16.06.20, 18:54Papież Francieszek w Rumunii/Vatican Media

Rumunia: powstała pierwsza telewizja katolicka

Zamknięte kościoły, niemożność uczestniczenia we Mszy i przyjmowania sakramentów w czasie pandemii koronawirusa przyczyniły się do tego, że w Rumunii powstała pierwsza telewizja katolicka: Maryja TV.
 
Do tej pory wierni w Rumunii mogli wysłuchać Mszy tylko dzięki Radiu Maryja, które jednak ma ograniczony zasięg i nie dociera do wszystkich miejsc w tym kraju oraz poprzez internet. Szacuje się jednak, że tylko 70 procent mieszkań ma dostęp do internetu i tylko połowa mieszkańców powyżej 55 roku życia z niego korzysta.

„Projekt stworzenia telewizji katolickiej powstał już jakiś czas temu, ale dopiero początek pandemii sprawił, że rzeczy ułożyły się – powiedziałbym - w sposób opatrznościowy i zdołaliśmy rozpocząć nadawanie transmisji w wigilię paschalną” – mówi ks. Doru Popovici, szef stowarzyszenia, które powołało telewizję do istnienia. Dzięki współpracy różnych diecezji i eparchii Rumuńskiego Kościoła greckokatolickiego dziś telewizja Maryja TV codziennie transmituje Eucharystię z różnych kościołów w kraju, zarówno w rycie łacińskim, jak i bizantyjskim. „Jesteśmy jeszcze na początku rozwoju naszej telewizji, ale w przyszłości planujemy także własne produkcje i szerszą współpracę z innymi telewizjami katolickimi” – dodał ks. Popovici.

 

Vaticannews.va/Paweł Pasierbek SJ – Watykan

Komentarze

ada2020.07.8 11:57
Radio watykanskie MARIA slabo dociera czy polskie Radio Maryja,bo to dwa rozne radia.Rydzykowe Radio Maryja nie ma nic wspolnego z watykanskim Radiem Maria-tylko je imituje
Jagoda2020.06.17 1:18
BRAWO, GRATULACJE ! Bogu niech będą dzięki za to, że nareszcie i Rumuni mogą mieć swoją Telewizję Katolicką! Niech Wam wspaniale służy! KRÓLUJ NAM CHRYSTE! ZAWSZE I WSZĘDZIE ! AMEN...!
Bogda2020.06.17 0:33
Ojciec Kolbe mówił że możemy wybudować wiele kościołów ale jeżeli nie będziemy mieć mediów to nici przekaz prawdy i wartości jest najwazniejszy
Beno2020.06.16 22:32
Brawo Kościół w Rumunii.
MAMY CIĘ "katolicka kretynizacja polski" 2020.06.16 19:44
Do "katolicka kretynizacja polski" z godziny 18.57 No, teraz już się nie wywiniesz, żałosny człowieczku. Twój post - jak zwykle oszczerczy - formalnie przesyłam mailem do tutejszych organów ścigania (właściwość terytorialna) z jednoczesnym powiadomieniem podmiotu, który został pomówiony (zarówno osoba fizyczna jak i prawna). W orzecznictwie Sądu Najwyższego fora internetowe uznane zostały za środki masowego komunikowania. Po stosownych ustaleniach tych organów, mniej więcej do 30 dni, sprawca oszczerstw poznany będzie personalnie. I wcale nie mam zamiaru tego ukrywać, bo i nie mam prawnego obowiązku. ________________________________________________________ Art. 212. Zniesławienie Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Jagoda2020.06.17 1:31
Dziękuję ci bardzo Człowieku, za ten wspaniały akt, co zrobiłeś! Pewnie nie wiesz, ale w przytoczonym wpisie, w tym nicku kryje się osoba tu pospolicie znana! Jest to Lech Keller-Krawczyk! /tak jak poniższy nick, których ma bardzo dużo/ . On zawsze nas obraża, osoby pełniące stanowiska państwowe, a także cały KK i Boga!
"Leszek" Keller-Krawczyk o swoje rodzinie:2020.06.16 19:24
„Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” - katolicka kretynizacja polski - ty żydzie i prowokatorze !
anonim2020.06.16 19:01
Frondowy kretyn już obsikał teren, ale problemem jest to, że tak jak w RM będą wychwalać "papieża Franciszka". No to z Katolickości wcześniej czy później zostanie tylko nazwa.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.16 18:57
Maryją TV też będzie zarządzał taki pazerny i zaangażowany politycznie złodziej jak rydzyk?