09.05.20, 21:49Fot. screenschot: Facebook - Ambasada RP w Zagrzebiu

Rosyjski ambasador w Chorwacji: Polska była oddanym sojusznikiem Niemiec

Polska Ambasada w Chorwacji musiała dementować propagandę rosyjskiego ambasadora na temat II wojny światowej. Z okazji Dnia Zwycięstwa Anwar Azimow, przedstawiając Związek Radziecki jako główną ofiarę II wojny światowej, określił przy okazji Polskę jako „oddanego sojusznika Niemiec”.

-„ZSRR został wciągnięty do wojny przeciwko najsilniejszej armii Europy, wojskom, które nie wiedziały co to porażka…Razem z niezwyciężoną niemiecką armią swoje siły przeciwko ZSRR zwarły wojska prawie całej europy. Sojusznikami Hitlera były Węgry, Bułgaria, Rumunia, Finlandia, Słowacja i Włochy. Przemysły Polski, Austrii, Francji i Czech aktywnie zaopatrywały niemieckie siły zbrojne” – pisał Azimow.

Rosyjski ambasador dodał również:

- „Nie ma co do tego wątpliwości, że Hitler nie chciał oszczędzić swoich słowiańskich tymczasowych sojuszników. Dowodem na to jest zdobywanie Polski, oddanego sojusznika Niemiec do 1939 roku, z którym wcześniej Warszawa dzieliła Czechosłowację, śniąc o wspólnym pochodzie na Związek Radziecki. W ciągu czterech lat wojny Niemcy zamordowali ponad 6 milionów Polaków, do momentu, kiedy to ludobójstwo zostało przerwany przez Armię Czerwoną”.

Do sprawy odniosła się Ambasada RP w Zagrzebiu:

- „Ambasada Rosji w Zagrzebiu niestety ponownie mija się z prawdą” – napisano na Facebooku.

- „Polska nigdy nie była sojusznikiem hitlerowskich Niemiec, w przeciwieństwie do ZSRS. Pozwolimy sobie przypomnieć tylko podpisany w Moskwie pakt Ribbentrop-Mołotow, który przyczynił się do wybuchu II wojny światowej – najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości – której rocznicę zakończenia dziś obchodzimy” – wyjaśnia polska Ambasada.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Glaudiusman2020.05.10 19:32
Należy od nich domagać się wielkiego odszkodowania za straty wojenne, to im się odechce kłamać niedorajdom jakimś, co mają dochód narodowy mniejszy od Włoch.
Hity kinowe online 2020.05.10 11:40
Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie! Kosz do serwisu to 19,99 jednorazowo!
Jerz 2020.05.10 10:32
Jak czytam, że ktoś "mija się z prawdą" to niedobrze mi się robi. Trzeba fakty nazywać wprost - ten ktoś kłamie.Polska faktycznie zajęła Zaolzie, ale Rosjanin nie powiedział, że te tereny wcześniej tj. 1920 roku, zajęły wojska Czeskie, zanim doszło do plebiscytu. Na tych terenach w większości żyli i żyją Polacy.
Irena2020.05.10 9:40
Co do "przemysł Polski zaopatrywał siły zbrojne". Wszystkie fabryki i zakłady, działające w latach II wojny światowej na terenie Generalnej Guberni, były zarządzane przez Niemców. Tak można dojść do obłędu, że Karol Wojtyła, pracujący w Solwayu, z własnej nieprzymuszonej woli działał na rzecz Niemiec. Pan Anwar Azimow ma wyłączone myślenie samodzielne, przekazuje to, co otrzymał z centrali w Moskwie, ale to go nie usprawiedliwia.
anonim2020.05.10 7:58
Napisał sobie własną historię, idiota. Chciałbyś, ciulu, ale to wy podpisaliście pakt z Niemcami, a oni i tak was zaatakowali, gdy zebrali siły. Okazaliście się zdrajcami i głupcami, Mongołowie.
JanP2020.05.10 7:57
Gdybyśmy nie leźli na Zaolzie, to nie byłoby dzisiaj problemów.
Grizzly2020.05.10 9:29
Pier..., Zaolzie było nasze! Zachód pomógł Czechom przejąć Zaolzie w czasie gdy Polska toczyła wojnę z Rosją! Od Bolszewików usłyszysz tylko kłamstwa i manipulacje!
Sjopa Awas2020.05.10 7:07
Pod Raciborzem rzucili nawet chłopaków na miny takie to szlonzoki
lucjanhenryk2020.05.10 5:51
A gdzie spotkały się dwie armie; Niemiecka i Sowiecka w 1939 r. ??? Na terenach Polski!!!
Grizzly2020.05.10 1:13
Kacapom już się we łbie pier... od ich własnego bandytyzmu!
ROMAN 2020.05.9 23:59
Akurat Chorwaci współpracowali z Niemcami i mordowali Serbów, podobnie jak kacapy współpracując z Niemcami mordowali Polaków,. Dla nas nauka jest jasna. Nie jesteśmy w stanie samodzielnie obronić się przed kacapami, lecz jako członków NATO mogą nas tylko oczerniać. Tylko tyle mogą, a ponieważ nas nienawidzą, to robią to. Dziękujemy Bogu, że nie są w stanie zrobić nic więcej.
Agnieszka Dz./ Dziadzia i Piotr Nowak2020.05.9 22:50
Polska była sojusznikiem Niemiec i za to poniosła kare i będzie miała PiS do końca jej istnienia.
Foster2020.05.10 12:08
Tylko nie to !!!
Michał Jan 2020.05.9 22:47
Prawdę mówi jego Ekscelencja Ambasador. Polska podpisała pakt z Niemcami o napaści na Rosję.
Dell2020.05.9 23:15
Założę się, ze możesz to twierdzenie poprzeć wieloma cytatami z prasy radzieckiej.
Michał Jan2020.05.10 0:06
Ja nie mogę. Poproś mojego nowego "wyznawcę".
Marian2020.05.10 7:52
Polska podpisala Pakt o Nieagresji z Niemcami wiec nie klam beszczelnie "polaku".Pakt o podziale lupow wojennych podpisala z Niemcami ta qu*rwa Rasija.
Mirrro2020.05.9 22:39
Jestem przeciwnikiem oficjalnych dementi, sprostowań itp. To znaczy ze traktujemy poważnie to co mówią..... Powinno to się bardzo mocno obśmiać. Użyć ironii aż do bólu. I to nie raz,ale powtarzać często..... Tylko winny się tłumaczy. Nas bronią fakty.
Jan Radziszewski 2020.05.9 22:10
NMP 2.05.2020 Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką NMP Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa.
JS2020.05.9 22:10
No nie no, ten świat już oszalał do reszty ! Panie Jezus przyjdź !
marian2020.05.9 23:10
Nie świat, tylko Rosjanom wali w dekiel. Nie mają gdzie sprzedać ropy, a z tego chcieli by żyć, bo przecież do roboty nie pójdą.
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.9 22:05
Aha, zapomniałem: Szczęść Boże! von Braun
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.9 22:02
Jestem von Braun i zgadzam się z tym komunikatem ambasadora Rosji - np. Zaolzie.
Jan Radziszewski 2020.05.9 22:08
nie podszywaj się pod posła Konfederacji NMP 2.05.2020 Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa.
ktoś tam2020.05.9 22:48
Tak dla ciekawości, a te proroctwa nie mówią jednocześnie o tym, że Braun został namaszczony na króla Polski? Bo p. Miecia z Chicago, która choć mieszka w USA to ma proroctwa, że USA "be", bardzo poleca Brauna jako tego namaszczonego. I w ogóle Konfederacja jest przyszłością... Jest tylko jeden problem z współczesnymi proroctwami. Technika pozwala na to by dźwięk był przesyłany wprost do mózgu z pominięciem zmysłu słuchu, i na przykład ktoś może być święcie przekonany, że "Bóg do mnie przemówił" a to facet z mikrofonem w ręku nadaje... W zależności od potrzeb może być też i kobieta z mikrofonem.
Sprzedajna Szmata G.Braun2020.05.9 22:23
@Jan Radziszewski Szczęść Boże!
ktoś tam2020.05.9 22:01
To rzeczywiście Rosja musi się walić skoro chwytają się takiego czegoś jak tonący brzytwy. To nie są jednak subtelności sowieckiej propagandy...
ktoś tam2020.05.9 22:07
Ps. Panie Braun, w egzorcyzmach jest taki moment, kiedy szatan ma już opuścić ciało opętanego wtedy najgłośniej wrzeszczy. Tak i Wy i Wasi radzieccy mocodawcy wrzeszczycie.