30.12.17, 11:15Fot. P. Tracz KPRM via Flickr, CC 0

Rzecznik MON: Fakt24.pl zamieścił kolejny FakeNews!

„Dziś redakcja FAKT24PL zamieściła kolejny FakeNews/kłamstwo dot. MON.” - napisała na twitterze rzecznik resortu obrony narodowej, Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Panie redaktorze Ł. Maziewski oraz M. Rubaj : Wszystkie informacje przypisujace MON jakiekolwiek działania na niekorzyść BBN i BOR, które umiesciliscie w artykule są kłamstwem!”

- dodała dalej.

Chodzi o tekst dot. rzekomych uchybień w realizacji procedury przewozu najważniejszych osób w państwie, a także domniemane utrudnianie pracy BOR i BBN, którego miał dopuścić się według redaktorów MON. Piszą oni o wylocie prezydenckiej delegacji do Kuwejtu, którą miał blokować minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Redaktorzy powołują się na anonimowe źródła wśród pilotów i pracowników z otoczenia prezydenta.

Według autorów artykułu powodem niemożności wylotu grupy przygotowawczej, poprzedzającej wizytę Andrzeja Dudy, nie był możliwy z powodu braku maszyn, podczas gdy dwie sprawne Casy poleciały z szefem MON do Afganistanu, podobnie jak nowy samolot do przewozu VIP-ów – Gulfstream G550. Według nich nie było to przypadek. Twierdzą, że MON min. nie wydał zgody na wylot mimo że maszyna była naprawiona. Potem w locie miało dojść do rozszczelnienia drzwi. Na artykuł ostro odpowiedziała rzecznik MON:

Odmówiłam Panu redaktorowi @jodynaa przekazywania informacji nt. realizowanych działań przez BOR a żołnierze - piloci kierowali Pana (ze wszystkimi pytaniami) do rzecznika MON”.

Dodawała też:

Jeszcze raz powtarzam, że realizacja zadań z użyciem samolotów wojskowych jest zawsze realizowana zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przepisami prawa.”.

dam/fakt24.pl,twitter