Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus pochwaliła się w mediach społecznościowych uczestnictwem w jednej z dzisiejszych prowokacji w kościele. Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski przypomina, że zgodnie z polskim prawem zakłócanie Mszy św. jest przestępstwem. Wobec tego prawnik zapowiada złożenie zawiadomienia o jego popełnieniu. Ordo Iuris będzie domagać się uchylenia immunitetu posłance.

Po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, stwierdzającego niezgodność z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej, zwolennicy aborcji protestują w całej Polsce. Dziś lewicowi ekstremiści za cel swoich ataków obrali kościoły, na których wypisywali wulgarne hasła i zakłócali nabożeństwa.

W jednej z takich akcji udział wzięła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Weszła do kościoła św. Jakuba w Toruniu i naprzeciw ołtarza, w czasie celebrowanej Eucharystii, stanęła z proaborcyjnym transparentem. Zdjęciem z zajścia pochwaliła się w mediach społecznościowych.

Prezes Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski, wobec zachowania posłanki, zapowiedział skierowanie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa:

- „Zakłócanie Mszy Świętej to przestępstwo. Publiczne pochwalanie przestępstwa także. Złożymy zawiadomienia, zażądamy uchylenia immunitetu. Trwa chuligańska orgia profanacji Mszy Świętej, ofiarami podają wierni, w tym (o czym @JoankaSW woli nie wspominać) kobiety” – napisał prawnik.

kak/Twitter