18.01.14, 15:24Adam "Nergal"Darski (fot.Josh Lowe/Wikipedia)

Satanista Nergal uniewinniony

Nergal (Adam Darski) przyznał się podczas przesłuchania  przed Prokuraturą Rejonową Warszawa Wola, że podczas koncertu w Warszawie  (lotnisko Bemowo) dnia 04.06.2013 r. ustawił na scenie  2 krzyże chrześcijańskie i następnie je podpalił z członkami zespołu Behemoth.

Zeznał również, że podczas innych koncertów za każdym razem członkowie zespołu Behemoth podpalali krzyże znajdujące się na scenie, jako wprowadzenie do utworu „Christian to the Lions”.

Niezrozumiałym jest, że wobec powyższych niepodważalnych faktów  prokuratura umorzyła dochodzenie, cytuję: „wobec braku znamion  czynu zabronionego”.

Chcieliśmy zaznaczyć, że krzyż chrześcijański jest przedmiotem czci religijnej chronionym przez art. 196 Kodeksu Karnego:

Artykuł 196 Kodeksu Karnego mówi: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Powyższe postanowienie prokuratury jest nieprawomocne. Komitet Obrony prze Sektami i Przemocą odwoła się od niego do Sądu.

Dla przypomnienia chcieliśmy poinformować, że dnia 04.06.2013 r. podczas koncertu w ramach „IMPACT FESTIVAL” w Warszawie (lotnisko Bemowo)  Nergal oraz członkowie zespołu Behemoth  ustawili na scenie dwa krzyże chrześcijańskie i następnie je podpalili.

Świadkowie  (uczestnicy koncertu) twierdzą, że podczas profanacji krzyży Nergal (Adam Darski) wykrzykiwał wulgarne słowa, które znieważyły Kościół Katolicki oraz Krzyż.

W dniu  01.10.2013 r. Ryszard Nowak w imieniu Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożył w powyższej sprawie doniesienie o popełnieniu przestępstwa  do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, która przeniosła sprawę do prokuratury w Warszawie.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że również w dniach 7-10 czerwca 2012 r. w Szwajcarii, w mieście Pratteln  (Klub  Z7 Konzertfabrik) odbyła się edycja  festiwalu Metalfest 2012, podczas  którego odbył się koncert zespołu Behemoth, gdzie również umieścili na scenie 2 Krzyże Chrześcijańskie i podpalili je.

Informacja o tym wydarzeniu ukazała się  w książce autorstwa Piotra Weltrowski i Krzysztofa Azarewicz pod tytułem: „Adam Nergal Darski - Spowiedź heretyka”, która została wydana  w październiku 2012 roku. Na stronach 374 - 375 przytoczonej książki zamieszczono zdjęcie z wyżej wymienionego koncertu  wraz z podpisem, na którym widać koncertujący zespół Behemoth oraz 2 płonące krzyże chrześcijańskie.

przewodniczący Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”

Ryszard Nowak

oprac. SM

Komentarze

anonim2014.01.18 15:30
Obawiam się, że jeśli Bóg tego człowieka nie dotknie, to marnie z nim będzie, a prokuratura Warszawa Wola właśnie z własnej woli przyczyniła się do jego jeszcze mocniejszego odczłowieczenia. Zobaczymy co będzie dalej. Czas pokaże,
anonim2014.01.18 16:05
"Nergal" satanistą? Czysta komercja. Można co najwyżej porozmawiać o jakości granej przez niego muzyki. W świecie heavy metal cenionym artystą raczej nie jest. Za odpowiednie honorarium pewnie mógłby zostać nawet ministrantem.
anonim2014.01.18 16:12
Jest chroniony! Szatan ochrania swojego Iluminata - Medium - Adepta sztuk demonicznych przyszlego ludzkiego lucyfera, wyrosną mu wkrótce szkrzydła aby mógł sią rzucać się na swe ofiary. Cieszy się teraz z zła, nienawiścią, ale tak będzie do momentu gdy się znajdzie w wiecznym królestwie potępionych i z tym momentem Szatan go wyśmieje, wyszydzi wraz z swą gwardią, odtąd utraci swe przywileje, i będzie jego ofiarą kozłem ofiarnym, składanym dla wiecznej radości swego pana i boga którego tak bardzo wielbił za życia. Bo prawo cieszenia radowania sią z zła, z czyjegoś nieszcząścia tam należy jedynie dla króla piekła Yamy i jego przybocznych! Będzie więc występował na arenie, scenie piekła ciesząc swoje ukochanego cierpieniam, a przygrywającymi, klakierami będą ci którzy z jego powodu potępili się. Niech nie myśli że których kolwiek z klakierów nie uderzy celnie a on zdoła uchylić się od ciosu. Taka rzecz mogła zadrzyć się tylko na ziemi, potępieni osiągneli doskonałość aniołów potępionych, cisy zawsze trafią do celu.
anonim2014.01.18 16:35
@Prof. CzęstochowskiPoeta Nie poaragraf ale wasz mózg "psorze"jest martwy. Gdyby została podpalona wytwórnia dewocjonalii wyrok na podpalacza wynikłaby nie z spalenia dewocjonalii lecz wytwórni . Nowak w tej sprawie był nadgorliwcem .Co innego gdyby krzyze były uświęcone.
anonim2014.01.18 16:49
Badacze muzyki metalowej zauważyli tendencję do klasyfikowania i odrzucenia pewnych wykonawców, ale i innych fanów jako "pozerów", "którzy pretendują do miana metalowców, ale brakuje im autentyczności i szczerości"
anonim2014.01.18 16:51
Zgodnie z opinią arcybiskupa Michalika (sobotni wywiad) nie można obrazić kogoś, kogo się nie zna i nigdy nie widziało. W przypadku Nergala nikt z wnioskodawców nie był na koncertach a swoje wnioski oparli wyłącznie na podstawie prasowych informacji. Proszę wierzących o respektowanie uwag naszych dostojników kościelnych.
anonim2014.01.18 17:01
@Vors "a co z tym lgnięciem dzieci?" To nyrgal tyż pydofil?
anonim2014.01.18 17:26
Ta "sztuka" jest ciemnogrodem i długo nie zaistnieje,,tym bardzeij ze Darskiemu rogi jeszcze nie wyrosły ale gdy brzusiu,łysina i podagra dadza znać, to wtedy w jego "karierze" i Owsiak nie pomoże.
anonim2014.01.18 17:47
Gdyby podpalił serduszko WOŚP dostałby 2 w zawiasach.
anonim2014.01.18 18:39
Palące się krzyże i utwór "Christian to the Lions" jasno nawiązuje do palenia chrzrześicjan i wrzucanie ich na pożarcie lwom za czasów Nerona. To jest jawne nawoływanie do nienawiści. Adam Darski powinien zapłacić za podsycanie społecznej nienawiści do chrześcijan.
anonim2014.01.18 20:00
żeby
anonim2014.01.18 20:04
Żeby być satanistątrzeba wierzyć w Boga oraz wierzyć w diabła i świadomie i dobrowolnie wybrac diabła. Nergal nie spełnia żadnego z tych 2 warunków, co dczego przynał się w wywiadzie dla wprost. Jak słusznie zauważył hołownia: "Nergal to produkt. Dziś ma hurtownię ze złem, jutro otworzy skład różowych tiulów. To nie żaden satanista, ale celebryta, który wyczaił niszę rynkową i w świecie landrynkowych królowych lansuje się na władcę ciemności, tudzież postrach dziewic "
anonim2014.01.18 20:34
Nie ma znaczenia fakt, że to były krzyże nie poświęcone /a może jednak zostały poświęcone - poza Nergalem Bogiem i Szatanem nikt nie może wiedzieć/ liczy się "Intencja" z jakim wykonano profanację Krzyża. Czy konsomolcy nie niszczyli krzyży, z cerkwi, kościołów. ect. Wielu jednak z nich anioł poraził i sami zginęli i Krzyża tego już potem nie próbowano obalić. Co z tego że dziś Nergal się swietnie bawi, cieszy się, raduje się, znajduje poklask u wielu środowisk które obnoszą się z swoją bezbożnością jak Illuminaci, bracia Masoni, Towarzysze, ect. przyjdzie jednak nieuchronny dzień, że Bóg powie dość! i wtedy ani Nergal, ani jego poplecznicy nie będą mogli grzeszyć, a Szatan kusić do złego, do grzechu. Kto dokonał tak głupiego jak on czynu, bo przecież nie jest mądrym , roztropnym, ten kto walczy z Bogiem, którego Szatan zrobił nędznym rycerzykiem, pachołkiem, ciurą. Bo nie stworzenie sądzi Boga, tylko Bóg sądzi i Biada, trzykrotne Biada temu, kto stanie przed Nim obciążony tak straszną winą. Czym się będzie chwalił, - swoją głupotą, swoim świadomym wyborem diabła. Jak Lucyfer nie postawił swojego tronu władzy na krańcach północy, tylko został srącony w niebyt egzystencji, Nirwanę niebytu z Bogiem miłością! (Iz. 14,12-15) tak samo jego nędznego naśladowcę tak samo czeka otchłań, takim sam straszny spotka los.
anonim2014.01.18 22:49
Jaki lament, jak palili tęcze to się prawie nie posilkaliscie ze szczescia a dobrze Wam tak. Raz na wozie raz pod wozem.
anonim2014.01.19 0:13
sam wybiera potępienie.Jego wola.Wieczność będzie miał na rozumienie swoich wyborów.
anonim2014.01.19 7:51
@Domejko "To szmatławiec".-Lepszy od ciebie
anonim2014.01.19 8:35
Zgrozą wieje. Przygłup, kretyn, nazista......wymieniać można dalej. Kolejne sąy umywają ręce. Żyjemy w sparszywiałych czasach.
anonim2014.01.19 8:51
Wygrał bo ks. Boniecki go obronił.
anonim2014.01.19 11:27
@Domejko -ten szmatławiec jest zmanipulowany!!! Hehehheehheehehheheee!
anonim2014.01.19 13:53
To bardzo dobrze, że Nergal został uniewinniony. Z jakiej racji tylko dlatego, że jakaś grupa osób sobie stwierdziła, że jakiś przedmiot jest święty to reszta ludzi nie może już go zniszczyć pomimo, że ten przedmiot do nich należy? Jeżeli np. ja i moja grupa religijna dojdziemy do wniosku, że święte są śmietniki, albo pisuary ( skoro katolicy za święty symbol uznają narzędzie tortur to nie ma w tym nic dziwnego) to czy należałoby karać za spalenie śmietnika?
anonim2014.01.20 10:36
Zgadzam się z @Jadek.
anonim2014.01.24 12:01
"Świadkowie (uczestnicy koncertu) twierdzą, że podczas profanacji krzyży Nergal (Adam Darski) wykrzykiwał wulgarne słowa, które znieważyły Kościół Katolicki oraz Krzyż." Buahahahaha. Każdy jeden "świadek/uczestnik koncertu" zrobiłby to samo, gdyby go wpuszczono na scenę. Chociażby przez to, że nie ma mowy, by na tak specyficznym koncercie znalazły się owieczki z chórku niedzielnego. Kwestia druga jest taka, że nie istnieje coś takiego, jak obraza uczuć religijnych. Bo musiała by istnieć też obraza uczuć ateistów. To bzdura i próba założenia knebla na wszystkich niekatolików.