25.01.22, 09:15fot. yt/rmf fm/screen

Sasin: W tej chwili nie ma opcji powrotu do lockdownu gospodarki, pomimo planów nauki zdalnej

- Choć rząd przygotowuje się do ewentualności wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach, nie rozważa powrotu do zamknięcia gospodarki w obecnej fali koronawirusa, poinformował wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zapewnił, że "w tej chwili nie ma takiej opcji".

"Nie ma w tej chwili dyskusji o jakichkolwiek dalej idących obostrzeniach. Rzeczywiście, jeśli chodzi o szkoły, to taka dyskusja w tej chwili jest. Jesteśmy przygotowani, żeby naukę zdalną wprowadzić przy wzroście zakażeń. A jest rzeczywiście przewidywany ten wzrost przez ekspertów, przez Ministerstwo Zdrowia. Natomiast nie ma w tej chwili żadnych decyzji, a nawet żadnych dyskusji o tym, żeby wrócić do takich drastycznych rozwiązań, jakie znamy z przeszłości, czyli zamknięcia gospodarki" - powiedział Sasin w rozmowie z TVP1.

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski informował, że jego resort spodziewa się ponad 50 tys. nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem dziennie w tym tygodniu, na kwarantannę może trafiać do 100 tys. osób dziennie. Nie wykluczył także, że decyzja o przejściu na nauczanie zdalne zapadnie "z dania na dzień" jeszcze przed zakończeniem ferii.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj o 29 100 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.


mp/ISBnews

Komentarze

"siewcy życia"2022.01.25 10:12
Polska jako swiatowa czolowka zgonow nadmiarowych 2020-21 notuje nadwyzke 20%. Tragedii nie ma .......... W Szwecji sa umowne nadwyzki ponizej promila per capita (Szwecja 0.79, Dania 0.71, Norwegia 0.20, Finlandia 0.85, Litwa ponad 5.5 )........... System upadlania ludzi, wiecznych lockdownow, szmat na ryju na ulicach, zamykanych przedszkoli, lasow, PRZYCHODNI i innych glupot to jest PISOKRACJA czyli rzady motlochu, ciemnego luda wychowywanego przez Kurwizje i TVNy. Oni chcieli byc ponizani, przesladowani, ekonomicznie rujnowani... Ten UDANY EKSPERYMENT pokazuje wyraznie ze w PISOKRACJI mozna zaprowadzic DOWOLNY ZAMORDYZM a ludzie beda jeszcze dziekowac. Wystarczy ich odpowiedno nastraszyc, zmanipluowac i sami beda domagac sie zycia w panstwie ORWELLA ------ PISOKRACJA w przyszlosci doprowadzi do jeszcze gorszego zniewolenia. Kto ma pieski to wie ze one wrecz same prosza sie o zalozenia kagancy czy smyczy gdy maja wyjsc na spacer i tak bylo z ludzmi. Na PISOKRACJE nie ma mocnych. Kaci nie beda osadzeni a nawet beda nazywani bohaterami (ku chwale miski z ryżem)............... BibIijne niewolnictwo to nie bylo lapanie murzynow w siatke tylko owczesna PISOKRACJA (splacanie dlugow).
Anonim2022.01.25 10:26
nie tylko Szwecja zasluguje na podkreslenie. W ogole w skandynawii nie bylo zakazow wyjscia z domu (zalecenja), nie zmuszali do szmat na ryju na ulicach, szkoly nie byly przewlekle zamkniete a lockdowny nie trwaly 298 dni. https://norwegia-formalnie.com/polacy-na-kwarantannie-w-norwegii/ - a zasady kwarantanny wrecz szokujaco liberalne
Anonim2022.01.25 9:34
Skoro nasz narodowy czempion, Jacek "gówniany Midas" Sasin twierdzi, że nie będzie lockdownu, musimy być przygotowani na to, że od przyszłego tygodnia sklepy, galerie i inne miejsca publiczne zostaną pozamykane na co najmniej miesiąc.
Polak2022.01.25 9:32
***owskiej mafii nie obchodzi ilu Polaków zdycha, ważniejsze żeby ciemny lud jak najdłużej nie zorientował się w jakim stopniu rządząca mafia zrujnowała Polskę.