28.09.21, 11:46fot. domena publiczna

Sąd skazał tylko jednego z czterech oskarżonych, którzy zabili człowieka, a potem go jedli

Tego mężczyznę pobił Zbigniew B. Potem odciął mu głowę nożem, a później odkroił kawałek mięsa z boku. Kazał nam je upiec na ognisku. I zjeść” – zeznawał Rafał O. jeden z oskarżonych w tej sprawie. Gdy wrócił do domu nad ranem, w czapce przyniósł ludzkie mięso zabitego człowieka, które następnie zjadły psy. W poniedziałek szczeciński Sąd Okręgowy skazał zaledwie jednego ze sprawców bestialskiego zabójstwa i aktu kanibalizmu sprzed 19 lat.

Proces był skomplikowany, bo do dziś nie wyjaśniono, kto był ofiarą tej brutalnej zbrodni i kiedy dokładnie miała ona miejsce. Wiadomo tylko, że wydarzyła się pomiędzy lipcem a październikiem 2002 roku. Nigdy nie odnaleziono również zwłok ofiary przestępstwa.

Udało się natomiast ustalić, głównie na podstawie wyjaśnień Rafała O., że wszyscy oskarżeni spotkali się w nieistniejącym już barze „U Józka” w miejscowości Łasko w powiecie choszczeńskim. Inicjatorem spotkania był Robert M., który zaprosił kolegów na wódkę oraz potrawę rybną. W lokalu miał on jednak spotkać znanego sobie młodego mężczyznę, którego oskarżył o jakąś swoją rzekomą stratę finansową.

Wywiązała się sprzeczka w następstwie której doszło do bójki. Robert M. kazał mężczyźnie wsiąść do samochodu tarpan, którym wszyscy razem pojechali nad jezioro Osiek do miejscowości Ługów. Tam Zbigniew B. namówiony przez Roberta M. poderżnął ofierze gardło a następnie odciął mu głowę. Potem sprawcy wycinali z ciała zamordowanego mężczyzny kawałki mięsa, piekli je przy ognisku i jedli.

„Gdy mówiłem im, by się opamiętali, oni mi grozili. Nawet nie wiem, jaki to był smak tego mięsa, byłem tak zdenerwowany” – zeznawał cztery lata temu, kawaler i rencista Rafał O., gdy w skutek otrzymania tajemniczego listu z opisem przestępstwa i sprawców, policja znów wróciła do sprawy.

Zarówno Rafał O., jak i pozostali dwaj oskarżeni nie zostali skazani przez szczeciński Sąd Okręgowy. Ich sprawa została bowiem umorzona z racji tego, iż według sądu nie brali oni udziału w zabójstwie i choć uczestniczyli w akcie kanibalizmu oraz mieli obowiązek poinformowania organów ścigania o popełnieniu zbrodni, to jednak przestępstwa te uległy przedawnieniu.

Adwokat będąca obrończynią głównego oskarżonego Roberta M., a zarazem jedynego skazanego przez Sąd na 25 lat więzienia, sprawcy zbrodni sprzed niemal dwóch dekad, już zapowiedziała, że odwoła się od wyroku. Nie wiadomo jeszcze natomiast czy prokuratura złoży apelację w tej sprawie.

 

ren/gs.24.pl

Komentarze

obżartuch2021.09.28 19:02
Jeśli zjadł najwięcej to Sąd nie miał wyjścia ...
Jacek i Placek2021.09.28 16:29
Jednego skazali dlatego, że reszcie zabity nie smakował.
Mark07052021.09.28 16:25
Kogo zabili? Kogo zjedli? Nie odnaleziono zwłok, nikt nie zaginął w tym czasie. Jeden niby ze wspólników(chory psychicznie, jak twierdzi jego matka) przed śmiercią powiedział coś komuś a ten po jego śmierci tamtego wysłał donos na policję. Ta cała sprawa to jakaś farsa, nie ma nawet poszlak, to kpina z prawa. Ci ludzie są niewinni a ci którzy twierdzą inaczej nie powinni się rozmnażać idiotów i tak mamy wielu.
matis892021.09.28 15:38
Żenada, sprawa 19 lat i skazanie jednego z czterech. Brawo Ziobrowa i lewacki PIS idący po trzecią kadencję.
ano2021.09.28 12:12
na takim portalu jak fronda to raczej bym uważał z tym oburzeniem. Sąd musiał uniewinnić ze względu na przedawnienie. to samo przedawnienie które wielu sukienkowych uchroniło przed więzieniem. Nie zmienia to faktu że jedni i drudzy to zwyrodnialcy
Rumcajs2021.09.28 13:56
zaraz w Obrone tych gnoji staną margoty z LGBT+Kanibale
SZOK2021.09.28 12:07
Takich zwyrodnialców to nawet wśród imigrantów kreowanych przez PiS nie ma. Szkoda, że zachód przed polaczkami-emigrantami się tak samo nie bronił jak robi to PiSlandia
Anonim2021.09.28 11:49
I oto zjedli ciało jego, i wypili krew jego....amen.
Rumcajs2021.09.28 13:55
na 100% wyznawcy tuska tylko oni głodni władzy i ludzi,więc zaczynają zjadać się nawzajem.