22.07.19, 13:43Zdj. Twitter

Rzecznik policji:W jednym miejscu odbywały się dwa niezakazane zgromadzenia

"Ciężko określić, co siedzi w głowie takiego człowieka, który chwyta kostkę brukową i rzuca nią w niewinnych ludzi. Pracujemy nad tym, żeby ustalić tożsamość wszystkich osób, które łamały prawo”-zapewnił rzecznik podlaskiej policji, nadkom. Tomasz Krupa, odnosząc się do wydarzeń podczas Marszu Równości w Białymstoku. 

"Rzeczywiście w sobotę napięcie rosło miedzy dwoma grupami- czyli środowiskiem kibiców i zgromadzeniem środowiska LGBT. W momencie kiedy jedno zgromadzenie zostało rozwiązane, drugie jeszcze nie zostało zawiązane. Zgromadzenie związane z przemarszem zostało zawiązane około 14.30. Rozwiązać je mógł organ gminy, ale mogło się tak stać tylko w tej sytuacji gdy ktoś łamała prawo. Nie ma co się oszukiwać, uczestnicy Marszu Równości prawa nie łamali"-podkreślał policjant. Jak wyjaśnił, sytuacja zaczęła być niepokojąca już w momencie, gdy marsz próbował ruszyć z placu NZS. 

"Byliśmy na Marszu Równości od początku do końca, byliśmy w stałym kontakcie z organizatorem. Wiedzieliśmy wcześniej, że na odcinku miedzy Pałacem Branickich a katedrą jest mnóstwo ludzi i podjęliśmy decyzję o skierowaniu marszu w ulicę Mickiewicza. Tam marsz został rozwiązany"-relacjonował nadkomisarz Krupa. Rzecznik tłumaczył dalej, że grupa związana ze środowiskiem kibicowskim, która zgłosiła zgromadzenie na ul. Mickiewicza, zawiązała je o innej godzinie. 

"Policja miała do czynienia z sytuacją, gdy w jednym miejscu odbywały się dwa niezakazane zgromadzenia. Atakowani byli policjanci i uczestnicy Marszy Równości"-tłumaczył funkcjonariusz, wskazując, że konieczne było podjęcie "zdecydowanych działań", w stronę zgromadzenia leciały bowiem kamienie, butelki oraz inne przedmioty mogące zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. 

W wyniku intensywnych działań policja zatrzymała 25 chuliganów, którzy usłyszeli oni zarzuty z Kodeksu karnego i Kodeksu wykroczeń.

"Dla nas praca się nie skończyła. Trwa szczegółowa analiza wszystkich nagrań. Od razu po opublikowaniu pierwszych wizerunków poszukiwanych mężczyzn, jedna osoba zgłosiła się na policję i została ukarana mandatem. Cały czas poszukujemy mężczyzny, który jest podejrzewany o udział w pobiciu 14-latka"-wskazał rzecznik podlaskiej policji. Funkcjonariusz dodał również, że wizerunki kolejnych osób będą publikowane. 

"Pracujemy nad tym żeby ustalić tożsamość wszystkich osób, które łamały prawo"-zapewnił. 

W reakcji na zajścia podczas „Marszu Równości” w Białymstoku, w niedzielę liderzy partii: Lewicy Razem Adrian Zandberg, SLD Włodzimierz Czarzasty oraz Wiosny Robert Biedroń, zaprosili na „Marsz przeciwko przemocy”, który zorganizują w najbliższą sobotę w Białymstoku. Nadkomisarz zapewnił, że po zgłoszeniu zgromadzenia przez organizatorów funkcjonariusze będą przygotowani.

yenn/Radio Białystok, Fronda.pl

Komentarze

Nina2019.07.22 22:23
Czy uczestnicy marszu byli mieszkancami Bialegostoku ? Po jakiego wuja tam sie pachaja i maca spokoj mieszkancow ?
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 19:10
Dzisiaj normalność nazywa się kontrowersją, wszelkie normy/prawdy straciły ważność, bezdyskusyjność, a wynika to z tzw.zwrotu lingwistycznego, który przeniósł się do nauk społecznych, a który wyw. się z filozofii analitycznej. Wykwitem zwrotu lingwistycznego jest m.in. teoria gender. SPIS TREŚCI historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit ANTROPOLOGIA ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ant ANTROPOLOGIA KONSTRUKCJONISTYCZNA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#kon ANTROPOLOGIA MAGICZNA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane Więcej też na kanale P. Karonia: youtube com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna pl
Tytus2019.07.22 16:45
Prowokacja, prowokację, prowokacją pogania. Po bolszewickiej, komunistycznej czas na rewolucję nową multikulti-kolorową, a co to za rewolucja bez prowokacji? Ta sama wyjątkowa, "wybrana" nacja ją organizuje która komunistyczną rewolucję wymyśliła i przy pomocy wynarodowionej swołoczy wprowadziła - nie odpowiedzieli do dziś za zbrodnie dyktatury proletariatu, więc robią powtórkę z rozrywki i wprowadzają dyktaturę mniejszości. W Białymstoku na prowokatorów mamy urodzaj w tym roku.
Jacek2019.07.22 16:26
Czy policja zareagowała na zasłonięte twarze pedarastów. Przecież w Polsce jest zakaz zasłaniania twarzy na imprezach masowych. Święty Michale archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną, oby go Bóg pogromić raczył.....
ubawiony2019.07.22 14:36
Czy paradowanie nawpółobnażonych osób z problemami seksualnymi to realizacja prawa do zgromadzeń? Przecież to rodzaj rozrywkowej imprezy masowej o podwyższonym ryzyku.
robaczek 2019.07.22 14:32
RACJA!!! to wina ofiar ze ich prowokowali!! jak w przemocy w rodzinie! to wina kobiety ze ja facet leje! tak go prowokuje tym wygladem!!!! ja pierd....... brak słów!!
Tomek2019.07.22 14:28
Winny jest prezydent, który zezwolił na manifestacje, które wiadomo że skończą się konfliktem. Powinno zakazać się obu i byłby spokój. Więc Policjo kochana macie winnego i wsadźcie najpierw jego do pierdla. Ale nie... Policja jak wiemy z jednego z odcinka Gangu Olsena jest od tego aby chronić kogo innego. Cytuję z głowy: "Jeśli pojawia się naprawdę groźny przestępca, to Policja może tylko zapewnić mu bezpieczeństwo". A największymi przestępcami są decydenci!
lcf2019.07.22 15:35
K...a ale ty debil jesteś...winna jest dziewczyna bo miała krótka spódniczkę, winny jest sprzedawca bo wystawił drogi towar, winne jest dziecko bo kusi księdza.
POLSKA SILA2019.07.22 14:22
KIBOLE, NACJONAŁY, I KOŚCIÓŁ POWINNI ZAPŁACIĆ ZA ZNISZCZENIA, ZA POLICJĘ, ZA BLOKADĘ MIASTA. Wtedy dopiero będzie spokój.
Robert2019.07.22 14:28
pedały
bea2019.07.22 14:20
kTO ZEZWALA NA TE MARSZE Z JEDNEJ I DRUGIEJ STRONY TO PROWOKACJA TOTALNYCH KTO WYDAJE TE POZWOENIA TO PO SZUKA HAKA NA PIS
polak2019.07.22 15:34
to ustawka tego debila prezydenta białegostoku --winien on sam i jego ludzie pilnować ,by nie doszło do awantur --takie są obietnice PełO---awantury i wprowadzenie pedalstwa