09.09.19, 09:20Screenshot Youtube

Rosyjska wojna informacyjna przeciwko Polsce

Każda agresja rosyjska, czy też próba zwasalizowania drogą pokojową jakiegoś kraju, poprzedzona jest wojną informacyjną. Ta polega na przeprowadzeniu akcji psychologicznej, przekonywującej dane społeczeństwo, że jest samo, nie ma żadnych sojuszników. Z tego punktu widzenia chcę omówić tezy dra Leszka Sykulskiego – rozpoczyna dr Jerzy Targalski kolejną odsłonę „Geopolitycznego Tygla”. Zachęcamy do wysłuchania!

Leszek Sykulski był założycielem Towarzystwa Geopolitycznego, obecnie jest jego honorowym przewodniczącym. Prowadzi też portal geopolityka.net. Portal ten w sposób inteligentny propaguje ideę porozumienia z Rosją i zwalcza sojusz polsko-amerykański – przedstawił na początku „bohatera” dzisiejszego odcinka.

Dr Targalski podkreślił, że „dr Sykulski był swego czasu w zespole współpracowników Leszka Kaczyńskiego”. – Obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Biznesu w Ostrowcu Świętokrzyskim. To szkoła, gdzie pracują byli oficerowie, szkoleni w Związku Sowieckim. Dziekanem Wydziału Bezpieczeństwa jest gen. Wojtan. Należy do Klubu Generałów, który zrzesza generałów Ludowego Wojska Polskiego. Na tej uczelni miewa wykłady Andrzej Zapałowski – czołowy zwolennik sojuszu polsko-rosyjskiego, skierowanego przeciw Ukrainie, obecnie kandydat Konfederacji. Sam zbierał dla tego ugrupowania podpisy. 

Podstawowe tezy

Dr Sykulski, twierdzi że Stany Zjednoczone to mocarstwo, które podporządkowuje interesy swoich wasali swojemu interesowi strategicznemu. Takie twierdzenie zakłada, że istnieją mocarstwa, które podporządkowują własny interes interesowi słabszych sojuszników – punktuje gospodarz programu.

Tłumaczy, że „każde mocarstwo realizuje przede wszystkim własne interesy”. – Jakież to zatem mocarstwa postępują inaczej… Może Rosja?! Wiemy przecież, że wszystkich wyzwala, niesie cywilizację i broni przed wszelkimi zagrożeniami… – kpił z rozumowania dra Sykulskiego.

Dr Sykulski twierdzi, że między Polską a Stanami Zjednoczonymi nie ma wspólnych interesów, bo Stany Zjednoczone używają Polski do osłabienia Rosji i Niemiec, do blokowania tych państw. Przecież to właśnie wspólnota interesów Polski i USA! – podkreślił.

Dr Targalski, wytłumaczył że „tylko wtedy, kiedy Stany Zjednoczone będą widziały swój interes w tym, by nie dopuścić do sojuszu niemiecko-rosyjskiego, to ich interes będzie pokrywał się z naszym”. – Dla nas największym zagrożeniem jest właśnie taki sojusz. Oczywiście nie dla dra Leszka Sykulskiego, który w 2012 roku propagował ideę tzw. „Trójkąta Kaliningradzkiego”. Polska miała dołączyć do sojuszu niemiecko-rosyjskiego. Innymi słowy, mielibyśmy współczesną odsłonę paktu Ribbentrop-Mołotow – mówił.

Jagiellonia.org

Komentarze

Iliuszyn 2 łowca psów2019.09.10 7:28
Polska powinna być dumna ,że państwo słowiańskie wyrosło na mocarstwo światowe kto jadł chleb Luteran-dosłownie-ścierwa ,ten wie ,ze Rosja przy nich to państwo pokojowe Wrogiem są Niemcy i Ukraińcy czyli polityka Bismarcka i Kaisera.Przydali by się bohaterscy żołnierze Armii Rosyjskiej w Szczecinie Zielonej Górze Opolu i doraźnie w Katowicach-blond Niemki gwałcili tylko mongołowie ,oficerowie nie
okl2019.09.10 5:59
Targalskiego wypuscili na zer pewnie dobrze placa przed wyborami ruskie onuce.
jank2019.09.9 20:59
Ruskie trolle - won z internetu!
kalinka2019.09.9 21:35
to wypad
oficer LWP2019.09.9 19:07
ostatnio miałem okazję rozmawiać z dwoma pisowskimi trepami, którzy nie wiedzieli, że wychwalany przez ich panów pisowców rząd II RP jak ostatni tchórz uciekł w 1939 roku do Rumuni przez Zaleszczyki, te pisowskie trepy nie widziały niczego złego w tym, że generalicja porzuciła swoich żołnierzy pozostawiając ich samym sobie, dla tych pisowskich trepów szkolonych przez byłych aparatczyków PZPR Targalskich porzucenie żołnierzy na polu walki to nic złego byle na sztandarach była KASA, KASA, KASA i wyświetlane slogany o bogu i ojczyźnie, takich to trepów szkoli obecnie Targalski z Szeremietiewem
Jacek 2019.09.9 17:31
Szkoda tylko młodych patriotów, którzy dają się wodzić jak na nitce ruskim sługusom. Oglądam w czwartki Krzysztofa Karonia na wRealu24, to co tam odstawiają na czacie "młodzi konfederaci" można porównać z bojówką Zandberga, tu na Frondzie. Oczywiście mogą to być wymieniani przez Targalskiego trolle, ale to jeszcze bardziej potwierdza to co mówił
anonim2019.09.9 17:25
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
Ja 2019.09.9 18:58
Hmmmmmmm.. JudeoUSA anioły?! A wojny tam gdzie ropa?! Albo z polecenia Sraela?!
Stanislaw2019.09.9 12:42
Rosja ma tak wielkie terytorium wielonarodowe i olbrzymie na nich bogactwa, że może na nich zapokoić swoje imperialne "namiętności". Po co jeszcze sięga za granice państwa? Niech się tylko nauczy mądrze gospodarować! Kolonializm i grabieże - t nie w duchu ludów slowiańskich!
Reytan2019.09.9 13:07
Rosja zawsze bedzie Rosja,dopoki sie nie nawroci na rzymski katolicyzm. Co jednak nie oznacza ,ze prowokator i wariat Targalski ma racje z jego szalonymi dezinformacjami.
OZ2019.09.9 10:43
Panie Targalski do tych "przyjaciół" dodać trzeba "braci mądrzejszych - czyli PRZEBIEGLEJSZYCH.
Czeslaw 2019.09.9 10:36
Zapałowski nigdy z Nowoczesną nie miał nic wspólnego, jak najszybciej wycowajcie tą potwarz.
nie zwiedziony2019.09.9 10:26
Dobrze, ze jest pan Targalski. Ja powiem więcej - Sykulski to perfidny, sprytny manipulator, który szerzy dezinformacje (oczywiście sam dużo mowi o ,tylko nie swojej, tak jak ubecy często kreowali się na solidarnosciowcow, czy katolikow za czasów komuny). To stare marksistowskie metody. Stosuje taktykę przypodobania się innym ( i na nia zlapalo się wielu młodych ludzi - np. wrealu24.pl) i nie tylko młodych ludzi. Na szczęście ludzi samodzielnie myslacych jest w Polsce więcej.
nie zwiedziony2019.09.9 10:30
... w nawiasie ucieklo mi jedno slowo, powinno być (oczywiście sam mowi o. dezinformacji, tylko nie swojej, tak jak ubecy często kreowali się na solidarnosciowcow, czy katolikow za czasów komuny.
anonim2019.09.9 10:01
POLSKA ZA SPRAWĄ OPATRZNOŚCI BOŻEJ WESZŁA NA NOWE WŁAŚCIWE TORY - DLATEGO SZATAN SIĘ WŚCIEKA ALE NIC NIE WSKÓRA BO NIE MA TAKIEJ WŁADZY - JESTEM SPOKOJNY - IDZIEMY W DOBRYM KIERUNKU !! RÓŻANIEC DO RĘKI i POgonić CZERWONĄ T TĘCZOWĄ ZARAZĘ W WYBORACH 13 października MIESIĄCU MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ
lolek kremowka2019.09.9 10:00
Mamy fahofcuf od internenta. Konferencję ekspertów na Skype - PAMIĘTAMY :) :) :)
Pisowiec2019.09.9 9:44
Ostatnio abp Gądecki przyłączył się do chóru gnojków z Konfederacji i atakuje PiS! Zdekonspirował się, czuć ruskimi onucami, Gądecki won za Don szumowino kacapska!
Ja2019.09.9 9:37
Często słychać głosy tzw. agentów wpływu o tym, że pewnych rzeczy nie da się zrobić, że to nie jest opłacalne. Szczególnie jest to wyraźnie przy realizacji najistotniejszych dla naszej gospodarki inwestycji, np. przy przekopie mierzei jaki udrożni połączenie Zalewu Wiślanego z morzem. To dla Rosji prawdziwy i mocny cios. Odbieramy im potężne narzędzie i aktywujemy gospodarczo w ten sposób Elbląg i okolice. Jak wielu polityków np. PO albo lewicy starało się wmówić ze to niepotrzebne, nieekologiczne itd.
Reytan2019.09.9 13:04
Targalski to podstepny rosujski agent wplywu Putiina. Wystarczy sobie odpowiedzec na proste pytanie. Kto jest najbardziej zainteresowany w wyolbrzymianiu karykaturalnym wplywow rosyjskich w Polsce ? Wreszcie kto jest zainteresiwany w niszczeniu kultutry politycznej w Polsce przez wpuszczaniu kompletnych bzdur i absurdalnych falszywek. Targalski bierze tez pieniadze od Amerykanow,ktorych dezinformuje o wielkich nastrojach antyamerykanskich w Polsce,w rezultacie czego Amerykanie traktuja Polske jako kraj wrogi. i znowu,kto jest w tym zainteresowany ? Oczywiscie Rosja ! To bardzo grozny agent.
Artur2019.09.9 9:30
Ta wojna przejawia się także w atakowaniu tego co w życiu naszego Polski jest najważniejsze - na atakowaniu największych świętości, wiary, na bluźnierstwie i sianiu nienawiści. Tak ruskie trole starają się osłabić morale i naszą jedność. Prośmy o pomoc Pana Jezusa i Maryję bo to walka o nasze dusze i nasze dobro. Maryjo, Królowo Polski , wstawiaj się za nami u Boga!
13 X 2019.09.9 9:27
Nic dodać i nic ująć do tej opinii !