy Polskę przed katastrofą, która pod dalszymi rządami PiS jest nieuchronna. Być może to najważniejsza walka naszego pokolenia. Musimy ją wygrać!" - kończy Giertych.

A zamiast pisać te tyrady może wystarczyłoby zaintonować...

 

Wyklęty powstań, ludu ziemi,

Powstańcie, których dręczy głód.

Myśl nowa blaski promiennymi

Dziś wiedzie nas na bój, na trud.

Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,

Przed ciosem niechaj tyran drży!

Ruszymy z posad bryłę świata,

Dziś niczym – jutro wszystkim my!

Bój to jest nasz ostatni,

Krwawy skończy się trud,

Gdy związek nasz bratni

Ogarnie ludzki ród...

Komentarze

JR2019.06.5 8:20
Oby ten bój był ostatni! PO i jej przybudówki zniknęły na zawsze!
blumkwist2019.06.5 1:16
Raz jeden podałem temu zaprzańcowi i politycznemu oszustowi, rękę...długo potem wstydziłem się tego sam przed sobą...
http2019.06.5 0:24
Strzeszcie sie jak ognia tego endeckiego lisa - to same niebezpieczenstwo.
Stanis\\\\\\\\305\\\\\\\\202aw2019.06.4 22:29
Mój znajomy zwykł mawiać o takich ludziach jak ten obywatel: "to jak ryk mamuta zapadającego się w wieczną zmarzlinę". Pokolenia będą go po wiekach odkopywać i stawiać resztki po nim w muzeum prehistorii.
Marta2019.06.4 15:13
Ten Giertych to uważa ludzi za durni..i on tak myśli, że polecą na nich glosowąć..na te komuchy zdrajcy złodzieje na tzw. elytę..ale to już bylo ..i nie wróci więcej ..aż chce się zanucić..bujaj się Romuś..
duchowny krak2019.06.4 14:52
Tak będzie! A pan Romek wtedy powie: "sztandar wyprowadzić!" (wyrzucić)
Tomek2019.06.4 11:57
Roman... a już nie pamiętasz jak okreslałeś Tuska i PO największym złem i zagrożeniem dla Polski bedąc przewodniczącym LPR i będąc w sojuszu z Pisem ? Krótka pamieć co Roman?
karol2019.06.4 8:18
p. koniu....mam nadzieje ze bedzie to wasz,,boj ostatni,, i po tych wyborach pozostanie po was tylko przykre wspomnienie
edi2019.06.3 22:43
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - NA NIC LEWACKIE PODRYGI - POLACY JUŻ NIE POPEŁNIĄ BŁĘDÓW Z PRZESZŁOŚCI - Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO te i następne wybory TEŻ WYGRA gdyż OPATRZNOŚĆ MA TAKI PLAN - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!!!!
GNIDA KOSZERNA2019.06.3 17:40
KOUN BY SIE USMIALZ TEGO ZDRAJCY .
Starzec2019.06.3 12:31
Nawet gdybyście dali - nie obiecali, każdej rodzinie po domku jednorodzinnym. I tak Was nie wybierzemy. Skojarzenie mamy jedno ale na to odpowiedzcie sobie Sami.
rew2019.06.3 11:58
Romanie, gdzie wyznaczasz miejsce koncentracji wojów. Pędzę do twój głos, choć rumak lichy
Mikołaj2019.06.3 3:25
Ha ha ha !. Renomowany obrańca aferzystów i oszustów , zabrał się do artykułowania programu dla totalnej opozycji , aby ich uchronić przed rozliczeniem .Znam osoby które chodziły z listą , aby zbierać podpisy na LPR i do dzisiaj mają kaca moralnego z powodu tej akcji .A Giertych nie tą zwrotkę " Międzynarodówki " zacytował , która powinna być dla nich drogowskazem . Ta byłaby dla nich odpowiedniejsza : " Rząd nas uciska — kłamią prawa, Podatków brzemię ciąży nam, I z praw się naszych naigrawa Ten, co z bezprawia żyje sam! Lecz się odmieni krzywda krwawa, Gdy równość stworzy nowy ład, Bez obowiązków — nie ma prawa, Dla równych — równy szczęścia świat!" .Należy tylko podstawić sens pod ten język poezji , co uczynię poniżej . " Rząd nas uciska(rozlicza ) — kłamią prawa(na nic kruczki prawne), Podatków brzemię ciąży nam(Vatu już nie można kraść), I z praw się naszych naigrawa (koństytucja ! ) Ten, co z bezprawia żyje sam!(stary kawaler Kaczyński ! ) Lecz się odmieni krzywda krwawa(jeszcze dorwiemy się do żłobu), Gdy równość stworzy nowy ład(gdy parady równości opanują ulice niczym w Sodomie , a hetero pochowają się za firankami ) , Bez obowiązków — niema prawa(każdy musi nam sprzyjać , bo jeśli nasze nie jest na wierzchu , to nie jest prawo !), Dla równych — równy szczęścia świat!(Gdy wszyscy bedą zdeprawowani , zdemoralizowani i zapanuje anarchia , dopiero wtedy będzie raj). " .
dr n.med. faszysta2019.06.2 18:48
'Romuś jaką wolność ci zabrali faszyści Kaczory/? Czy nie może wszędzie pieprzyć co ci ślina na język przyniesie? Czy nie możesz skakać i wrzeszczeć na antypolskich i antyrządowych burdach ulicznych jak przygłup i menel intelektualny? Zabrania ci ktoś tego? Czy ktoś zabrania ci rozbić z siebie przez prawie 4 lata błazna i osobnika z wybitnym upośledzeniem intelektualnym?
Jan Radziszewski2019.06.2 17:58
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata poniedziałek, 27 maja 2019 22 - 27 V 2019 Roszczenia żydowskie po wyborach będą zrealizowane/ (...) Pytaj jednak dziecko:) - Czy roszczenia żydowskie po wyborach będą zrealizowane? - Będą dziecko. - Niestety, Panie Jezu? - Czyż nie ma na was przyjść ucisk. - Ale im, Panie, Jezu, nie chodzi przede wszystkim o pieniądze ale o przejęcie własności w Polsce (?) - Tak, przede wszystkim dziecko. Dlatego kwota ta urosła tak aby Polska nie mogła jej dać waszym wrogom i wrogom Kościoła – synagodze szatana. Jak mówiłem synagoga szatana dotyczy przede wszystkim żydowskich elit i to tych, które mówią o sobie, że są żydami lecz nimi nie są lecz kłamią. - I nie wywoła to, Panie, protestów Polaków? - Wywoła dziecko lecz jeszcze nie w tym roku, to znaczy protestom przeciw którym wysyła się policję i wojsko. Jeśli robią to we Francji to myślicie, że nie zrobią tego u was? Gdyby to ugrupowanie (Konfederacja) oddało Polskę Chrystusowi i szło zawsze z moim sztandarem Chrystusa Króla byłoby inaczej. I musiałoby to być zapisane w ich statutach. Nie być tylko prywatną sprawę niektórych jej członków.
Bolek2019.06.2 17:20
poskacz na manifestacji... Wyglądasz wtedy jak przygłup
PiS=UWbis2019.06.2 16:29
Niech się pan Giertych nie boi - nędza i wiezienie mu nie grozi. Tak zwani Oni chcą wprowadzić w Polin system de facto dwupartyjny w którym i dla niego znajdzie się miejsce - z jednej strony banda niemiecko-brukselskich posługaczy i lokajów z PO, z drugiej banda amerykańsko-żydowskich posługaczy i lokajów z PiS ;) Tym całym lokalnym cyrkiem mają zarządzać oczywiście "starsi i mądrzejsi".
100% racji2019.06.2 16:16
Brzęknął trzosik i ETOS-ik strzelił jak dziewicza BŁONKA. Czym mam zacerować, a zapytaj .OMKA
bogdanus2019.06.2 15:05
Globalizacja jest lewacką międzynarodówką, widać Giertych jest lewakiem.
Cogito ergo sum2019.06.2 14:42
Cieszymy się, że to wasz ostatni bój. Jaki wieniec życzycie sobie po tym boju?
zatroskany2019.06.2 14:42
Mąci się mu już całkiem w głowie. " to jest walka o wszystko, musimy dotrzeć do ludzi. Być na placach, ulicach, z zaciętością... . istny Lenin, jak chodzi o formę przekazu w tej wypowiedzi
100% racji2019.06.2 12:52
Haratałem z Tuskiem w gałę !!! PO kryjomu ( tylko nie mów nikomu ) jak do władzy POwrócimy to aby się utrzymać przy KORYCIE haratać PO gałach musimy.
Tomek2019.06.2 12:44
Panie mecenasie Romanie Panu się już zupełnie elektoraty po...myliły. Usystematyzujmy rzeczywistość. Elektorat PiS chce solidaryzmu, wyższych podatków i większego socjalu a elektorat PO chce ograniczenia wydatków budżetowych, zmniejszenia socjalu i niższych podatków. Elektorat PO daje temu wyraz licznymi internetowymi bluzgami na te wszystkie 500 plusy i ich beneficjentów. Rozumiem, iż wpadłeś Pan na cudowny pomysł zrażenia do PO ich elektoratu poprzez zignorowanie jego podstawowych żądań. Pan to jesteś intelektualista.
Artur2019.06.2 12:23
Dobrze by było gdyby ten pan określił swój stosunek do masonerii. Obecnie z jego postępowania można wywnioskować, że jest zwolennikiem spadkobierców PRL, pragnie osłabienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej i zrobi wszystko żeby rządy w Polsce sprawowała proniemiecka Platforma . Wspiera tych, którzy szkodzą Polsce i Kościołowi. Wyjątkowo nieprzyjemna osoba. Czyżby liczył na to, że znajdą się tacy którzy nie będą pamiętali jak niszczył koalicję w której uczestniczył?
man.of.Stagira2019.06.2 12:18
. . . Wyklęty powstań ludu ziemi Powstańcie których dręczy PiS Niech Wojewódzki Was prowadzi i świński blondyn Tomasz Lis . .
polak2019.06.3 17:00
koń ma racje będzie wasz bój ostatni -wiersz twój ---OK