10.06.20, 17:00Screenshot Youtube - Agência Ecclesia / Fot. Socialist Appeal via Flickr, CC BY-SA 2.0

S. Łucja z Fatimy ostrzegała: USA mogą stać się komunistyczne

 

Siostra Łucja, jedna z trójki dzieci, które w Fatimie były świadkami objawień maryjnych, twierdziła, że bez poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, USA mogą stać się komunistyczne. Tak wynika z wywiadu, jaki z siostrą Łucją przeprowadził w roku 1946 prof. William Thomas Walsh. Prof. Walsh przytoczył tę rozmowę w epilogu swojej książki Our Lady of Fatima (Matka Boża z Fatimy), którą opublikował w roku 1947.

„Matka Boża chce, aby papież i wszyscy biskupi na świecie poświęcili Rosję Jej Niepokalanemu Sercu w jeden specjalny dzień. Jeśli tak się stanie, nawróci Rosję i będzie pokój. Jeśli tak się nie stanie, błędy Rosji rozprzestrzenią się na wszystkie kraje świata” – powiedziała s. Łucja, kiedy w rozmowie poruszono temat prośby Najświętszej Panny.

Dopytywana przez profesora, s. Łucja potwierdziła, że oznacza to, iż każdy kraj bez wyjątku zostanie opanowany przez komunizm. „Jak tłumacz tej rozmowy, ks. Manuel Rocha, miał później wyjawić, Walsh wprost zapytał się o Stany Zjednoczone Ameryki, dodając: I czy to oznacza, że Stany Zjednoczone Ameryki, także? Na co siostra Łucja odpowiedziała: Tak”.

Maike Hickson z „Life Site News” zwraca uwagę na fakt, że chociaż w roku 1946 słowa siostry Łucji mogły się wydawać nieco abstrakcyjne w przypadku USA tuż po zakończeniu II wojny światowej, dzisiaj nabierają one innego znaczenia, kiedy spojrzy się na protesty wywołane śmiercią George’a Floyda. Dwie organizacje, które wiodą prym w tych protestach, czyli Black Lives Matter (BLM) i Antifa mają wyraźnie korzenie w ideologii marksistowskiej.

Komentatorka portalu zwraca uwagę na sowite dofinansowanie BLM przez George’a Sorosa, który jest promotorem ruchów lewicowych. W programie organizacji można bez trudu odnaleźć ideologię marksistowską oraz ruchu LGBT. BLM zapowiada zniesienie tradycyjnej rodziny, afirmację ideologii „gueer” i rodzaj komun zwanych „wioskami” (villages). Także agresywna działalność Antify ma swoje źródła jeszcze w latach 30-tych XX wieku i Antifaschistische Aktion założonej przez niemieckich komunistów.

Zdaniem Hickson, która przytacza też opinię Tuckera Carlsona, znanego dziennikarza Fox News, atmosfera w USA zaczyna przypominać tę, jaka panowała w państwach bloku wschodniego pod okupacją sowiecką czy w Rosji w czasie rewolucyjnego wrzenia. Oprócz obrazów przemocy i wandalizmu, mogą na to wskazywać takie rzeczy, jak cenzurowanie negatywnych opinii o BLM, pomysły zaprzestania finansowania policji, publiczne upokarzanie tych, którzy wyrażają inną opinię od oficjalnie obowiązującej, usuwanie „kontrrewolucyjnych pomników” itp. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze osłabienie chrześcijaństwa.

Hickson przypomina też słowa abp. Viganò z listu do prezydenta Trumpa, w którym zwraca on uwagę na instrumentalne wykorzystanie protestów po osłabieniu strachu wywołanego pandemią oraz możliwe masońskie inspiracje, które się za tym kryją.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

ala wilk2020.06.14 10:25
Przecież Trump to prezydent który wychwalał komunistę z KGB Putina. USA stały się komunistyczne w momencie wyboru Trumpa.
Dominik2020.06.13 12:16
Widać że nie pojęcia jak wygląda USA, komuniści to w USA margines - może są głośni ale bez znaczenia - jak by próbowali coś odwalić to by całą prowincja USA z bronią szybko zrobiła z nimi porządek.
N2020.06.13 0:51
XD
mentos2020.06.12 22:30
modlitwa cykliczna typu różaniec...już dla mnie nie istnieje...odkąd sprowadziła na mnie nieszczęście...los niezgodny z moją wolą jest krzywdą....paciorki kręcą się jak dusza w piekle...w zaklętym kole cierpień
Marek2020.06.12 21:07
Witam, porównując dokładnie układ twarzy duchowośc twarzy zdjęcia Łucji z 1917-35 z Łucją Z CZASÓW Św Jana Pawła II papierza JAKO fotograf powiem prawdę ta druga Łucja FAŁSZ jest Łucja fałszywą i to jest prawda. Pozdrawiam
John2020.06.12 14:31
Coś jest na rzeczy, bo czerwona zaraza przepoczwarzyła się w tęczową lagę, która toczy świat niczym lewacki rak.
yex2020.06.12 11:18
Wszędzie tam gdzie jest lewactwo jest syf sodoma i gomora.
anonim2020.06.12 5:39
Jeżeli konkurencja to śmierć, to możliwość dokonania jakiegokolwiek wyboru to śmierć, więc wolność to śmierć. Mieliśmy komunistyczne państwo, z komunistycznym, nieomylnym przywódcą, komunistyczną naukę, gospodarkę,komunistyczne wychowanie, komunistycznego człowieka i całkowity brak wolności.
B522020.06.11 20:03
Europa zachodnia załapała tego wirusa jest nadzieja że dynamo soros odwali kitę i kasa się skończy na plan zagłady
Jan Radziszewski2020.06.11 22:18
tylko 3,5 roku a nawet nie - 2 m-ce a diabeł Sorosa zabierze do słynnego raju dla żydów i muzułmanów gdzie tzw dziewicze hurysy będą im umilać wiecznie - wieczne umieranie w PIEKLE /Ap 20,15)tj jeziorze ognia i siarki
hrabia Potocki2020.06.11 16:54
Dla mnie jet oczywiste ze jesli elity USA sie nie zjednocza i nie powstrzymja terroru lewicowych organizacji to USA upadnie lub , gdyz zmiana systemu na bezrozumny lewicowy komunizm spowoduje degradacje systemu wolnosciowego Stanow Zjednoczonych, ba moze rowniez dojsc do oddzielenia sie niektorych stanow od od Federacji. Ostatnie 8 lat Clintona i Obamy oslabily bardzo USA, ci wszyscy demokraci beda gorzko zalowac swojej polityki ktora doprowadzila do tego ze USa sa tam gdzie sa..Uwazam ze czesc elit USA nie zdaje sobie jeszcze sprawy, ale one wlsnie elity sa najbardziej zagrozone w tzw. rewolucji, sprawy moga wziasc w swoje rece CHiny ktore wezma te lewackie organizacje za morde i ich wykoncza.Senariusz wydaje sie nieprawdopodoby , ale bardzo mozliwy, co z reszta swiata , kleknie przed chiczykami i bedzie prowadzic polityke zgodnie z ich linia. Oczywiscie jest tylko niewiarygodny scenariusz i oby sie nie spelnil,
Rozumny2020.06.11 15:27
Chorych psychicznie zamyka się w psychiatryku, a nie wynosi na piedestały.
Asss2020.06.11 12:41
Mogą. A czy Sistra Łucja ostrzegała, ze Polska może stać się komunistyczna? Czy mówiła, że polskie dzieci będą karmione komunistyczna literaturą i poezją w podstawówkach, komunistycznymi wiecami i pochodami, że ulice będą miały imienia komunistów a ich pomniki będą czczone? Że za chodzenie do kościoła rodzice będą miewali kłopoty a katoliccy księża będą trafiać do cel i zalewów. Że na banknotach będą komuniści i komuniści zadecydują, komu zabrać ziemię a komu rozdać a polski lud ją przyjmie. Zapomniała powiedzieć o komunizmie w Polsce? Tak mało znaczymy? Ano mało.
Glaudiusman2020.06.11 12:12
Tak, najgroźniejsi są masoni, którzy pompują miliony dolarów w organizacje destrukcyjne i komunistyczne. A masoni usadowieni są tam na kluczowych pozycjach, również w wojsku i policji. Ale też mamy niepewnego sojusznika. Tak to wygląda, jeśli toleruje się grzechy, aborcję i zboczenia. To wtedy wszystko się wali, bo społeczeństwo jest chore, bez kompasu.
skuter2020.06.11 10:06
Myślę że USA jest komunistyczne już po części od dawna Po wojnie Paton chciał i namawiał Waszyngton na wyparcie Armii Czerwonej Po za linię z przed wojny Bo wiedział że Stalin zniszczy zajęte kraje Waszyngton podobno był nie chętny do tych działań pod namową lewackich ważniaków A Paton zginął w Niemczech w niewyjaśnionym wypadku samochodowym Czytałem że ktoś mu pomógł
Olej2020.06.10 23:43
Święta Katarzyna Emmerich gdy Pan Jezus Dał jej widzieć Swoje Cierpienie, dała świadectwo Męki Pana Jezusa, w jaki sposób, z jakim okrucieństwem, w pijanym szale oprawcy biczowali Pana Jezusa, Katowali Jego Umęczone Ciało. I była w tym akcie nienawiści konfrontacja ich świadomości, w której widzieli siebie, w całej potępieńczej ohydzie zła, oni z nienawiści do siebie, nie mogąc znieść światła i dobra pastwili się nad Panem, Który ich Porażał swoją mocą człowieczeństwa i boskości. Tak jest i teraz ci sami oprawcy w mediach, w internecie, komentarzach, w plugawym szyderstwie i nienawiści, nie mogąc znieść samych siebie plugawią wszystko wokół co ma godność i piękno, co jest ponad ludzkie, czego nie mogą dosięgnąć z poziomu swojej małości. Tak jak umierał Święty Maksymilian Kolbe stając przeciw piekłu, w esesmanie kłującym Go w serce zastrzykiem śmierci. Nie mógł znieść tej siły, wyrastającej ponad człowieka, mającej swoje źródło w potędze Boga. Katolicy będą tak zwalczani, z taką pogardą i nienawiścią, w czasach, które nadchodzą.
Olej2020.06.10 23:28
Paradoksie; Niewiara ma w sobie wiarę, zwalczając ją uwiarygodnia istnienie Boga. Dlaczegóż skoro nie uznaje istnienia Boga, z taką zajadłością zwalcza Jego odblask ludzki i wszelkie znaki Jego działania w naturze i dziełach człowieka sławiących Boga. Kardynał Stefan Wyszyński pisał o tym paradoksie w zapiskach więziennych, będąc uwięzionym przez komunistów, zwalczających Kościół. W niewierze jest lęk prawdy i legitymizacja grzechu, który się uzasadnia w konfrontacji z Bogiem, z prawem ustanowionym przez Boga w Dekalogu i opozycji z głosem sumienia. Człowiek w istocie w sobie wie kiedy czyni zło, i gdy się na nie godzi, musi sobie wybudować cały system twierdzeń które zło przyjmują za dobrodziejstwo towarzyszące życiu, a Bóg w tym uzasadnieniu przeszkadza, dlatego z taką zajadłością i furią następuje manifestacja zła. Człowiek przez potężne siły ponad ludzkim wymiarem, powiedzmy ,,wzbudzany'' nie ma wyobrażeni jakiej presji musi się poddać lub oprzeć w walce przeciwieństw, światła i ciemności. Ci co są tego świadomi lub doświadczyli są szczęśliwcami gdyż wiedzą. Niestety większość nie wie i odrzuca w sobie świadomość swojego sumienia w swoim ja. Wypycha je, lub wypiera jako zbędny balast. I ów balast zwiększa swoją moc i masę wiodąc człowieka w nicość czekającą na końcu ludzkiego czasu.
Klapaucjusz2020.06.10 22:48
A to się lewactwo rozwydrzyło! Równości wobec prawa im się zachciało. Co dalej? Prawo do głosu? Dla kobiet?
kink2020.06.10 22:38
tym wściekłym dzieciom to diabeł mógł się objawić...już samo spojrzenie na ich miny mówi wiele...a różaniec wygląda jak piekło...cykliczne kółeczko mąk i paniki
Jan Radziszewski2020.06.10 22:16
+ Dlatego przez podobne postępowanie w „Oświeceniu” był tym bardziej możliwy sukces, bo zjednoczenie niemoralnych wolnomyślicieli w Królestwach Katolickich z antykatolikami z Krajów Protestanckich i Anglii, dawało bez porównania większe możliwości działania, było bardziej szkodliwe, a do tego było bardziej realne, niż w okresie tzw. Anty-Reformy tj. - reformacji Lutra. Bo promując za pomocą „Prasy” Media zło moralne, egoizm itp., ośmieszano Kościół św. Katolicki jako przybytek ciemnogrodu i zacofania, demoralizowano i indoktrynowano społeczeństwa, przy tym, również manipulując opinią społeczną. Zawsze bowiem przed radykalnym przewrotem w dziejach, lub wojną dokonuje się najpierw - przewrót intelektualny i moralny w społecznościach ludzkich. Który zaowocował po pierwsze Masońską Rewolucją Francuską, następnie Wojnami Napoleońskimi. W dalszej konsekwencji w wyniku tzw. Rewolucji Przemysłowej i w wyniku jej pojawiły się duże grupy robotników najemnych - bezrobotni, które będąc wykorzystywane ekonomicznie przez uformowanych wg masońskiej ideologii pracodawców. Oddaje ich takie postępowanie bezbożnych, amoralnych i aspołecznych pracodawców, w ręce podobnie bezbożnej ideologii socjalistycznej. Ten bezrobotny proletariat z kolei został, również indoktrynowany jest przez tzw. „ludzi w ukryciu” znanych i słynnych w świecie, mówiąc wprost - „bezbożnych obrońców proletariatu” głoszących im, w nowej formie, znane już, masońskie hasła antychrześcijańskie, aby uzasadnić swe idee, głoszą ludziom Darwinizm, jako najnowszą i do tego prawdziwą wg nich tzw. hipotezę, teorię naukową. Dlaczego? Bo ta błędna ideologia ewolucjonizmu ateistycznego opanowała elity intelektualne, ówczesnego świata i poprzez prasę wpływano na nieoświeconych ludzi. Dlatego będący pod wpływem Ideologii tj. bezbożnego, ateistycznego myślenia, K. Marks i F. Engels którzy mieniąc się wielkimi dobroczyńcami ludzkości dokonali przewrotu umysłowego wśród pracowników najemnych. (zastanawiające, dlaczego z taką determinacją walcząc o tzw. Prawa Robotników – nie podjęli sprawy lichwy?) I którzy wcześniej już, bo w czasie Wiosny Ludów w sposób szczególnie bezwzględny wydali walkę Kościołowi św. Książę ciemności posługując się tymi tzw. ludźmi bez sumienia, zaproponował ludzkości, zasiał na ziemi, materialistyczne pojęcie życia. Jakim jest stawianie materii na piedestale we wszystkich aspektach życia, pochwała brutalności, ubóstwianie wszystkiego co jest przemijające.
Jan Radziszewski2020.06.10 22:13
- Jak się to ma do kultu jaki oddają „Oświeceni ” - Wężowi Lucyferowi jako bogu i czci oddawanej przez nich demonom, siłom zła? Posługiwanie się w tzw. „królewskiej sztuce” magią, spirytyzmem, czarnoksięstwem, itp., przez „Oświeconych” z Illuminati i Masonerii??? + Jeżeli dokładnie przeanalizuję się czym jest tzw. „Oświecenie” jakie jest źródło powstania, to po bliższym przyjrzeniu się okazuje się że powstał na „Bazie Renesansu” z dwóch odmian Renesansu, swoisty synkretyzm kulturalno-religijny. Z Odrodzenia Starożytności Pogańskiej w Państwach Katolickich i z Odrodzenia Starożytności Judaizmu będącego pod wpływem doktryny Talmudu w Państwach Protestanckich i Anglii. Ponieważ obie świeckie odmiany Renesansu były ruchem kulturalno-religijnym skierowanym przeciwko Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu. Bo w pierwszym szerzono Pogaństwo Bałwochwalcze, wraz moralności opartą na wzorach antycznych, (rozpusta elity) a w drugim nastąpiła Judaizacja Chrześcijaństwa z moralnością opartą na zasadach Talmudu. Dlatego nastąpiło ukryte przed światem ich zjednoczenie, w swoisty nowy kościół – synagogę - antykościół, głoszący nową religię: „religię, w której się wszyscy zgadzają”. Gromadzący w jedno, w jednym celu, wszystkie religie pogańskie bałwochwalcze, hinduizm, buddyzm, szintoizm, i inne, Islam, Judaizm, Ateistów itp., tj. wszystkich odrzucających jak to mówią Dogmatyzm Kościoła Rzymsko-Katolickiego. + Dlatego za cel swego działania, antykatolickie „Oświecenie” przyjęło, zniszczyć Religię Kościoła św. w krajach Katolickich. Należy pamiętać, że już wcześniej w okresie tzw. Reformacji Protestanckiej dokonano zniszczenia Religii św. w krajach Protestanckich i w Anglii, której by nie dokonano, nie udała by się, gdyby nie szkodliwa społecznie działalność „drukarzy” Mediów, z tego okresu. +
Jan Radziszewski2020.06.10 22:09
To jest: tzw. - Nowa Rewolucja „Socjalistyczno-Liberalna”, „Globalizm Światowy”. + Tak nazywają, swoje diabelskie pragnienie obdarzenie całej ludzkości wolnością od Boga i Jego Prawa.. Itp.. Jeżeli doktryną tej obediencji nie będzie Dualizm - wiara w Ormuzda i Arymana a Panteizm, wyznający że, Bóg nie jest Osobą, tylko jakaś pierwotna siła która tworzy jedno ze stworzeniem, głoszący reinkarnacje, itp., to po bliższym zapoznaniu się, wówczas jednak okazuje, że mamy czynienia ze znanym z Dualizmu Arymanem, który z ukrycia za tą pra-siłą działa. Z Masonerią związany jest także Okultyzm, Spirytyzm, Wróżbiarstwo, Czarnoksięstwo, Magia, itd.. W XVIII wieku pod jej złym wpływem nastąpiło zrelatywizowanie wiary w złe moce. Masońska Rewolucja Francuska ukazała nową taktykę szatana. W imię tzw. „Wartości ludzkich,” zaczęła niszczyć Kościół św. i zaczęła szerzyć śmierć. Rewolucja nie tylko zdetronizowała „Króla” jako namaszczonego przez Boga na władcę ludów, ale jej zamiar sięgał dalej, sięgał najwyższych niebios, bo miała zamiar, wyższy cel jakim jest „Zdetronizować Boga”, oświadczając, że „nie ma Boga, człowiek jest Bogiem sam dla siebie”. Ludzkość w przyszłości winna, zastąpić „Kult wiary Chrześcijańskiej”. Tak jak to określono z góry, w dalekosiężnych planach masonerii, Najpiękniejsza kurtyzana tj. prostytutka - ma zająć miejsce Zbawiciela świata, na boskich ołtarzach i rzeczywiście w Satanizmie i Ideologii GENDER zajmuje, oraz aby ta ubóstwiona rozpustnica, również rewolucja, Francuska, Bolszewicka, itp., bo ona też, także otrzymuje atrybuty bóstwa - ubóstwionego boga, otrzymywała hołdy od ludzi i władz tj. takie jakie winien otrzymywać, od ludzi Bóg. + Masoneria przejmując większość mediów - podjęła wysiłek zastąpienia Religii św. chrześcijańskiej, różnymi religiami pogańskimi. Wydawano w tym celu nowe „rytuały”, a nawet pisano nowe „ewangelie” i „listy apostolskie” dostosowane do potrzeb rewolucji. Masońska Rewolucja Francuska nie była jedynie przeciwko stanowi wyższemu tj. arystokracji, ale przede wszystkim bardzo mocno antychrześcijańska. Najpierw całą Francję odurzono, a potem inne części świata „Swądem Szatana” tak jak określa Papież Paweł VI - demoniczną walkę Masonerii z Bogiem i Kościołem św.. Coraz głośniej kwestionowane są dokonania intelektualne chrześcijaństwa. Przedstawiano Kościół św. jako wspólnotę ludzi nienowoczesnych, zacofanych, odwróconych plecami do świata nauki, kultywujący tylko ludową, naiwną, pobożność, uważaną przez „Oświeconych” za zabobonną??? - +
Jan Radziszewski2020.06.10 22:02
Niewiara w Boga tj. „Wiara” że Boga nie ma, że Bóg „Ja Jestem” nie istnieje, jest bezpośrednią przyczyną tej głupiej - niemądrej i nieroztropnej, złej, wymierzonej przeciwko całej ludzkości, demonicznej walki „Prasy” Mediów, z Bogiem, Prawem Bożym i Kościołem św. który te Boże Prawdy wieczne głosi. Ludzie zniewoleni przez New Age, Gnozę „Oświeconych Wybrańców” nie myślą o swej wieczności, tak jakby tu na ziemi mieli żyć wiecznie, nie myślą o czekającym ich Sądzie w świetle „Prawdy” Boga po swojej śmierci. Ponieważ nie trwają w „Prawdziwym Krzewie Winnym” tj. Jezusie Chrystusie. (J. 15,1 nn.) Czeka ich nieuchronna kara wieczna: „Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie”.(J. 15,6) Walka z Bogiem i Kościołem św. który ma Bożą misję Ewangelizacji świata - jest przejawem najwyższego zaślepienia i zacofania, a swoich skutkach stwarza największe zagrożenie dla rozwoju duchowego i intelektualnego człowieka i budowania sprawiedliwości i pokoju w świecie! Należy wspomnieć, że są różne odmiany Masonerii które mogą się różnic swoją doktryną, obejmować różne obszary wierzeń, może to być także PANTEIZM lub POLITEIZM. Ta fałszywa doktryna - panteizm hinduizmu, z którego wyrósł Buddyzm, którego nauka, sfer kołowrotu istnienia w buddyzmie, ciągłych przemian natury, zmian wzrostu aż do rozpłynięcia się w niebycie - Nirwany lub zatrzymania się w tym rozwoju lub upadku jest podstawą doktryny Ewolucjonizmu K. Darwina. Władca tego świata zawsze tworzy różne odmiany lub mutacje tej samej doktryny, po to, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, to co go interesuje, podobnie jak jest z socjalizmem, Np. Bolszewizm – komunizm Rosyjski, Hitleryzm – Narodowy Socjalizm Niemiecki, Maoizm – komunizm Chiński, Tzw. Różowy Socjalizm - bardziej oświecony, ale zarazem bardziej podstępny, w tzn. w białych rękawiczkach, Socjalizm Europejski realizujący tzw. Rewolucje permanentną, na wszystkich frontach, religijnym, moralnym, naukowym, ideowym i obyczajowym z ciemnogrodem tj. z wierzącymi w Boga. Prowadząc bezwzględną, bez pardonu, stałą, walkę z wszelkimi przejawami życia duchowego.
Jan Radziszewski2020.06.10 21:58
+ Dlatego nie dziwi, że mający obsesję na punkcie Kościoła św., Wolter stał się bożyszczem ówczesnej Europy, a jego poglądy są do dziś symbolem Oświecenia. Dlatego również nie dziwi, że ten wróg Kościoła św., był częstym i wielce hołubionym, gościem króla Pruskiego. W 1778 r. w wielkiej rozpaczy skonał, gdyż jego dobrzy przyjaciele nie poprosili na jego usilne prośby i nie dopuścili, księdza Proboszcza z pobliskiej parafii z posługą dla umierających. + Zło przez z nas zrodzone, zawsze rodzi zło dla nas. „Kto krzywdę pocznie, ten rodzi nieszczęście, gdyż wnętrze gotuje mu zawód.”(Job. 15,35) „Biada złemu, bo odbierze zło; bo według czynów jego rąk mu odpłacą.” (Iz. 3,11) Nie należy sądzić, że tego typu diabelska przysługa, nie odbiła się na nich samych, gdy sami umierali. Zło zawsze rodzi zło. Chrystus mówi nam: „Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.” (Mt. 7,15-18) Por. (Mt. 7,15 -23; 12,24- 45) Można postawić pytanie, co jest ważniejsze dla człowieka zbawienie wieczne, czy władza doczesna nad światem, której tak bardzo pragną wybrani z Illuminati i będąca pod ich wpływem Masoneria? Cóż się tedy stało, gdy Francuzi naruszyli „Kościół Boga żywego, filar i utwierdzenie prawdy” (1 Tm. 3,15). Wytoczyli potoki łez i krwi sobie i drugim, zburzyli bardzo wiele, ale nie zbudowali nic znaczniejszego, a kto policzy tych co poszli na mękę wieczną, na wieczne zatracenie. Z pierwszej córy Kościoła św., uczynili pierwszą córę Synagogi Lucyfera. Czy w czasie tej Wielkiej Rewolucji Francuskiej, wolnomyśliciele - jakobini, nie realizowali tej idei Woltera jw., która jemu samemu nie przyniosła wiecznego szczęścia? Realizując zasadę „Nie ma wolności dla wrogów wolności”. + Kto był tym wrogiem wolności? – Ten kto głosił Ewangelię i ten który uwierzył w Ewangelię i dlatego zachowywał Prawo Boże, bo Pan Bóg jest wrogiem bezbożnej wolności, a taką wolność bezbożną, wprowadzano w czasie trwania Rewolucji Francuskiej, podobną do tej, jaką zniewoleni przez demoniczne zło, potomkowie Kaina, w ówczesnym przed potopowym świecie zaprowadzali. „A podbiwszy wszy¬stko, wszystko oswobadzali, i robili bezprawnym.” Dlatego też spadła kara Boża, Potopu na całą ówczesną, przedpotopową ludzkość. Już w świecie starożytnym mówiono: „Według tego, jak głosi starożytne przysłowie: "Od złych zło pochodzi”, (1 Sm. 24,14)
Jan Radziszewski2020.06.10 21:55
. Uważano, że człowiek może dojść do podstawowych prawd religijnych i społecznych, kierując się jedynie - „Naturalnym światłem rozumu” Taki sposób rozumowania prowadził z konieczności do Deizmu. Z kąt my to znamy? Czy taka doktryna religii tego świata, czczącego tzw. Wielkiego Architekta Świata nie wylęgła się, przypadkiem nie gdzie indziej jak właśnie w Tajnych Lożach Budowniczych Nowego Porządku – światowego. Konstytucje tzw. nowe konstytucje dla masońskiej Pierwszej Wielkiej Loży Angielskiej która powstała w 1717 r., opracował zluteryzowany anglikanin tj. ksiądz prezbiteriański dr phil. et theol. James Anderson, wyd. drukiem 1723r. Który stawiając pytania; Jaki jest cel, zadanie masona? Odpowiada; Mason ma dobrze rozumieć i prawidłowo uprawiać swoją „Royal Art.” „królewską sztukę” Natomiast gdy stawia pytanie co jest prawem dla niego? Głosi nowe prawa do wolności absolutnej, bez żadnych granic prawa – bezbożnej, amoralnej. Oraz także głoszący nową światową religię: „religię w której się wszyscy zgadzają”. Dlatego też pod wpływem tej fałszywej Ideologii; Ci nie liczący się z Bogiem, nie bojący się Kary, Sądu Boga, tzw. Maestro, Raabe, Uczeni, Mędrcy Oświecenia, Iluminaci. Którzy w tym okresie byli intelektualną, ozdobą ówczesnych salonów jak: Bayle, de Montesquieu, Diderot, d’Alembert, Voltaire, itp.. Nie tylko głosili swoje bezbożne hasła i ośmieszali Religię, ale czynili to niezwykle skutecznie, dzięki wielkim talentom pisarskim. Głosili przy tym też, swój tzw. religijny międzywyznaniowy synkretyzm, głównie w wielkich salonach arystokracji, gdzie oklaskiwani, hołubieni, jak współczesne gwiazdy TV, Kina, Filmu, itp. Ogłaszali tzw. tolerancję bez tolerancji, tzw. wychowywanie bez wychowywania, tzw. utopię życia bez Boga i wbrew Bogu, itp. Błyskotliwie i z wielkim humorem, sączyli w umysły przyszłych dyktatorów Rewolucji, nienawiść i zło moralne. Najniebezpieczniejszym jednak okazał się Wolter. Przez swoje hasło bojowe „Ecrasez l’infamme!” Wezwał inteligencję francuską, do swoistej krucjaty przeciwko Kościołowi św. W niezliczonych dziełach, broszurach i listach polemicznych. Za broń służył mu zjadliwy sarkazm (szyderstwo, złośliwa ironia, kpina), denuncjacja, kłamstwo i kalumnia (oszczerstwo, kłamliwe oskarżenie, potwarz,). Stosując bez skrupułów wszelkie środki, ten mistrz stylu używał z niezrównaną umiejętnością gryzącej ironii, bluźnierstw i dwuznacznych żartów Jego Assai sur les moeurs - wykazuje intencję ukazania chrześcijaństwa jako przyczyny niesprawiedliwości na świecie. Z czasem stał się założycielem szkoły, która przeciwstawiała „Wiedzę” „Wierze św.”, chciała ją, użyć jako broń przeciwko Kościołowi św. „Dla zniszczenia tej hańby wszystkie środki są dobre” – oto nauka, którą zostawił swym uczniom”. +
Jan Radziszewski2020.06.10 21:52
” Dlaczego tak się stało? Bo „Podążając za Reformacją, dodał, „wielu chrześcijan stopniowo odrzuciło „Samą doktrynę Boskości Naszego Zbawiciela, która jest źródłem i ośrodkiem wszelkiej nauki chrześcijańskiej”. 1. C. Oświecenie źródłem bezbożnictwa i planowej walki z Kościołem św.. Jeżeli postawi się pytanie w jakim czasie dziejów historii mamy początek tzw. Oświecenia, Iluminacji Kultury Europejskiej? To bez obawy o błąd w myśleniu można uznać, źródło, za początek, powstanie pierwszej Wielkiej Grand Loży tzw. Budowniczych, Murarzy Nowego Porządku Świata. Czyli rok 1717, kiedy to ujawnia się, pojawia się na scenie świata Wielka Loża Anglii. Jest to spóźniona reakcja na okres Baroku, świeckiego rozumienia rzeczywistości świata, zpoganiałego pod wpływem, epoki Renesansu. Odrodzenia dokonanego pod wpływem Kultury Antycznej i Kultury Talmudycznej Protestantyzmu i Anglikanizmu tj. reakcji świata po Dekretach Soboru Trydenckiego. Potwierdza nam ten fakt filozof tego okresu Immanuel Kant mówiąc, że Oświecenie miało polegać na nowej Filozofii której podstawę, stanowią możliwości ludzkiego rozumu, zdobywające pełną samodzielność, polegającą na zerwaniu z Dogmatyką i Etyką Kościelną. Istotą i życiem zaś Oświecenia wg Kanta; było Tzw. Wolnomyślicielstwo. A jak każdy studiujący Doktrynę, dzieje Masonerii wie, takie właśnie nie inne, są założenia wszystkich tajnych stowarzyszeń rodem z piekła. Po pierwsze zniszczyć; Etykę Kościoła św. szerząc przy tym tzw. Nieład Moralny czyli -„róbta co chceta” jak głosi jeden z współczesnych zwolenników, takiego nieetycznego, niezgodnego z Prawem - Przykazaniami Bożymi postępowania w życiu, oraz propaguje pogański bałwochwalczy kult dla rozumu ludzkiego i niewiary w istnienia Boga Stworzyciela. Właśnie to podkreślenie pełnej autonomii ludzkiego umysłu musiało, prowadzić z konieczności do osłabienia dotychczasowych autorytetów religijnych, do szerzenia się sceptycyzmu i relatywizmu w sprawach wyznaniowych. Z obrazu świata eliminowano wartości nadprzyrodzone, życie duchowe, Boga Stwórcę identyfikowano z naturą, a natomiast w Religii widziano zjawisko czysto naturalne, wyrażające się w powszechnych ideach wrodzonych każdemu człowiekowi. W miejsce zaś Objawienia tj. Ewangelii, głoszono religię i etykę naturalną.
Jan Radziszewski2020.06.10 21:50
Należy zauważyć: że Papież Leon XIII w encyklice „Dal’Alto Dell’ Apostolico Seggio” z 15 X 1890 r. Zwrócił uwagę na zasadniczą rolę jaką w popularyzacji celów masonerii - antykościoła zwanego w Apokalipsie św. Jana Synagogą Szatana (Ap. 2,9; 3,9) odgrywają tzw. środki masowego przekazu „Media”. + Pisał: „głównym narzędziem, którym posługują się nasi wrogowie jest „Prasa”, (Media) która w dużej części jest przez nich inspirowana i wspierana”. Dlatego zalecał: „jest obowiązkiem wiernych, dzielnie popierać gazety katolickie, bądź odmawiając lub cofając poparcie dla złych gazet, bądź współdziałając około ożywienia i podniesienia gazet katolickich (…) w tej sprawie atoli za małą jest gorliwość wiernych” Podobne zalecenie wydał następca Leona XIII, św. Pius X: „Jeżeli jest jakieś dzieło zasługujące na pamięć i współdziałanie wiernych to gazety katolickie. - Poparcie dla tych gazet jest obowiązkiem Katolików” (30.06.1906 r.) + Jak powiedział Ojciec św. Pius XII (23.05.1958r) „Korzenie współczesnej apostazji (zdrady Wiary), tkwią w naukowym ateizmie (ewolucjonizmie ateistycznym), dialektycznym materializmie (naukowym materializmie), racjonalizmie (przekreślone wszystko co jest Objawione przez Boga), iluminizmie (oświecenie lucyferyczne) i wolnomularstwie (synagoga szatana) – które jest matką ich wszystkich. Papież tu otwarcie odniósł się do masońskiego przesłania uczestników Konferencji „ the Seventh Week Pastoral Adaption Conference.” + Można powiedzieć również, że pod wpływem Reformacji - Zaistniała „Prasa” Media w „Europie” która na początku odgrywała rolę IV Władzy - płaszcząc się i wysługując się książętom protestanckim, obalającym porządek Religii Katolickiej. Pod jej demonicznym i antykatolickim wpływem „rozpoczęto budowę” i wkrótce „został zbudowany dom na piasku” (Mt. 7, 24-27; Łk. 6, 46-49) który jak jest powszechnie wiadome ulegnie zagładzie. Co podkreśla Pius XII w encyklice: „Summi Pontificatus” opatrzonej podtytułem „Ciemności ponad ziemią” 20 X 1939 r. pisząc: - „Głównym złem z powodu którego świat popadł w duchowe i moralne bankructwo oraz ruinę, jest niegodziwe i zaiste zwodnicze usiłowanie, by pozbawić Chrystusa Jego królewskiej władzy, a także nie przyjęcie nadanego przez Chrystusa Prawa Prawdy” oraz, że głównym źródłem wojny jest (…) „Odrzucenie Prawa Naturalnego” jako „jedynego i powszechnego standardu moralności” –„jest (też) głównym – a głęboko ukrytym – źródłem” - „z którego leją się strugą grzechy i nieszczęścia współczesnego Państwa”
Jan Radziszewski2020.06.10 21:48
Tj. Bezbożny porządek w którym Bóg jako Stwórca i dobry Ojciec całej ludzkości, miał nie istnieć, dlatego głoszono idee samorództwa i mechanizacji świata, stąd później tak wielkie znaczenie w myśleniu bezbożnym, ateistycznym, odgrywa propagowanie różnych form ewolucjonizmu ateistycznego -„Ateizmu Przyrody” i ateistycznych, liberalnych, libertyńskich, socjalistycznych, bałwochwalczych - pogańskich koncepcji życia, tak jakby Boga nie było, tak jak by Bóg nie istniał. - I miało to masońskie szeroko rozumiane wolnomyślicielstwo charakter, profil, międzynarodowy lub jak to byśmy obecnie określili internacjonalistyczny i kosmopolityczny. Zapominają nierozumni bezbożnicy, że Bóg jest dobry dla Sprawiedliwych, „Jak dobry jest Bóg dla prawych, dla tych, co są czystego serca!” (Ps. 73,1) Ale jest równocześnie jest Sędzią dla Złych, Niesprawiedliwych, jak mówi Psalmista prorok Dawid, karzących za zło wyrządzone w świecie : „A moje stopy nieomal się nie potknęły, omal się nie zachwiały moje kroki. Zazdrościłem bowiem niegodziwym widząc pomyślność grzeszników. Bo dla nich nie ma żadnych cierpień, ich ciało jest zdrowe, tłuste. Nie doznają ludzkich utrapień ani z innymi ludźmi nie cierpią. Toteż ich naszyjnikiem jest pycha, a przemoc szatą, co ich odziewa. - Ich nieprawość pochodzi z nieczułości, złe zamysły nurtują ich serca. Szydzą i mówią złośliwie, butnie grożą uciskiem. Ustami swymi niebo napastują, język ich krąży po ziemi. Dlatego lud mój do nich się zwraca i obficie piją ich wodę. - I mówią: Jakże Bóg może widzieć, czyż Najwyższy posiada wiedzę? Takimi oto są grzesznicy i zawsze beztroscy gromadzą bogactwo. Czy więc na próżno zachowałem czyste serce i w niewinności umywałem ręce? Co dnia bowiem cierpię chłostę, każdego ranka spotyka mnie kara. Gdybym pomyślał: Będę mówił jak tamci, to bym zdradził ród Twoich synów. Rozmyślałem zatem, aby to zrozumieć, lecz to wydało mi się uciążliwe, póki nie wniknąłem w święte sprawy Boże, nie przyjrzałem się końcowi tamtych.- Zaiste na śliskiej drodze ich stawiasz i spychasz ich ku zagładzie. Jakże nagle stali się przedmiotem grozy, zniknęli strawieni przerażeniem. - Jak snem po obudzeniu, Panie, powstając wzgardzisz ich obrazem. Gdy się trapiło moje serce, a w nerkach odczuwałem ból dotkliwy, byłem nierozumny i nie pojmowałem: byłem przed Tobą jak juczne zwierzę.” (Ps. 73,2-22)
Jan Radziszewski2020.06.10 21:46
. Z takich postaw rodzą się kierunki postępowania, które są określane mianem racjonalizmu, czyli przekreślenie wszystkiego co objawione przez Boga; nadto i naturalizm czyli przekreślenie wszystkiego co nadprzyrodzone: bo nie mieszczą się one, w tej propagowanej masońskiej - uniwersalnej religii, o której mówią, że wyznają tzw. „religię, w której się wszyscy zgadzają” Kształtując tzw. bezwyznaniowca, tak jakby tylko on miał być tym idealnym człowiekiem, prawym, prawdziwym i jedynie on szczęśliwym człowiekiem, bo wolnym od Boga, którego wyznają chrześcijanie Kościoła Rzymsko - Katolickiego. + Jest to nowoczesna realizacja fatamorgany, podszeptywanej już pierwszym rodzicom naszego rodzaju „Będziecie jako bogowie” (Rdz. 3,5) Można powiedzieć owa idealna religia, kształtuje ateistę, zgadzającego się uznawać, za prawdziwe i wyznawać: - wszystkie religie, byle by to nie była, przez niego wyznawana Religia św. tj. oparta na Dogmatach Wiary tj. Rzymsko –Katolicka, tzn. aby lud nie wierzył w Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela. Dlaczego człowiek ma nie wierzyć w Dogmaty Kościoła św.? Dlatego że Dogmat jest takim drogowskazem Prawdy i do niej Prowadzi. + Człowiek który wierzy w Prawdę Bożą - Dogmat Wiary Kościoła Rzymsko Katolickiego, nie będzie wyznawał religii, w której się wszyscy zgadzają, bo to jest dla niego oczywiste Kłamstwo, bo tylko jedna jedyna Wiara jest Prawdziwa, Boża bo Bóg ją Objawił, a poza nią nie ma Prawdy, jest większe lub mniejsze Kłamstwo. Opiera się Ona bowiem nie na ludzkim poznaniu, tylko na Objawieniu Bożym. Bo ludzkie poznanie po grzechu pierworodnym, może być z gruntu fałszywe, bo nie zawsze prowadzi do Prawdy, do Boga. (por. Rdz. 3,1 nn.) Z niej tj. tej nowej masońskiej religii wszechczasów „religii w której się wszyscy zgadzają”, z tej tzw. New Age bowiem rodzą się hasła i zawołania w rodzaju: „Precz z dogmatami”, „Precz z Rzymem”, tylko „Tolerancja” i przede wszystkim „Wolność” słynne hasło „Wolność Równość i Braterstwo” - Masońskiej Rewolucji Francuskiej, w której trup padał gęsto niczym deszcz z nieba, jak czasami się mówi, o tych krwawych czystkach we Francji. Propagując niemoralne wolnomyślicielstwo, i tzw. nowy porządek świata.
Jan Radziszewski2020.06.10 21:42
Nie należy zapominać, że obok tak zwanych Encyklopedii, wydawano także, różnie inne dzieła literackie, w których rozpowszechniano treści bezbożne. Ponieważ pisarze, intelektualiści, korzystali jako swego podstawowego źródła informacji, o życiu w świecie i człowieku z wydań książek encyklopedycznych i podobnie zredagowanych wydawnictw naukowych. Dlatego młode pokolenia, poddane zostały, indoktrynacji bezbożnych ideologii, tracą wiarę, stają się później wrogami Boga i Kościoła św. Także podstępnie działający w ukrytych lożach - tajnie poza świadomością większości ludzi, zakamuflowani masoni, aby przejąć władzę i skutecznie rządzić w świecie, sprawować duchową władze nad ludźmi, tzw. rząd dusz. - Rozpowszechniali w ówczesnym świecie idee wolności „Prasy” rozumianej tak, aby w przekazywanej w treści - informacji, Prasa, broszury, inne publikacje drukowane, tj. Media informacyjne, niebyły poddanej żadnej społecznej kontroli, szczególnie tej kontroli, która powinna być sprawowana, ze strony Kościoła św. a wynikającą z Jego Zbawczej Misji. Chodzi tu przede wszystkim, aby można było przekazywać takie treści, które burzyły podstawy zbawienia tj. wiarę, naukę moralną i społeczną wynikającą z Prawd Ewangelii. Po to aby można było szerzyć nieład moralny i społeczny tj. wszelkie zło które poprowadzi ludzi w otchłań wieczności nieszczęśliwej. Oraz mówi się o wolności sumienia, rozumianej jako wolność do grzechu i prawa do tzw. wszelkich błędów młodości. Jest też propagowana, tzw. Nowa bezwyznaniowa moralność lub adogmatyczna sprzeczna z postawą Chrystusową z postawą Jego Kościoła Rzymsko Katolickiego. por. (Mt. 10,32 nn. ; I J. 2,22 ; Rz. 10,9 ; Mt. 10,34). Z tak pojętego propagowanego relatywizmu płynie, w dalszej konsekwencji egoistycznie, działający subiektywizm jednostek, tj. podmiotowe, a nie przedmiotowe ocenianie przez nie wszystkich wiar i moralności, oraz wszystkich rzeczy i poczynań. Jest to po prostu głoszenie zasady, skierowanej przeciwko miłości społecznej, przez będącą w rękach bezbożnych intelektualistów Prasie: „Co mnie wydaje się dobrym, to jest dobrym: a co mnie wydaje się złem, to jedynie jest złe!” Z tak pojmowanych znowu relatywizmu i subiektywizmu rodzi się samorzutnie coraz bardziej panoszący się w ostatnich wiekach pod wpływem tej społecznie złej, demonicznej działalności, intelektualistów masońskich - ateistycznej liberalno-socjalistycznej koncepcji życia, i to zarówno w życiu osobistym jak i społecznym - indyferentyzm tj. obojętność religijna. Dlatego w myśleniu osobistym, ludzie mówią: wszystko jedno – byleby mnie było dobrze i byle bym ja, dopiął celu własnych ambicji.
Jan Radziszewski2020.06.10 21:38
Przyjęta wtedy po raz pierwszy tzw. zasada metodologiczna, że interesujemy się tylko przyrodą materialną. Zwana również tzw. naturalizmem metodologicznym - czyli zakładamy, że istnieje tylko przyroda, a poza przyrodą martwą i ożywioną nie istnieje nic. + Można powiedzieć, że takie fałszywe założenie, mit, iluzja intelektualna, że tylko istnieje przyroda a poza nią nic nie istnieje, to już nie jest nauka, to już jest pewna Ideologia, wiara. I ta błędna Ideologia stała się fundamentem, podstawą bezbożnictwa, ateizmu, wiary w Ateizm, wiary, że Boga „Ja Jestem” nie ma, że Bóg nie Istnieje. - „Ateizm” prowadzi wprost do stwierdzenia, że nie istnieje nic poza materią, odrzuceniem jakiejkolwiek rzeczywistości poza naturą. Takie błędne założenie, mit, iluzja, wynikające z przyjętej złej zasady - metodologii naukowej prowadzi wprost do ubóstwienia Przyrody. Dla naukowców eksperymentatorów z czasem tym prawdziwym wiecznym Bogiem stała się Przyroda. Bo jak twierdzili znani w świecie powszechnie ateiści - materia jest wieczna. + Zaczęto szerzyć przekonanie iż rzeczywiście przyroda jest samowystarczalna tzn. Bóg nie jest już nam potrzebny do wyjaśniania rzeczywistości świata i przyczyn powstania świata. Zmieniła się więc mentalność elity naukowo -intelektualnej, z wierzącej stali się osobami niewierzącymi w Objawienie Boże, agnostykami. Dlatego w okresie Oświecenia ci oświeceni, głoszący w świecie, nieobecność i niepoznawalność Boga w przyrodzie uznali, że Kościół jest główną przeszkodą w rozwoju nauki, oraz że Kościół św. myli się, nauczając Prawd Wiary, głosząc Ewangelię. Dlatego rozpoczęto wojnę Intelektualną, walcząc z Prawdą Bożą, z Kościołem św. Drukując różne kłamliwe opowieści o Kościele św. Słynna Wielka Encyklopedia Francuska, stała się źródłem niezliczonych błędów, herezji i kłamstw różnego rodzaju, skierowanym głównie przeciwko Credo - Wierzę Kościoła św. głosząc różne błędne tezy. Stając się swego rodzaju Biblią, dla nowych bezbożnych intelektualistów, walczących z Prawdą Bożą, samym Bogiem i Kościołem św. Ta Modelowa Biblia, dla różnego rodzaju wrogów Prawdy Bożej i Kościoła św., uczyła coraz to nowe pokolenia bezbożników, nie tylko we Francji. Była wzorem dla późniejszych, podobnie walczących z Bogiem, wydawanych Encyklopedii, w których coraz to, nowe różne błędy, zmodyfikowane nowe ułudy prawdy - kłamstwa były propagowane. Podobnie jak i współczesne, podobne bezbożne Encyklopedie i inne publikacje - noszące miano naukowych, specjalnie przygotowane w tym celu, aby skutecznie i podstępnie otumaniać ludzi, głosząc wszelkiego rodzaju błędy i kłamstwo. Które mają na celu przede wszystkim, zdyskredytowanie wiary w Boga. Szerząc różnego rodzaju herezje, kłamstwa, ucząc niezgodne z Dogmatami Kościoła św.
Felek2020.06.11 17:32
Chrześcijaństwo ma tylko 2000 lat. Nie mówiąc już o kościele katolickim czy Watykanie, które powstało przez przypadek. Co z wierzeniami innych ludów i cywilizacji? Znaczy że oni byli w błędzie a "twój Bóg jest lepszy niż mój?" Majowie czy Aztekowie wierzyli w siłę natury i ich medycyna była rozwiniętą do niezwykłego poziomu. Przeprowadzali operacje na mózgu a chrześcijanie palili czarownice na stosie w średniowieczu. Twoja wiara to twoja sprawa, nie próbuj ją narzucać innym bo obróci się to przeciwko tobie.
Jan Radziszewski2020.06.11 22:07
Morderczy kapłani wydzierający żywcem serce są nie gdzie indziej tzn wiadomo w PIEKLE wiecznie podobnie mordowani przez demony piekielny którym służyli bardzo gorliwie inni tzn porządni do czasu Zbawienia w czyśćcu u bram piekła teraz są w NIEBIE a ci po- teraz także pokutują u bram piekła bo tylko chrzest gładzi Grzech Pierworodny a nie obrzezanie nawet jakby mu całego ucięli nic nie pomoże tzn pojmujesz , że "obrzezani żydzi i muzułmanie NIEBIE NIE są pomimo szumnych zapowiedzi kłamcy fałszywca tj Naib Mahometa
Jan Radziszewski2020.06.10 21:35
. Leon XIII w encyklice „Humanum Genus” z 20. IV 1884 r. mówił, „że masoneria rozrosła się z niepojętą szybkością w okresie 150 lat do takich rozmiarów, które pozwoliły jej, za pomocą szalbierstwa (Prasa -Media), bądź zuchwałości sięgać po dowolne wysokie stanowiska w Państwie i zda się, być władzą zwierzchnią Państwa” powiedział też: „W imię wolności – masoneria broni licencji na zło i rozwiązłość”. Kontrolując rynek prasy i korzystając z „Prasy” (Media) w pierwszej kolejności po to: „By zlikwidować wszelki wpływ religii chrześcijańskiej na społeczeństwo”; oraz ukazał ich demoniczne pragnienie: - „zamiar przejęcia kontroli nad wychowaniem młodzieży tak, by z programów szkolnych na zawsze zniknęła nauka o Bogu i Jezusie Chrystusie”. Dalej mówił, że działają w sposób tajny: „Wolnomularze, jak dawniej manichejczycy usilnie dążą, o ile to możliwe, do pozostawania w ukryciu i do ustrzeżenia się jakichkolwiek świadków, z wyjątkiem członków Bractwa. Jako dogodny sposób skrywania się udają literatów i naukowców zrzeszonych w celu wspólnych studiów.” Należy zauważyć, że tak po raz pierwszy, na szeroką skalę Media „Prasa” zaistniała w czasie Herezji Protestanckiej, kiedy to regularnie drukowano i rozprowadzono drukowane Pisma Lutra szerząc jego „Błędne poglądy” i walcząc w ten sposób z Prawdą - „Drukarze … wkrótce uświadomili sobie, że w Lutrze znaleźli autora, którego każdy chciał czytać”. + Dla marnych fenigów propagowano, z zaangażowanie demonicznym, jego błędne tezy, walcząc z Prawdą Kościoła św. Bezbożni drukarze „Media” - nie bojący się Boga, bo będący pod wpływem pogańskiego Odrodzenia a więc także demonów, rozpoczęli bezwzględną walkę z Kościołem św. Nie zapominajmy również, że ktoś finansował, dawał pieniądze na tak wywrotowa działalność, swój wcześniej zgromadzony niekoniecznie w uczciwy sposób kapitał. Było to planowe, demoniczne, burzenie podstaw św. Wiary Katolickiej, tj. przeciwstawianie się Prawdzie, Mądrości, Prawu Bożemu, Miłości Miłosiernej i Bożemu Planowi zbawienia Ludzi, tzn. Opatrzności Bożej. Nie należy myśleć, że władza „słowo kłamstwa” nie działała w świecie przed herezją Lutra, tylko jej działalność była bardziej ukryta, przed świadomością ludzi. + Na początku XVII wieku nastąpiły doniosłe przemiany w kulturze europejskiej, które wiążą się z ówczesnymi osiągnięciami, w dziedzinie nauk Przyrodniczych, które A. C. Crombie nazwał - „Rewolucją Naukową”. Nastąpiła ona dlatego, że ówcześni ludzie postawili takie pytania, na które odpowiedź można było znaleźć tylko przez tzw. eksperymenty, przestano stawiać pytania dot. celu ostatecznego człowieka, tj. w swoich rozważaniach omijano z premedytacją, celowo, przyszłą wieczną egzystencję człowieka, a jedynie zadowalano się pytaniami dot. przyrody. Emancypując się spod wpływów teologii. Spowodowało to oddalenie się świata nauki, filozofii, od Boga. Nie wiązano przyczyn istnienia świata z Bogiem. !
Jan Radziszewski2020.06.10 21:31
. Zawłaszczanie I - władzy przez Prasę – Media złe sterowane przez diabły! Jeżeli postawi się pytanie czy tak się dzieje świecie, jak zaplanował to Bóg w swoim zbawczym planie? Od jakiego czasu i kto przeszkadza Narodom i Kościołowi św. w jego zbawczej misji budowy Królestwa Chrystusa? - Jak zauważył to Jammes Billington Bibliotekarz Kongresu w „Fire in the Minds of Men” pisząc o ruchach rewolucyjnych, mówi, że: „współczesna tradycja rewolucyjna … wyrosła z tajemnego wolnomularstwa”. Pisząc o czasie i po Rewolucji Francuskiej w świecie mówi nam: „Stan Czwarty „Prasa” /„słowo” Media/ pod wieloma względami zastępował Stan Pierwszy, Kościół /„Słowo” Boga./ W rewolucyjnej Francji, dziennikarstwo szybko zastrzegło sobie rolę pełnioną dotychczas przez Kościół św. w kwestii ustalania i popularyzacji systemów wartości, wzorców i symboli dla całego społeczeństwa” Tj. Mamy więc przejęcie władzy. „słowo” Media I- władza zła, - która do tej pory posiadała niskie znaczenie społeczne, - w wyniku Masońskiej Rewolucji Francuskiej - zaczyna odgrywać dominującą rolę w społeczeństwach ludzkich” Tj. spychając „Słowo” I Władzę Boga do roli podległej, która musi słuchać pouczeń „słowa” Media I władzy zła. „Przypomniał również przy tym rolę normandzkiego dziennikarza –ateisty, libertyna Jacques’a Rene Herberta, który „odkrył sposób wywoływania zwierzęcych instynktów tłumów wykorzystując potęgę stronic gazetowych.” Tzn. Rozpoczęła się era, czas manipulacji ludźmi. + W której „Prasa” Media podporządkowuje sobie, otumaniwszy najpierw, nie znający zamierzeń, pobudek celów działania, właścicieli, redaktorów, dziennikarzy „Prasy” Mediów tłum!!
nie dajcie się zwieść... 2020.06.10 19:25
Wystarczy zapoznać się z Manifestem z Ventotene Spinellego, porównać go z Manifestem komunistycznym Marksa, zastanowić się czemu i komu służy budowanie chaosu, wszystkie te kłamstwa, wynaturzenia, zastąpienie Boga konsumpcjonizmem, energiami z ziemi, trawy z wody i doopy, wszech ogarniająca rozwiązłość itp, żeby zrozumieć, że za tym nie stoi człowiek, tylko ojciec kłamstwa. zły, który jak mówi Apokalipsa, strąci trzecią część gwiazd z Nieba, czyli trzecią część ludzi odciągnie od Boga....
Dominik2020.06.13 12:20
Ale co z tego że jest manifest jakiegoś frustrata? Komunizm w USA nie ma szans bo cała tak zwana rural america to konserwatyści uzbrojeni i dobrze tą bronią się posługujący, więc szans najmniejszych nie ma by im kilku oszołomów w rurkach coś narzuciło. Polecam zobaczyć jak spokojnie wyglądały protesty w takich miejscach i dlaczego konkretnie fragment w 40:20 : https://youtu.be/rfTYmLxKGow
ala wilk2020.06.14 10:27
Przecież rozwiązłość to domena prawicy - rozwodnicy Trump, Putin, JKM, Le Pen
Narcyz2020.06.10 18:40
Jak zwykle pierdoły
src2020.06.10 19:03
No to po co te "pierdoły" czytasz?? Masochista??
anonim2020.06.10 18:10
Jeżeli konkurencja to śmieć, a monopol to życie, to tak się to kończy.
edi2020.06.10 18:01
Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
któś2020.06.12 7:36
Amen!
Otto2020.06.10 17:50
Siostro Łucjo, nie tylko USA ! Tam gdzie nie było jeszcze komunizmu, tam ludzie chcą poczuń jego "dobro", jego wspaniałość, mjego ideologię. Dlatego rozpoczyna się we Francji burzenie kościołów, a wzamian za to ideologia LGBTQ.
Reytan2020.06.10 18:03
Jestes idiota genetycznym. We Francji burzenie kosciolow jest od przeszlo dwustu lat,ty kretynie,i ty to dopiero teraz zauwazyles ? Francjs jest krajem katolickim pod okupacja masonow od 227 lat,ty wole.
JPIII2020.06.10 17:31
Ja nie wiem czego ta qoorwa się najadła ale coś jej musiało zaszkodzić albo ten typ tak już ma.
fekaliowy rafalek2020.06.10 17:34
.qoorwa...to twoja matka sowiecki pomiocie
BiegunkaProrocza2020.06.13 0:13
To Manipulacja. Łucja ostrzegała przed srraczką gdy sie zapija kefirem kiszone ogóry. Nie róbcie tego.
Olej2020.06.10 17:24
Trzeba ich skłócić ze sobą aby skakali sobie do gardeł, aby brat sprzedawał brata, ojciec syna, trzeba ich doprowadzić do moralnego rozkładu i słabości, aby nie byli w stanie samodzielnie sprawować władzy nad swoim państwem, trzeba utrzymać stan wiecznej anarchii , bezsiły i powolnego upadku, trzeba ich utrzymać w upodleniu aby stracili wiarę w cokolwiek. Trzeba siać dezinformację, prowadzić wywrotową agitację, podburzać męty społeczne i kryminalne, wszystko razem ma dać efekt, po którym wejdziemy my i zrobimy porządek. Moskwa
stan2020.06.10 22:44
To był program żydokomuny z Moskwy? Wypisz, wymaluj obecny program totalnych w Polsce!
katolicka kretynizacja polski 2020.06.10 17:20
Łucja to ta co się nażarła z dzieciakami grzybów halucynogennych i widziała kobitę siedzącą na drzewie?
fekaliowy rafalek2020.06.10 17:32
grzybkami to srala twoja matka jak ja sowieckie parchy dymaly ....
Odyn2020.06.10 17:58
albo szwabskie świnio parchy złodzieje mordercy
Urszula2020.06.10 18:41
Koniec świata. Już nawet pingwiny czepiają się polityki. Harcuje Wielka Nierządnica, ujeżdża tych rządzących światem.
stan2020.06.10 22:42
Przypuszczam już od dłuższego czasu, że to Ciebie ujeżdża owa "wielka nierządnica". Odwagi, życzę uwolnienia.
zek2020.06.11 9:56
Dyżurny kretyn znowu w akcji.
JS2020.06.10 17:15
4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy 5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA 5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa 7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza 10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek 10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego 12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa" 17.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu 20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne 25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła 27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie 30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg 40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę” 50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry 65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK 70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych 111.000.000 na jachty, niedziałające strony internetowe i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej, 115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego 140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego 165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy 200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), respiratorów nie dostarczono 500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada 1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka 1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack 1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże 1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów 2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP, 5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK 90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020) 112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa 1.071.900.000.000 (JEDEN BILION, 71 MILIARDÓW, 900 MILIONÓW ZŁOTYCH) zadłużenie skarbu państwa na koniec kwietnia 2020
Urszula2020.06.10 17:21
Ale jest dobrze. Ukradną więcej, a i tak pismatoły będą się cieszyć
J. D...2020.06.11 2:50
Lechu Keller" Urszulowany", weż się zamknij! Poczytaj najpierw :" 500 AFER I PRZEKRĘTÓW POPSL.."! TAM JEST W TABELI ZNACZNIE WIĘKSZY WYKAZ ! WYNOSI GRUBO PONAD 800 MLD zł.
Taka prawda2020.06.10 17:57
ZAPOMIŁEŚI DODAĆ ILE SETEK MILIONÓW ZŁOTYCH IDZIE DLA ŻYDÓW NA CMENTARZE NA MUZEA FESTIWALE ITD....NIE MÓWIĄC O CICHYM SPŁACANIU BO JAKOŚ OSTATNIO ZAMKNĘLI SWE ....
edi2020.06.10 18:00
radosna twórczość RUSKIEGO TROLLA
daruj sobie, te wklejki2020.06.10 19:05
to z "faktów" TVN czy z nowych wyliczeń Rząsy i Rotfelda vel rostowskiego?
JS2020.06.10 19:13
Ktoś podszywa się nieładnie pode mnie ! Pozdrawiam
anonim2020.06.10 19:23
Żydzi z GW chcą nam zrobić Ukrainę. Aby było tak jak było. Wyjazdy do Niemiec na szparagi. A w Polsce rządzi VOLKSDEUTSCH lub ŻYD po matce ARENS - Był w Izraelu jeden Arens który miał na imię Mosze. Polacy się zagryzą szczuci przez żydów a będzie nimi rządził Rafał – imię męskie pochodzenia semickiego wywodzące się od hebrajskiego słowa רָפָאֵל (Rafael Arens po ojcu Trzaskowski)
AAAA2020.06.10 19:30
To sobie każdy może wymyśleć i wpisać.Ja jeszcze dodam: 20.000,00 na przedwyborczy hejt dla hejtera JS z antyrządowego wsparcia fundacji sorosa
AAAA2020.06.10 19:33
50.000,00 na hejt dla hejtera "kretynizacji" z tego samo źródła.
AAAA2020.06.10 19:36
I po 10.000,00 dla hejterów o damskich nickach "Urszula" i "Agnieszka" z tego samego źródła.
Piotr Nowak2020.06.10 22:38
I 50 groszy dla ciebie za inteligencję.
Zbigniew2020.06.11 2:56
JS..! TO NIE W PORZĄDKU! WYPISUJESZ JAKIEŚ BZDURY BEZ PODANIA ŹRÓDEŁ ! CO TO MA ZNACZYĆ?? JESTEŚ WSPÓŁWINNY, BO NIE ZGŁASZASZ! ZATAJASZ PRZESTĘPSTWO! ROZUMIESZ? Uważaj, bo można się przejechać na takim oszczerstwie!
John2020.06.12 14:25
Ewidentny troll, typowa retoryka totalnej opozycji spod znaku sierpa i młota byłej niemieckiej Stazi.
Dear Sister,2020.06.10 17:13
not until hell will freezes over!
src2020.06.10 19:01
Miejmy nadzieję...
M.a2020.06.10 17:11
Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie.
500% plus2020.06.10 17:19
Rano i wieczorem!
Olej2020.06.10 17:09
Brak słów. Niech cisza mówi mocą nadchodzącej grozy. Mądrzy słyszą, głupcy muszą doświadczyć piekła żeby dostrzec niebo.
JS2020.06.10 18:13
Można wiedzieć dlaczego - jak napisałaś/eś - brak Ci słów ? Pozdrawiam
Olej2020.06.10 22:02
Przychylam się do prośby aczkolwiek wiem z kim mam doczynienia po komentarzu poniżej, który jest manipulacją. Brak mi słów na bezmiar zła i ludzkiej głupoty, samo odradzającej się, bezkrytycznej, o ile w ogóle głupota może być krytyczna. Zbiorowa pamięć ludzka urywa się wraz z pokoleniem doświadczonym makabrą zbrodni i kłamstwa. Tak było za czasów komunistycznych w Polsce i całym bloku sowieckim, Jednak ludzie nie pomni tych strasznych czasów popełniają recydywę swoich bezrefleksyjnych wyborów, kierowani doraźnym zyskiem i pychą zaznaczenia sobą przestrzeni świata. Zestawienie affer i strat Polski proszę rozszerzyć o lata 1989 do 2015 Ja kiedyś takie zestawienie miałem, zestawienie liczb przyprawiających o zawrót głowy w bezmiarze złodziejstwa. Ale wtedy to złodziejstwo było ,,prawomyślne'' gdyż popełniane przez tych co im się złodziejstwo prawnie należało - prawnie realizowane układem z Magdalenki. Suma tych liczb była gigantyczna. Dość mówić, że żaden naród lub państwo porównywalne z Polską nie byłoby w stanie tego wytrzymać. Dlatego okradani musieliśmy cierpieć nędzę, nasze dzieci emigrowały za chlebem, a nasz rynek pracy był rynkiem niewolników harujących za kolonialne stawki wynagrodzenia. W Polsce jest konfrontacja dwóch orientacji światopoglądowych i ideowych, jedną z nich jest ówczesna ,,opozycja'' z różnymi odcieniami bolszewizmu, zależnego od partyjnych klanów w podziale łupów władzy. Tak czy inaczej jest to wszystko bezideowe, a jedynym wyznacznikiem kierunku jest kasa i władza. Jeżeli ów kierunek zwycięży pożegnamy się z niepodległością i wolnym suwerennym państwem. Tyle mam w moim milczeniu, w którym jest zawarta tragiczna refleksja konieczności zła jakie spadnie na ludzi w nieodległym czasie. Kiedyś można było sądzić, że po tak strasznym doświadczeniu II Wojny człowiek będzie zbiorową świadomością przekazywał lęk wojny i totalitaryzmu, niestety jest to złudna nadzieja.
Woy2020.06.11 0:29
Powiem ci tylko tyle -lecz sie
J. D...2020.06.11 2:43
Woy! No właśnie! Lecz się, bo widać że nie masz żadnych argumentów! A co najważniejsze i ty o tym wiesz, "Olej" pisze prawdę !
lilu2020.06.11 9:24
Olej nie jesteś sam w swoim milczeniu. Twój interlokutor to zwykły tchórz, który nie jest wstanie przedstawić własnych poglądów, ponieważ ... albo ich nie ma albo nie umiałby ich obronić.
JS2020.06.10 17:08
Jak kryzys stanie się nie do zniesienia, wtedy zaczną przerabiać kapitalizm na komunizm, odwrotnie do tego co zrobiły Chiny i inne kraje. Uzasadnią to tym, że aby wyjść z kryzysu trzeba posiadać wspólnotę w tym czy tamtym, państwo musi przejąć majątki, oszczędności i dadzą DOCHÓD GWARANTOWANY dla wszystkich. Zacznijmy wypatrywać antychrysta - przywódcę pod kierownictwem którego świat ma wyjść do nowego porządku. Ogłośmy Jezusa Królem Polski ! Nie budujmy imperium antychrystów ! Pozdrawiam
ja bym dał im 500% plus2020.06.10 17:19
Porzuciłeś już Billa na rzecz Linusa?
BiegunkaProrocza2020.06.11 1:55
A ja ostrzegam, że na Nowogrodzkiej zatkały się klozety. A Prezes jest wielkiej potrzebie i czas ucieka. Oby się tylko nie wykasztanił w galoty bo to spowoduje rozpad Zjednoczonej Prawicy.
Sylwester2020.06.11 10:54
Człowieku ile ty masz lat?
Jan Radziszewski2020.06.11 21:51
Za nie dalej jak 3.5 roku będziesz biegunka miał stole biegunkę Nie zapytasz gdzie ? oczywiście w piekle Ap 19:19-21 19. I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. 20. I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. 21. A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.
Konrad Józef Turzyński2020.06.11 11:28
"przerabiać kapitalizm na komunizm, odwrotnie do tego co zrobiły Chiny" Nie, ChRL nie przerobiła komunizmu na kapitalizm, jest bardziej komunistyczna niż była PRL.